Connect with us

Šport

Hokej: Senica vs. Piešťany

Published

on

V nedeľu 24. októbra 2010 cestovali piešťanskí hokejisti a fanúšikovia do Senice.  Piešťanci rozstrieľali súpera , čoho dôkazom je výsledok 1:9. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať ako videli zápas fanúšikovia ŠHK 37 Piešťany z fanklubu HFC´04 Piešťany.

[singlepic id=6170 w=320 h=240 float=left]Zhrňme si to hneď na začiatku. Vyhrali sme 1 – 9, z chuti sme si zastrieľali a poniektorým domácim hráčom sme asi na niekoľko zápasov hokej totálne znechutili. Taký brankár Čiliak má asi na nejakú tú noc o žlto – modré sny postarané, znechutili sme hokej asi aj tej hŕstke domácich fans, nafúknutej do neskutočného čísla 421 platiacich divákov, ktorí pravdepodobne pozerali von oknom, keď niekde videli piešťanský cirkus ( aj tak povzbudzovali svojich, v kŕči nemohúcnosti ), vyškolili sme domácich z efektivity streľby, pánu rozhodcovi Gogovi dokázali, že ani jeho druhotretinová vylučovacia seansa, keď sme za 10 min. hrali až 3 krát v oslabení, nám nijakým spôsobom nemôže uškodiť, dali sme gól z presilovky po 10 sekundách, premenili trestné strieľanie, presvedčili pokazený autobus nad Brezovou, nech aj on má dobrú náladu ako my a dovezie nás domov do Piešťan….. Nemalo to až na jedinú maličkosť absolútne ani najmenšiu chybu… ALE DOPRAJME IM TEN JEDEN GÓL !!! :-)

Zápas od začiatku, tak ako pri našom domácom víťazstve 7 – 0, nevyzeral na taký debakel, akým sa skončil… Domáci nás prvých desať minút celkom slušne zvierali v našom pásme, Adam Fumač bol dosť často vyzývaný k zákrokom, ale pri forme našich dvoch výborných brankárov nás nejak moc pri polo šanciach Senice netrhalo…. My sme vystrelili, alebo vážne ohrozili domáceho brankára až niekedy v 8. minúte…. Prvý gól padol už v našom tlaku, kedže od 10 min. sa postupne, ale isto strácala sila [singlepic id=6171 w=320 h=240 float=right]domáceho náporu. Mišo Peško nahráva krížnou prihrávkou z rohu pásma na nabiehajúceho Jana Románka a Jano švyhom ponad ľavú lapačku po prvý krát rozvlňuje sieť za Čiliakom… Vedieme 0 – 1 … Naši po strelenom góle už naplno preberajú opraty stretnutia do svojich rúk a využívame obrovské chyby domácej obrany… Pri druhom góle domáci obranca pozabudne, že za jeho chrbtom zostáva Jožo Kubrický, Jožko mu berie na modrej puk, nájazd na brankára, kľučka na pravý betón a pohodlne zvyšuje na 0 – 2.

V druhej tretine rozhodca dostáva vylučovací amok…. pekný dvojzmyselný výraz…. :-)))) … Každé dve minúty domácim dopraje presilovku, lenže tí pri svojej nemohúcnosti sú vôbec radi, že sa dokážu udržať a nahrať si v našom obrannom pásme. Po návrate tretieho vylúčeného Aďa Kolníka okamžite preberáme naplno hru, Holovič prihráva pred bránu na neobsadeného Martina Chyla a sieť za Čiliakom sa po strele do ľavého horného rohu trepoce po tretíkrát 0 – 3. Pri štvtom góle vidieť jednoduchosť a ľahkosť našej hry. V 34. minúte Vrána cez celé ihrisko presne nachádza na útočnej modrej Petra Učňa, nájazd, kľučka, strela beckhendom a je 0 – 4 … Aby [singlepic id=6172 w=320 h=240 float=left]to nevyzeralo, že domáci sú nám len na smiech, treba otvorene priznať, že zopár krát pri nás stálo aj šťastie. Jeden raz im nebol pravdepodobne uznaný gól… za stavu 0 – 2, keď sa puk prudko odrazil buď od brvna, alebo od vnútornej konštrukcie brány, skôr by som to tipoval na stredovú tyč vo vnútri brány. Druhú najväčšiu šancu mali domáci v druhej tretine, keď nás pri nájazde zachránila spojnica. V 35 . minúte sme hrali iba 10 sekúnd presilovku, keď Miro Pupák doklepáva z pravej strany puk po piatykrát za chrbát brakára… 0 – 5. Aby toho pre domácich nebolo málo, v 38. minúte je pri samostatnom nájazde faulovaný Holovič a sám Marcel aj premieňa nariadené trestné strieľanie… 0 – 6 .

Do poslednej časti hry vstupujeme s vedomím jasného náskoku a nečakáme od našich, že sa budú veľmi snažiť o výrazné zvýšenie náskoku…. Sme veľmi radi, že naši aj v tejto časti hry neprestali hrať a maximálne sa snažili o strelenie gólu…. Na 0 – 7 zvyšuje Mišo Peško, keď už nový brankár Senice, tiež Čiliak, trošku netakticky ide po prihrávajúcom hráčovi spoza brány, Jožo Haring prihráva pred bránu a Mišo nemá problém doklepnúť do prázdnej brány. V 48. minúte prichádza jediný gól domácich, keď samostatný nájazd premení Dobrý…. 1 – 7. Na konečných 1 – 9 upravuje dvoma zásahmi do čierneho Marek Mikušovič. Na 1 – 8 krásnym tečom po prihrávke Holoviča a posledný gól…. ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale už neviem :-) ….. padol v presilovke, 5 sekúnd pred koncom ……….. 1 – 9 . Vďaka za príjemný nedeľný večer našim hokejistom !

Autor: otto Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency

Continue Reading

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články