Connect with us

Šport

Hokej: Piešťany vs. Trnava očami fanúšikov

Published

on

V utorok 9. novembra 2010 privítali piešťanskí hokejisti doma Trnavu. Zvíťazili 4:2 a po polovici základnej časti sa dostali na prvé miesto v prvoligovej tabuľke. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať ako videli zápas fanúšikovia ŠHK 37 Piešťany z fanklubu HFC´04 Piešťany.

[singlepic id=7075 w=320 h=240 float=left]Mám pocit, že viac ako samotné víťazstvo nad Trnavou ( asi sme ho očakávali ), nás zaujímal výsledok od nášho severného suseda z Považskej Bystrice. Mikuláš prehral a my sme sa presne po polovici odohraných zápasov základnej časti ocitli tam, kde sa chceme vidieť aj po 40 kole, po zápase v Spišskej Novej Vsi. Sme PRVÍ !!!! A nielen v tejto tabuľke sme sa ocitli na prvom mieste. Vedieme dokonca tabuľku vo využití presiloviek s 19,44 percentnou úspešnosťou, naša je tabuľka úspešnosti v oslabeniach s 91,89 percentami, vedieme tabuľku v úspešnosti streľby na bránu s 11,01 percentami. Kraľujeme tabuľke úspešnosti prežitia v presilovkách o dvoch mužov so 75 percentami…. a nakoniec, chvála našim gólmanom, dostali sme najmenej gólov zo všetkých mužstiev. Až o 11 menej, ako druhý v poradí. Spokojnosť je teda na mieste. Ešte tak 3 body z Trebišova a nemáme o čom pochybovať.

[singlepic id=7072 w=320 h=240 float=right]Zápas s Trnavou začal veľmi svižne a obe mužstvá si za prvých 10 minút vytvorili veľa šancí. Spomeňme tie naj…. nájazd Holovič Chylo, Marcel pred bránu na Martina, Šúrkov super zákrok pravým betónom, nájazd Jana Románka s Mišom Peškom a zle trafený puk, ktorý Mišovi preskočil hokejku, Majova Mihálikova šanca po krížnej prihrávke obrancu skrz celé pásmo, Majo len do brankára. Ujala sa však až tá z 13. minúte, keď Marcel Holovič ( opäť najlepší v poli ) z nášho pásma krížne na útočnej modrej našiel Joža Haringa a na jeho zasekávačku už Šúrek nemal nárok… vedieme 1 – 0. V 15. min. hráme presilovku. Puk má Marcel Holovič, nahráva na Mira Pupáka, krížne pred bránu na Martina Barana a vedieme o dva góly. Veľmi pekný a jednoduchý hokejový signál, okorenený gólom do prázdnej brány 2 – 0. Prichádzajú šance Peška, potom Kalafúta, sami pred bránou nechávajú trnavského brankára vyniknúť… Nedali sme, dostali sme… Niekto z trnavských vystreli, trafí Čunderlíka, puk mení smer a Trnava je zas naspäť v zápase 2 – 1.

Na začiatku druhej tretiny máme šťastie, keď Jančovič dostane puk na korčule a nestačí ho spracovať. Rýchle sa však dostaneme do tempa my, ale Jarovi Rybárikovi nie je dopriate, keď ani na dvakrát nepretlačí puk za Šúrka. Skutočne efektné zákroky trnavského brankára. V 31. minúte už ale kapituluje. Grman nahodí v presilovke od modrej, [singlepic id=7068 w=320 h=240 float=left]puk sa odráža pred Martina Chyla, ktorý sa otočkou zbaví obrancu a strieľa do odkrytej brány náš tretí gól. Vedieme 3 – 1. To, že Trnava vie dávať hádam najdivnejšie góly nám opäť dokázal v 38. minúte Valach. Zaviezol puk do pásma, kde ale nemal komu nahrať, tak podľa hesla, keď nevieš čo s pukom vystrel, z uhla strieľa na bránu kde vo výhľade Tomášovi stojí Aďo Kolník a na pohľad ľahký puk sa ocitá v našej sieti a Trnava znižuje opäť na rozdiel jediného gólu 3 – 2. Minútu pred koncom druhej  tretiny Miro Pupák prekonal trnavského brankára, na bránkovej čiare ho však rybičkami zastúpili obrancovia a upratali puk do bezpečia.

V poslednej časti hry sa očákáva tlak Trnavy. Čunderlík sa v presilovke nenápadne dostane z rohu až pred Tomáša, jeho strela v super šanci končí vysoko na ochrannej sieti. Šachová partia pokračuje. Lušňák sa natlačí pred trnavského brankára, nájazd dvojice Románek – Haring, prudký puk do Šúrka, opäť Lušňák sám pred brankárom…atď, atď… zápas končí spravodlivosťou samou, keď si najlepší hráč v poli strelí svoj zaslúžený pečatný gól v hre bez brankára. Je ním MARCEL HOLOVIČ a my vyhrávame 4 – 2 a konečne sa dostávame tam, kde patríme… Na prvé miesto v tabuľke.

Autor: otto   Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

[nggallery id=284]

Continue Reading

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články