Šport

Hokej: Piešťany podľahli doma Žiline

By 20. septembra 201322 septembra, 2013No Comments

Piešťanskí hokejisti vstúpili do aktuálneho ročníka extraligy rozpačito. Najskôr tesne zdolali dvadsiatku, potom vydreli víťazstvo v predĺžení proti Banskej Bystrici, následne pohoreli v Trenčíne a dnes prehrali doma do Žilinou. 

[singlepic id=47649 w=560 h=385 float=center]V prvých dvoch tretinách proti mužstvu, ktoré vlani porazili v každom zápase, boli Havrani strelecky aktívnejší, avšak bez gólového efektu. Naopak Žilinčanom sa v druhej tretine podarilo prekonať Tomeka a vyhrávali 1:0.

O zápase sa rozhodovalo v polovici tretej tretiny. Trestnú lavicu zohrieval Jakub Ručkay za držanie, ktoré vyšperkoval osobným trestom za reči voči rozhodcovi. Počas oslabenia Haring vysunul Lušnáka, avšak ten Laca neprekonal. Naopak z rýchleho protiútoku do rozhodenej obrany vyťažili gól Žilinčania. Tomeka prekonal Dávid Buc – 0:2. Iskierku nádej vykresal pre Havranov v 54. minúte Marcel Holovič. Nahodil ľahký puk na Laca, ktorému prekĺzol popod lapačku a bolo 1:2. Žilinskí hokejisti však odpovedali už o dve minúty. Jan Dlouhý poslal plachtiaci puk na Tomeka, ktorý mal pravdepodobne zakrytý výhľad a hosti viedli opäť o dva góly. V závere sa snažili domáci hrať bez brankára a ešte niečo vymyslieť, to by však Valábik nesmel prihrať puk priamo na hokejku Vargu. Ten prihral Bucovi, ktorý upravil na konečných 1:4 z pohľadu piešťanských hokejistov.

V nedeľu sa Havrani na domácom ľade stretnú so Skalicou. Keďže sa zápas bude vysielať v priamo televíznom prenose, začína už o 17:30 h.

[nggallery id=2513]

Autor: ht Foto: T. Hudcovič

REKLAMA

KonverzacneKurzyNovyIJAV-400x300

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972