Hokej: O účasti Piešťancov v Tipsport lige sa rozhodne o pár dní, dnes v Easton Aréne prvý prípravný zápas Orange 20

Hokej: O účasti Piešťancov v Tipsport lige sa rozhodne o pár dní, dnes v Easton Aréne prvý prípravný zápas Orange 20

4. augusta 2016 Off Od PNky.sk

 

Podľa informácií, ktoré včera uviedol Hokejportal.net, licenciu zrejme dostane desať klubov vrátane Piešťan. Kluby mali na začiatku augusta vedeniu PRO-HOKEJ zdokladovať, že majú vyrovnané všetky záväzky voči hráčom a trénerom z minulej sezóny. Podľa odporúčania vedenia im potom Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja bude udeľovať licenciu pre štart v najvyššej súťaži. V Easton Aréne medzitým začali tréningy slovenskej reprezentácie Orange 20 a dnes odohrajú prvý prípravný zápas proti MHC Martin. Vstup naň je voľný.

Napriek tomu, že Tipsport liga štartuje už zhruba o mesiac, PRO HOKEJ zatiaľ nepotvrdil zoznam účastníkov v novom ročníku. Ako uvádza Pavol Rajtár v článku: Predstavenstvo Pro Hokeja preštuduje dokumenty, čestné vyhlásenie má od všetkých klubov na stránke www.hokejportal.net desať klubov vrátane Piešťan zatiaľ dodalo čestné vyhlásenia a o ich účasti sa rozhodne do konca týždňa. „Desať klubov poslalo čestné vyhlásenie k tomuto dátumu. Prehlasujú, že majú naplnené všetky kritériá pre udelenie licencie. Majú mať vyrovnané všetky záväzky voči hráčom a trénerom. Do 7. augusta teraz vedenie PRO-HOKEJa preštuduje všetky dokumenty a na ich základe odporučí alebo neodporučí VV SZĽH udelenie licencie pre štart v najvyššej súťaži,“ konštatoval Richard Lintner pre Hokejportal.net.

V Easton Aréne medzitým už začala príprava reprezentácie Slovenska do 20 rokov, fungujúca v štátnom projekte HK Orange 20. Dnes – vo štvrtok 4. augusta odohrá prvý „domáci“ prípravný zápas v piešťanskej  proti MHC Martin, Začína sa o 18,00 hod a vstup je zdarma.

-ad-, Zdroj: Hokejportal.net, ŠHK 37