Connect with us

Novinky

Hokej: Nové vedenie Havranov bilancovalo polrok svojho pôsobenia

Published

on

21. novembra popoludní zhodnotilo nové vedenie HK Havrani šesť mesiacov svojho pôsobenia. Na valnom zhromaždení združenia v máji tohto roka boli do rady zakladajúcich členov nominovaní noví členovia. Vďaka finančnému daru Raiffeisen banky sa v nedeľu podarilo otvoriť hokejovú škôlku pre najmenších – Havránok. Združenie pracuje na zintenzívnení spolupráce s rodičmi.

„V apríli ma oslovili kamaráti, ktorí majú deti tiež na hokeji. Pozerali sme sa na tréningový proces detí a dohodli sme sa, že každý z nás dokáže pridať hokeju nejaké skúsenosti. Tému sme prediskutovali s pánom Lušňákom. Dohodli sme sa na spolupráci i s ním, nakoľko je zástupcom spoločnosti, ktorá prevádzkuje zimný štadión. Zasadla rada združenia a valné zhromaždenie združenia, na ktorom bola zmenená rada zakladajúcich členov združenia,“ prezradil predseda združenia a zároveň prezident klubu Lukáš Moravčík. Vedenie združenia sa stretáva každý týždeň.

Najväčší problém, s ktorým sa hokejisti potýkajú, je nedostatok hráčov vo všetkých kategóriách. „Urgentne sme hasili tento problém – získavali sme hráčov na hosťovanie. Toto bolo spôsobené aj odchodom hráčov do iných klubov. Výzvou do budúcnosti bude zostavenie juniorského tímu, ktorý v súčasnosti nie je pre nedostatok hráčov aktívny,“ dodal Moravčík.

Prilákať najmenších na hokej sa vedenie usiluje rôznymi náborovými akciami na základných školách v Piešťanoch aj okolitých obciach. Náborovými akciami získavame deti v predprípravkovom veku – škôlkarov, prvákov a druhákov. V apríli sme mali registrovaný počet hráčov 26, k dnešnému dňu ich máme 51. Náš vysnívaný cieľ je mať zhruba 80 detí v tejto kategórii a teda mať v každom z troch ročníkov aspoň 20 hráčov,“ uviedol Moravčík. Podľa generálneho manažéra Petra Bohuša sa počet hokejistov zmenšuje nielen v našom meste, ba nielen na Slovensku.

Ďalšími krátkodobými cieľmi sú zakúpenie hráčskej výstroje, vzdelávanie trénerov, rehabilitačné cvičenia či zapojenie športového psychológa. Na tlačovej besede predstavilo združenie HK Havrani plán príjmov a výdavkov na sezónu 2017/2018. Výdavky o viac ako 14-tisíc eur prevyšujú príjmy, pomôcť hokejistom by mohli sponzori i mesto.

Havrani propagujú svoju činnosť aj prostredníctvom novej webovej stránky.

-vv-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články