Connect with us

Novinky

Hokej: Mladí Havrani proti Skalici s výhrami aj prehrami, prekvapili siedmaci

Published

on

Počas uplynulého víkendu odohrali mladí hokejisti HK Havrani ďalšie kolo 1. ligy kadetov, starších i mladších žiakov. Výsledky boli striedavé, pričom príjemne prekvapili siedmaci, ktorí vyhrali v Skalici. Predprípravka i prípravka mali tento víkend zápasové voľno.

1. liga kadetov
HK Havrani Piešťany – HK Levice 3:2 (1:0,1:1,1:1)
 

Kadeti HK Havrani privítali na svojom ľade veľmi zdatného súpera z Levíc. Prvú tretinu vyhrali domáci 1:0. Druhá i tretia skončili nerozhodne 1:1. V závere zápasu domáci viedli 3:1, avšak napokon duel končil dramatickou zápletkou. Hosťom sa totiž podarilo 12 sekúnd pred koncom znížiť na rozdiel jediného gólu. Havrani si, ale výsledok napokon postrážili a tešili sa z výhray 3:2. Góly Havranov strelila trojica Ďuriš, Chmelo, Vašura.

Gól: 07:50 Ďuriš Martin (Ščepko Patrik), 35:22 Chmelo Alexander (Šimnová Kristína), 50:30 Vašura Adrián (Mačica Tomáš, Hussein Ali Simon) – 28:07 Novák Marcel, 59:48 Kriš Dominik Jozef (Šebeštín Niko) Divákov: 40, Strely: 40:19

Zostava HK Havrani: Rišianová Andrea – Rychtárik Matej, Kopún Jakub, Ščepko Patrik, Chmelo Alexander, Šimnová Kristína – Hussein Ali Simon, Kleinová Klaudia, Vašura Adrián, Mačica Tomáš, Šebáň Christofer – Prištic Marco, Mikóczi Alan, Ďuriš Martin, Rychtárik Adam – Sapák Maximilián

 

1. liga starších žiakov

8. ŠHT

MHKM Skalica – HK Havrani Piešťany 6:1 (3:0,1:1,2:0)

Ôsmaci prehrali so svojími rovesníkmi zo Skalice po nedisciplinovanom výkone 6:1. O výsledku bolo v podstate rozhodnuté už po prvej tretine, ktorú Havrani prehrali 3:0.

Gól Piešťan: 29:43 Hussein Ali Simon

Zostava HK Havrani: Fraňo Nikolas – Prištic Marco, Hussein Ali Simon, Bíly Alex Róbert, Ščepko Patrik, Bacigál Patrik – Kopún Jakub, Ilončiak Timotej, Kleinová Klaudia, Sapák Maximilián, Filipčík Kristián,

 
 
7. ŠHT

MHKM Skalica – HK Havrani Piešťany 2:6 (1:1,0:2,1:3)

Siedmaci v Skalici príjemne prekvapili a po kolektívnom výkone zvíťazili 6:2. Prvá tretina skončila nerozhodne 1:1, avšak ďalšie už patrili mladým Havranom, ktorí ich vyhrali 2:0 a 3:1.
 

Góly Piešťan: 19:29 Adamčík Samuel (Maruna Ondrej), 27:22 Jurica Matej (Marun Ondrej) PH1, 37:40 Jurica Matej (Končír Andrej), 41:32 Končír Andrej, 42:05 Marun Ondrej (Vlha Matúš, Takáč Ivan), 54:45 Marun Ondrej (Líška Lukáš, Klapicová Kristína),

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca – Klapica Andrej, Moravčík Jakub, Masár Matej, Končír Andrej, Adamčík Samuel – Vlha Matúš, Jurica Matej, Takáč Ivan, Maruna Ondrej, Líška Lukáš – Klapicová Kristína, Neuner Filip

 
1. liga mladších žiakov
6. ŠHT

HK Havrani Piešťany – MHKM Skalica 0:12 (0:3,0:6,0:3)

Šiestaci  odohrali prvú tretinu výkonovo celkom slušne, i keď na skóre to až tak nebolo vidieť. Žiaľ v druhej tretine im súper nedal žiadnu šancu a pridal do siete Havranov 6 gólov. Celkovo napokon Piešťanci podľahli Skalici vysoko  0:12.

Góly: 14:17 Kubinec Samuel (Dermíšek Dario), 17:13 Dermíšek Dario (Zálešák Alex Miroslav), 17:42 Horniak Viliam(Búlik Michal), 25:17 Kubinec Samuel (Dermíšek Dario), 27:24 Preč Filip (Dermíšek Dario, Hanák Šimon) PH1,  29:05 Búlik Michal, 34:40 Dermíšek Dario (Kubinec Samuel), 35:00 Kalčík Lukáš (Búlik Michal), 35:10 Kalčík Lukáš, 40:42 Zálešák Alex Miroslav (Búlik Michal) OS1, 49:24 Dermíšek Dario, 52:43Kalčík Lukáš

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel – Grznárová Sarah, Garaj Sebastián, Nesteš Samuel, Švančara Šimon, Rehák Tobias – Blaška Dávid, Skaličan Marek, Konček Tobias, Šimna Michal, Smolka Damián

5. ŠHT

HK Havrani Piešťany – MHKM Skalica 7:2 (2:0,4:1,1:1)

Piataci si pripísali prvú súťažnú výhru, keď boli počas celého zápasu vo všetkých herných činnostiach lepší ako súperi zo Skalice. Prvú tretinu po dvoch góloch Sučiča vyhrali 2:0. O výsledku rozhodlo druhé dejstvo. To Havrani vyhrali 4:1, keď hetrik zaznamenal počas tejto tretiny Habda a jedným gólom prispel opäť Sučič. Ten sa presadil aj v záverečnom dejstve a celkovo strelil v zápase štyri góly. Havrani tak vyhrali 7:2.

Góly: 06:27 Sučič Sebastián (Škrabák Kristián), 16:45 Sučič Sebastián (Niepel Martin, Škrabák Kristián), 20:12 Habda Leo(Ďuriš Branislav), 27:28 Habda Leo (Smetana Adam), 34:09 Sučič Sebstián, 38:50 Habda Leo, 54:10 Sučič Sebastián(Škrabák Kristián) OS1, – 36:25 Kobzáni Krištof (Valovič Gabriel, Kollár Michael), 58:57 Cabadaj Patrik (Valovič Gabriel)

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ondria Daniel, Ďuriš Branislav, Poláčik Martin, Habda Leo, Smetana Adam – Balek Tobias, Škrabák Kristián, Beňák Simon, Imriška Samuel, Močko Simon – Niepel Martin, Sučič Sebastán, Trokan Sebastán

-th- Foto: -pb-

 
 
 
 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články