Connect with us

Šport

Hokej: Memoriál Ivana Hlinku v Piešťanoch tento rok nebude

Published

on

Memoriál Ivana Hlinku, na ktorom pravidelne začiatkom augusta stretávajú v Piešťanoch mládežnícke hokejové reprezentácie do 18 rokov, sa tento rok u nás konať nebude. Podľa vyjadrenie prezidenta ŠHK 37 Piešťany Jaroslava Lušňáka je dôvodom, že pre plánovanú rekonštrukciu strojovne sa s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne pripraviť ľad.

MIH 2013Hokejový klub ŠHK 37 Piešťany ako spoluorganizátor uskutočnenie turnaja v piešťanskej Easton aréne odvolal z dôvodov, že stále nie je isté, či sa do začiatku turnaja – 7. augusta stihne kvôli rekonštrukcií strojovne pripraviť ľadová plocha.

„Bolo to ťažké rozhodnutie, pretože hostiť tak kvalitný turnaj, ako Memoriál Ivana Hlinku bolo pre nás cťou. Išlo aj o prestížnu záležitosť, nakoľko je to jeden z najlepších mládežníckych turnajov na svete. Bohužiaľ je momentálna situácia ohľadom rekonštrukcie strojovne v štádiu legislatívnych a zákonných postupov, ktoré nemôžeme ovplyvniť. Mesto prednedávnom vyhlásilo výberové konanie, ktoré v súčasnosti prebieha a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa do začiatku turnaja nestihol pripraviť ľad. Museli sme to včas oznámiť zväzu, aby si mohol pripraviť náhradný plán,“ oznámil prezident ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák. Náhradné miesto konania turnaja bude známe v najbližších týždňoch.

Advertisement
Hello GPT

TS ŠHK37 Piešťany/red Ilusr. foto: M. Petlák

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články