Connect with us

Novinky

Hokej: Kadeti výkon z prvého zápasu s Partizánskym nezopakovali

Published

on

V uplynulom kole počas poslednej septembrovej soboty sa hokejová mládež HK Havrani stretla v súbojoch s Partizánskym. Mladší žiaci ťahali v oboch prípadoch na domácom ľade za kratší koniec a starší žiaci si na ľade u súpera vybojovali po dobrých výkonoch dve remízy.

Starší žiaci 1. liga – 8 ŠHT
Chlapci plnili do bodky pokyny trénerov a pripísali si bod za remízu 2:2 (Hussein, Kopún)

HK Iskra Partizánske – HK Havrani Piešťany 2:2 (1:1,0:0,1:1)

Góly: 19:10 Klimantová Andrea (Martiška Filip, Kročilová Karolína Renée), 45:25 Magát Samuel (Martiška Filip, Adamec Samuel) – 18:37 Kopún Jakub, 44:29 Hussein Ali Simon (Sapák Maximilián)

Zostava HK Havrani: Baracka Dávid od 31:10 Fraňo Nikolas – Hussein Ali Simon, Neuner Filip, Kleinová Klaudia, Klapicová Kristína, Sapák Maximilián – Prištic Marco, Kopún Jakub, Gono Max, Bacigál Patrik, Filipčík Kristián

Starší žiaci 1. liga – 7 ŠHT
V tomto zápase sa zrodila spravodlivá remíza 3:3, keď góly za Havranov dávali Jurica, Bílý, Rabatín. Výsledok mohol byť ešte priaznivejší nebyť množstva vylúčených.

HK Iskra Partizánske – HK Havrani Piešťany 3:3 (1:0,1:2,1:1)

Góly: 09:24 Grežďo Andrej (Stupka Paolo), 39:21 Halaj Nikolas (Halaj Erik), 45:50 Klimant Štefan (Grežďo Andrej) – 23:23 Jurica Matej (Masár Matej) OS1, 35:29 Rabatín Rastislav (Klapica Andrej) PH1, 44:43 Bíly Alex Róbert,

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca – Vlha Matúš, Jurica Matej, Maruna Ondrej, Rabbatin Rastislav, Takáč Ivan – Bíly Alex Róbert, Ilončiak Timotej, Líška Lukáš, Masár Mate, Klapica Andrej

Mladší žiaci 1. liga 6 ŠHT
Šiestaci si pripísali ďašiu prehru v rade 0:8, avšak preukázali svoje srdiečko a bojovali aj za nepriaznivého stavu až do konca zápasu.

HK Havrani Piešťany – HK Iskra Partizánske 1:6 (0:2,1:1,0:3)

Gól Piešťan: 34:38 Habda Leo (Smetana Adam)

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ondria Daniel, Ďuriš Branislav, Niepel Martin, Habda Leo, Smetana Adam – Balek Tobias, Škrabák Kristián, Beňák Simon, Imriška Samuel, Močko Simon – Sučič Sebastán, Poláčik Martin, Klein Michal, Trokan Sebastán, Mihalovič Adam

Mladší žiaci 1. liga 5 ŠHT
Piataci doplatili na množstvo nepremenených šancí (10 samostatných nájazdov), kým súper svoje šance využil dokonale. Výsledok 1:6 (Habda) neodzrkadlil hru, ktorá sa odohrávala na ľade.

HK Havrani Piešťany – HK Iskra Partizánske 1:6 (0:2,1:1,0:3)

Gól Piešťan: 34:38 Habda Leo (Smetana Adam)

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ondria Daniel, Ďuriš Branislav, Niepel Martin, Habda Leo, Smetana Adam – Balek Tobias, Škrabák Kristián, Beňák Simon, Imriška Samuel, Močko Simon – Sučič Sebastán, Poláčik Martin, Klein Michal, Trokan Sebastán, Mihalovič Adam

Kadeti

Kadeti po nedisciplinovanom výkone prehrali rovnakým skóre ako súpera porazili doma a pripísali si prehru 6:0.

HK Iskra Partizánske – HK Havrani Piešťany 6:0 (2:0,0:0,4:0)

Góly: 12:49 Geschwandtner Štefan (Kukla Patrik), 15:14 Grežďo Kvetoslav (Geschwandtner Štefan), 43:30 Martiška Filip (Hýrošš Benjanín, Križan Sebastián) PH2, 44:00 Grežďo Kvetoslav (Geschwandtner Štefan, Vonkomer Richard) PH1, 54:44 Vonkomer Richard PH1, 59:20 Herceg Martin (Grež´do Kvetoslav, Jašková Emaň

Zostava HK Havrani: Rišianová Andrea – Chmelo Alexander, Kopún Jakub, Šebáň Christofer, Šimnová Kristína, Vašura Adrián – Hussein Ali Simon, Kleinová Klaudia, Sapák Maximilián, Mačica Tomáš, Mikóczi Alan – Prištic Marco, Rychtárik Adam, Ďuriš Martin, Gono Max

TS

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články