Connect with us

Šport

Hokej: Havranom sa v súbojoch s Iskrou Partizánske veľmi nedarilo

Published

on

Hokejisti piešťanských žiackych kategórií Hokejového klubu Havrani nastúpili počas prvého januárového víkendu v súbojoch nadstavbových častí jednotlivých súťaží. Ich súpermi boli rovesníci z celku HK Iskra Partizánske a jediní, ktorým sa podarilo vybojovať víťazstvo boli piataci. Zvíťaziť sa im na ľade súpera podarilo v pomere 3:4. Najvýraznejšiu prehru utŕžili šiestaci, ktorí po tretinách 3:0, 6:0 a 8:0 podľahli vysoko 17:0. Žiaci siedmeho ročníka prehrali doma napriek dobrému výkonu 5:9. Hanbiť sa nemusia ani ôsmaci, ktorý v zápase nechali všetko, HK Iskra Partizánske napriek tomu vyhrala 5:2.

Mladší žiaci

5. ŠHT 7. kolo – Nadstavba

HK Iskra Partizánske-HK HAVRANI 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)
(Habda,Balek,Trokan,Beňák)

V tomto zápase mali hráči HK Havrani herne a aj korčuliarsky navrch a súperovi oplatili domácu prehru. Každý hráč si zaslúži pochvalu za obetavý a kolektívny výkon.

Góly: 15:01 Jankula Daniel Martin, 49:27 Piaček Samuel (Duša Oliver, Kubiak Dávid Michel), 53:31 Duša Oliver (Krajčo Andrej, Piaček Samuel) – 06:43 Trokan Sebastián (Kohút Kristián), 11:08 Balek Tobias (Poláčik Martin), 17:25 Habda Leo (Beňák Simon), 22:03 Beňák Simon (Habda Leo),

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ďuriš Branislav, Ondria Daniel, Poláčik Martin, Niepel Martin, Klein Michal – Škrabák Kristián, Balek Tobias, Beňák Simon, Habda Leo,Mihalovič Adam – Trokan Sebastán, Imriška Samuel, Kohút Kristián

6. ŠHT 7. kolo – Nadstavba

HK Iskra Partizánske-HK HAVRANI 17:0 (3:0, 6:0, 8:0)

Po skutočne veľmi nedisciplinovanom výkone si mladí Havrani odnášajú vysokú prehru. Jediný kto si zaslúži pochvalu zo strany trénerov je brankár Dužek.

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel – Sučič Sebastián, Garaj Sebastián, Holka Dávid, Skaličan Marek, Konček Tobias – Grznárová Sarah, Blaška Dávid, Rehák Tobias, Smolka Damián, Nesteš Samuel – Bartal Kristián

Starší žiaci

7. ŠHT 7. kolo – Nadstavba

HK HAVRANI-HK Iskra Partizánske 5:9 (1:3, 0:3, 4:3)
(Končír,Masár,Adamčík,Maruna,Klapica)

Hoci výsledok zápasu to neodzrkadľuje, hokejisti HK Havrani podali lepší výkon. Športové šťastíčko stálo tentokrát na strane súpera.

Góly: 12:50 Končír Andrej (Jurica Matej), 50:56 Masár Matej (Rabatin Rastislav), 51:54 Adamčík Samuel (Končír Andrej), 53:14 Maruna Ondrej (Bíly Alex Róbert, Končír Andrej), 54:23 Klapica Andrej (Jurica Matej) – 05:30 Podoba Ján (Smatana Tomáš) PH1, 09:53 Lantoši Marek (Podoba Ján, Perniš Ján), 18:48 Lantoši Marek, 24:52 Perniš Ján (Klimant Štefan), 26:39 Klimant Štefan (Perniš Ján) OS1, 34:30 Klimant Štefan, 40:23 Makyš Michal (Klimant Štefan, Halaj Erik), 43:33 Perniš Ján (Klimant Štefan), 49:17 Podoba Ján (Klimant Štefan),

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca od 49:17 Petráš Filip – Moravčík Jakub, Ilončiak Timotej, Adamčík Samuel, Končír Andrej, Rabatin Rastislav – Jurica Matej, Bíly Alex Róbert, Takáč Ivan, Maruna Ondrej, Klapica Andrej – Neuner Filip, Masár Matej

8. ŠHT 7. kolo – Nadstavba

HK HAVRANI-HK Iskra Partizánske 2:5 (0:1,1:3,1:1)
(Gono,Ščepko)

V dobrom bojovnom zápase nestačili na súpera, ktorý nakoniec zaslúžene zvíťazil. Obe mužstvá predviedli počas súboja výkon na hranici svojich možností.

Góly: 37:07 Gono Max (Kleinová Klaudia) PH1, 46:37 Ščepko Patrik, – 14:53 Klimantová Andrea (Híveš Tomáš, Martiška Filip), 23:37 Híveš Tomáš (Monček Martrin), 27:00 Vaňo Ondrej (Magát Samuel), 37:25 Híveš Tomáš (Klimantová Andrea, Martiška Filip), 46:30 Klimantová Andrea (Híveš Tomáš, Martiška Filip),

Zostava HK Havrani: Fraňo Nikolas – Hussein Ali Simon, Vlha Matúš, Kleinová Klaudia, Ščepko Patrik, Líška Lukáš – Kopún Jakub, Sapák Max, Klapicová Kristína, Bacigál Patrik, Filipčík Kristián – Putera Róbert, Kolárik Dávid, Gono Max

-red/Zdroj, text a foto: HK Havrani-

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články