Connect with us

Novinky

Hokej: Havrani vyhrali domáci Memoriál Michala Augustína

Published

on

V sobotu 28. augusta sa v Easton Aréne v Piešťanoch uskutočnil už 15. ročník „Memoriálu Michala Augustína 2017“. Turnaj bol určený pre kadetov a zúčastnili sa ho štyri tímy, HK Havrani Piešťany, HK Ružinov, Hokej Uherský Ostroh a HKM Rimavská Sobota. Piešťanskí kadeti sa pod vedením trénera Parádiho stali víťazmi. Zápasy sa niesli počas celého turnaja v priateľskom duchu.

Svoju šikovnosť predviedlo a víťazstvo si zaslúžene vybojovalo domáce mužstvo HK Havrani, po výhrach 7:4 nad Uherským Ostrohom, 2:1 nad Rimavskou Sobotou a prehre 3:4sn s Ružinovom. Na druhom mieste skončilo mužstvo HK Ružinov. Tretia priečka patrila mužstvu HK Uherský Ostroh a napokon 4. miesto mužstvu HKM Rimavská Sobota.

Najlepším útočníkom turnaja sa stal domáci Patrik Ščepko.

Výsledky Piešťancov:
■ HK Havrani – Hokej Uherský Ostroh 7:4
góly: 09:23 Mačica, 11:39 Ščepko (Mačica), 11:55 Mačica(Šimnová), 16:55 Ďuriš (Mikóczi), 22:44 Ščepko (Ďuriš), 27:29 Mikóczi (Mačica, M.Rychtárik), 44:09 Chmelo (Ščepko, Mikóczi) – 08:07 Juračka, 11:27 Man (Vaščák), 27:21 Pochylý (Macháň), 40:31 Halík (Juračka)

Zostava HK Havrani: Baracka – M.Rychtárik, Polomová, Ščepko, Mačica, Šimnová – Husein, Kopún, Chmelo, Ďuriš, Sapák – Kleinová, Prištic, A.Rychtárik, Mikóczi

■ HK Havrani – HKM Rimavská Sobota 2:1
góly: 04:44 Chmelo (Ščepko), 42:35 Ščepko (M.Rychtárik) PH2, – 02:40 Révesz (Drugda)
Zostava HK Havrani: Oslej – M.Rychtárik, Polomová, Ščepko, Mačica, Šimnová – Husein, Kopún, Chmelo, Ďuriš, Sapák – Kleinová, Prištic, A.Rychtárik, Mikóczi

■ HK Havrani – HK Ružinov 3:4sn
góly: 17:01 Huňor OS1, 21:39 Mikletič (Hornáček), 28:02 Kremnický (Varga) PH1, – 24:07 Mikóczi (Chmelo), 30:21 Ščepko(Chmelo), 37:16 Šimnová (M.Rychtárik) PH1, rozh. sam. nájazd  Kremnický
Zostava HK Havrani: Baracka – M.Rychtárik, Polomová, Ščepko, Mačica, Šimnová – Husein, Kopún, Chmelo, Ďuriš, Sapák – Kleinová, Prištic, A.Rychtárik, Mikóczi

Konečná tabuľka:
1. HK Havrani Piešťany  3  2  0  1  12:9  7
2. HK Ružinov 99 Bratislava  3  2  0  1  9:9  5
3. HK  Uherský Ostroh  3   1  0  2  11:13  4
4. HKM Rimavská Sobota  3  1  0  2  6:7  2

Turnajom si mladí piešťanskí hokejisti každoročne uctievajú pamiatku Michala Augustína. Pre tých, ktorí ho nepoznali Miško bol odchovancom piešťanského hokeja a bol vodcovskou osobnosťou, pozitívne pôsobil na kolektív svojou rozvahou a nenúteným humorom. Svojim vystupovaním si v sezóne 1999/2000 vyslúžil kapitánske céčko. Jeho výkony stúpali a v tej sezóne vsietil 17 gólov a pridal 11 asistencií.
Začali sa prázdniny pred posledným ročníkom na základnej škole. 2. júla 2000 ráno za krásneho slnečného počasia sa vybral s rodičmi na aute užiť si prázdninový deň na kúpalisku. Nezodpovedný vodič však spôsobil rodinnú tragédiu a ukončil jeho hokejový rozlet. Po náraze do ich automobilu Michal s otcom tento stret neprežili. Šťastie stálo len pri mame, ktorá po vyliečení a čiastočnom prekonaní smútku s návrhom ŠHK 37 Piešťany (neskôr HK HAVRANI Piešťany) usporiadať tento memoriál súhlasila. 

Slovo trénera na záver:
„Na výborne zorganizovanom a rovnocennými mužstvami obsadenom turnaji sme zvíťazili vďaka poctivému prístupu, kolektívnemu výkonu a plnému nasadeniu. Výborne umiestnenie je odmenou pre chlapcov za ich pracovitosť a dobrý prístup k tréningovému procesu, na čom budeme stavať celú sezónu.“ Mgr. Róbert Parádi, tréner Kadetov

Ďakujeme všetkým sponzorom, zúčastneným mužstvám i návštevníkom turnaja.

TS HK Havrani

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články