Connect with us

Šport

Hokej: Havrani si zmerali sily s Viedňou, Bratislavou i Senicou

Published

on

Hokejisti HK Havrani si počas uplynulého víkendu zmerali sily s viacerými súpermi. Kým starší i mladší žiaci nastúpili proti rovesníkom z tímu Okanagan Wien, dorast bojoval o dobré výsledky s tímom HK Senica a HC ŠKP Bratislava. Piataci na domácom ľade, napriek problematickému úvodu, zdolali Rakúšanov 6:2. Hokejisti šiesteho ročníka nastúpili rovnako na ľade Easton arény proti Viedenčanom, po tretinách 1:5,0:5 a 0:3 prehrali vysokým rozdielom 1:13. Siedmaci i ôsmaci odohrali vyrovnané zápasy, kým prvá kategória starších žiakov vo Viedni remizovala 2:2, žiaci ôsmeho ročníka zvíťazili 0:2.

Dorastenci bojovali v 1. lige s celkom HC ŠKP Bratislava, po tretinách 5:1, 3:1 a 1:0 prehrali 9:2. Úplne iný priebeh mal zápas na ľade tímu HK Senica, naši hokejisti dokázali vyhrať 1:8.

Mladší žiaci

5. ŠHT

HK HAVRANI-Okanagan Wien 6:2 (2:1,2:1,2:0)
(Ďuriš 2,Beňák,Niepel,Balek,Smetana)

Mladí Havrani síce nezachytili úvod zápasu a prehrávali 0:1, avšak postupne prebrali iniciatívu a zaslúžene po bojovnom výkone súperovi odplatili predchádzajúcu porážku.

Góly: 16:06 Beňák Simon (Habda Leo), 16:31 Ďuriš Branislav, 22:00 Niepel Martin, 25:21 Smetana Adam PH1, 43:23 Balek Tobias PH1, 56:52 Ďuriš Branislav, – 02:03 Schröder Joel, 24:11 Simovic Filip,

Zostava HK Havrani: Drlička Matej od 33:07 Sedláček Jakub – Ďuriš Branislav, Ondria Daniel, Trokan Sebastán, Habda Leo, Smetana Adam – Balek Tobias, Škrabák Kristián, Poláčik Martin, Imriška Samuel, Beňák Simon – Močko Simon, Niepel Martin, Klein Michal – Mihalovič Adam

Zostava EC Vienna: Kronberger Karla Emilia – Simovic Filip, Kratschmar Matthias, Höss Nick, Göckel Oscar, Pröll Yanis – Kellner Sebastian, Turk Tim, Schröder Joel, Hengelmüller Benedikt, Humer Ferdinand

6. ŠHT

HK HAVRANI-Okanagan Wien 1:13 (1:5,0:5,0:3)
(Smolka)

Výsledkovo, aj herne sme zlyhali a súper z Rakúska zaslúžene triumfoval.

Góly: 12:04 Smolka Damian (Rehák Tobias), – 01:53 Tronniger Matteo Heinz, 02:26 Weber David (Tronniger Matteo Heinz), 07:08 Hack Alexander, 07:53 List Sebastian, 16:13 Zach-Kiesling Lukas, 23:29 Korhonen Nikolas, 30:05 Zach-Kiesling Lukas OS1, 31:21 List Sebastian, 34:27 Humer Constantin (Tronniger Matteo Heinz), 38:31 Knafl Maximilian (List Sebastian), 50:35 Humer Constantin (Zach-Kiesling Lukas), 52:48 Gruber Johannes, 53:07 List Sebastian,

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel – Grznárová Sarah, Garaj Sebastián, Smolka Damián, Švančara Šimon, Rehák Tobias – Nesteš Samuel, Blaška Dávid, Sučič Sebastián, Skaličan Marek, Konček Tobias

Zostava EC Vienna: Falmbigl Davina – Gruber Johannes, Hack Alexander, Zach-Kiesling Lukas, Taucher Nicolas Andre, Humer Constantin – Tronniger Matteo Heinz, Weber David, Knafl Maximilian, Korhonen Nikolas, List Sebastian

Starší žiaci

7. ŠHT

Okanagan Wien-HK HAVRANI 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
(Končír 2)

V tomto zápase sme boli lepší, avšak zuby sme si vylámali na súperovom brankárovi, ktorý chytal výborne. Aj tak si však chlapci zaslúžia pochvalu za snahu.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/626/1-liga-starsich-ziakov-7-rocnik/match/98319/lineup

8. ŠHT

Okanagan Wien-HK HAVRANI 0:2 (0:1,0:1,0:0)
(Sapák,Ilončiak)

Počas celého stretnutia chlapci dominovali a nebyť nepremenených šancí, mohol byť výsledok ešte priaznivejší. Som rád, že sa chlapci neznížili na miestami zákernú hru Rakúšanov.

Góly: 09:00 Sapák Maximilián (Filipčík Kristián), 22:50 Ilončiak Timotej (Kolárik Dávid)

Zostava HK Havrani: Fraňo Nikolas – Sapák Maximilián, Gono Max, Masár Matej, Kopún Jakub, Ilončiak Timotej – Hussein Ali Simon, Kleinová Klaudia, Klapicová Kristína, Filipčík Kristián

1.LIGA DORASTU

HC ŠKP Bratislava-HK HAVRANI 9:2 (5:1, 3:1, 1:0)
(Vrábel,Adamčík)

V úvode zápasu sme urobili množstvo chýb, ktoré šikovný súper využil a vedenie si udržal až do konca zápasu.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/613/k-classic-1-liga-dorastu/match/98697/lineup

HK Senica-HK HAVRANI 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)
(Varačka 2,Juraj 2,Zámečník,Beňačka,Vrábel,Adamčík)

Po priemernom výkone chlapci získali povinné 3 body do tabuľky.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/613/k-classic-1-liga-dorastu/match/98702/lineup

-red/Zdroj a foto: HK Havrani-

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články