Connect with us

Novinky

Hokej: Havrani sa po vysokom víťazstve bodovo dotiahli na čelo tabuľky

Published

on

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v utorok 1. novembra v rámci ôsmeho kola II. hokejovej ligy v Easton aréne mužstvo ŠHK Púchov. Duel bol bohatý na góly a 360 divákov na tribúnach videlo až 13 pukov v sieti. Havrani rozbehli zápas vynikajúco a prvú tretinu vyhrali po góloch Vala, Mihálika, Kolníka a dvoch presných zásahoch Rybárika v pomere 5:1. Priebeh zápasu mal piešťanský tím pevne v rukách a druhá časť skončila 3:1. Celý duel vyhrali Havrani nakoniec 10:3 a hetrik zaknihoval Jaroslav Rybárik. Vďaka víťazstvu sa hokejisti ŠHK 37 bodovo dotiahli na čelo tabuľky, kvôli skóre zostávajú na druhom mieste za lídrom HC Bratislava. Najbližší domáci zápas čaká Piešťancov v sobotu 12. novembra, o 18:30 narazia na tretí tím tabuľky MHK Dubnica nad Váhom.

HC Bratislava v domácom zápase proti tretiemu tímu tabuľky Mestskému hokejovému klubu Dubnica nad Váhom nedokázal obstáť a po tretinách 1:2, 2:2 a 0:3 prehral 3:7. Piešťanci proti predposlednému tímu ŠHK Púchov naopak nemali vážnejšie problémy. Skóre otvoril už v druhej minúte po samostatnej akcii Ondrej Valo a o minútu a trinásť sekúnd bolo po akcii Rybárika, Ondrejku a Mihálika už 2:0. Havrani náskok postupne zvyšovali, keď sa im dva góly podarilo dať počas presiloviek a jeden dokonca vo vlastnom oslabení. Postupne skórovali Jaroslav Rybárik, Adrián Kolník a opäť Jaroslav Rybárik, za Púchov korigoval Lukáš Zemko.

Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu i keď skóre nenarastalo až tak prudko. V prvej minúte a dvadsiatej šiestej sekunde pridal svoj druhý presný zásah Marek Miháli, asistencie si pripísali Rybárik a Ondrejka. Gól na 7:1 pridal Martin Kubo a na 8:1 zvyšoval následne Martin Klčo. V 37 minúte 55 sekunde znižoval za Púchov v presilovej hre Lukáš Zemko. V tretej časti hry pokračoval náš tím v pozornej hre prvý gól sa podarilo streliť Jakubovi Macháčovi, ktorému asistovali Miroslav Švančara a Frank John Osvald. Jaroslav Rybárik zavŕšil v 55 minúte a 11 sekunde hetrik a na konečných 10:3 upravil za Púchov Milan Furo.

-lt/Zdroj: hockeyslovakia.sk/Foto: vv-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články