Connect with us

Novinky

Hokej: Havrani na Ružinovčanov nestačili

Published

on

Predposlený septembrový víkend sa mládežníci HK HAVRANI stretli s rovesníkmi z HK Ružinov. Žiaľ vo všetkých zápasoch ťahali za kratší koniec. Najlepší výkon podali piataci, keď držali so súperom krok po celý zápas, avšak dve minúty pred koncom inkasovali a prehrali 3:2. Kadeti sa predstavili v Nitre a proti favoritovi súťaže neuspeli.

8. ŠHT 1. LSŽ – 4. KOLO

O prehre ôsmakov s Ružinovčanmi rozhodli individuálne chyby. Po dvoch tretinách prehrávali Havrani o gól, avšak v poslednom dejstve žiaden nedali a naopak dva dostali čo znamenalo prehru 3:6.

HK Havrani Piešťany – HK Ružinov 99 3:6 (2:2,1:2,0:2)

Góly Piešťan: 14:33 Ščepko Patrik PH1, 15:04 Ščepko Patrik(Prištic Marco), 26:18 Kleinová Klaudia (Kopún Jakub)

Zostava HK Havrani: Baracka Dávid od 31:24 Fraňo Nikolas – Prištic Marco, Hussein Ali Simon, Gono Max, Ščepko Patrik, Jurica Matej – Kopún Jakub, Ilončiak Timotej, Kleinová Klaudia, Sapák Maximilián, Bíly Alex Róbert

 

7. ŠHT 1. LSŽ – 4. KOLO

Siedmaci hrali oslabení o najlepších hráčov, ktorí hrali za ôsmakov a aj to rozhodlo o prehre  4:14.

HK Havrani Piešťany – HK Ružinov 99 4:14 (1:4,2:4,1.6)

Góly Piešťan: 04:22 Líška Lukáš (Končír Andrej), 21:38 Rabatin Rastislav (Líška Lukáš), 23:40 Adamčík Samuel (Končír Andrej) PH1, 43:38 Masár Matej (Takáč Ivan, Maruna Ondrej)

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca od 55:12 Petráš Filip – Klapica Andrej, Masár Matej, Rabbatin Rastislav, Končír Andrej, Adamčík Samuel – Vlha Matúš, Klapicová Kristína, Takáč Ivan, Maruna Ondrej, Líška Lukáš – Putera Róbert, Kolárik Dávid

 

6. ŠHT 1. LMŽ – 4. KOLO

Šiestaci, doplnení o chlapcov z Trenčína, v Bratislave po veľmi slabom výkone prehrali 17:2, keď góly Havranov strelili Skaličan a Švančara.

HK Ružinov 99 – HK Havrani Piešťany 17:2 (7:1,7:0,3:1)

Góly Piešťan: 18:12 Skaličan Marek (Sučič Sebastián), 40:59 Švančara Šimon (Rehák Tobias) PH1

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel – Škrabák Kristián, Švančara Šimon, Konček Tobias, Smolka Damián, Rehák Tobias – Sučič Marek, Grznárová Sarah, Nesteš Samuel, Skaličan Marek, Beňák Simon

 

5. ŠHT 1. LMŽ – 4. KOLO

Piataci podali perfektny výkon a boli viac ako vyrovnaným súperom a aj napriek obmedzenénemu počtu hráčov (11) dokázali so súperom držat celý zapas krok a rozhodujúci gól dostali až 2 minúty pred koncom a prehrali 3:2. „Chlapcom patrí za výkon veľká vďaka. Bolo vidieť ako sa snažili, keď sa po zápase  niektorí neubránili slzám,“ hovorí tréner R. Kolník.

HK Ružinov 99 – HK Havrani Piešťany 3:2 (1:0,1:1,1:1)

Góly Piešťan: 20:18 Habda Leo (Ondria Daniel), 53:40 Ďuriš Branislav (Smetana Adam)

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ondria Daniel, Ďuriš Branislav, Niepel Martin, Habda Leo, Smetana Adam – Balek Tobias, Poláčik Martin, Trokan Sebastán, Imriška Samuel, Močko Simon – Klein Michal

LIGA KADETOV – 5. KOLO

Kadeti sa predstavili u najväčšieho favorita v Nitre a držať krok s ním dokázali len dve tretiny. V tretej úplne vybuchli, keď ju prehrali 0:9, čo v konečnom skóre znamenalo prehru 1:14.

MMHK Nitra – HK Havrani Piešťany 13:1 (2:1,2:0,9:0)

Gól Piešťan: 18.20 Kopún Jakub

Zostava HK Havrani: Rišianová Andrea od 50:05 Oslej Jakub – Rychtárik Matej, Kopún Jakub, Ščepko Patrik, Chmelo Alexander, Šimnová Kristína – Hussein Ali Simon, Kleinová Klaudia, Vašura Adrián, Mačica Tomáš, Šebáň Christofer – Prištic Marco, Polomová Nicol, Sapák Maximilián, Ďuriš Martin, Mikóczi Alan –  Rychtárik Adam, Gono Max

-red- Foto: -pb-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články