Connect with us

Novinky

Hokej: Havrani na konte s víťazstvami i porážkami

Published

on

Hokejisti mládežníckych kategórii HK Havrani Piešťany odohrali počas víkendu sériu zápasov, počas ktorých sa im darilo striedavo, vysoké víťazstvá striedali prehry. Mladší žiaci svoj zápas neodohrali, naopak ich starší rovesníci zdolali po tretinách 0:3, 2:3 a 2:4 domáce Levice 4:10. Hráčom ôsmeho ročníka sa na ľade Levičanov naopak nedarilo a po vyrovnanom úvode stretnutia prehrali 6:1. Kadeti hostili v Easton Arene tiež Levice a po dominantnom výkone, s výborne chytajúcou brankárkou Rišianovou a góloch Rychtárika, Mikócziho, Mačicu, Ďuriša a Smolku, zvíťazili 6:1. Kadeti cestovali aj do Nitry, kde na ľad vykorčuľovalo len 12 hráčov, najmä kvôli slabšej druhej tretine prehrali 6:0. Dorastenci nastúpili v dvoch zápasoch na ľade tímu HOBA Bratislava, prvý duel síce prehrali 7:1, v druhom však vybojovali cenný bod. Zápas skončil v riadnom hracom čase vďaka gólu Šimon Macháča v poslednej sekunde 3:3. Po predĺžení sa však z výhry 4:3 tešili Bratislavčania.

Mladší žiaci-odložené

Starší žiaci
7.ŠHT

Levice-HK HAVRANI 4:10(Ilončiak 2,Rabatin 2,Končír 2,Jurica 2,Takáč,Klapica)
(0:3,2:3,2:4)

Po veľmi disciplinovanom výkone,ktorý odzrkadľuje tvrdú drinu na trénigoch si chlapci pripísali zaslúžené víťazstvo.V branke nastúpil mladý brankár Lenďák a bol oporou.

Góly: 22:58 Kasala Martin, 30:49 Duchoň Adrián (Klepáč Adam), 44:09 Kasala Martin, 58:03 Ördögh Andrej, – 02:01 Takáč Ivan (Klapica Andrej, Maruna Ondrej), 12:13 Jurica Matej, 13:16 Končír Andrej (Putera Róbert, Ilončiak Timotej), 28:44 Ilončiak Timotej, 30:25 Ilončiak Timotej, 39:50 Končír Andrej (Takáč Ivan, Ilončiak Tomotej), 42:47 Jurica Matej, 44:00 Rabatin Rastislav (Končír Andrej), 46:38 Klapica Andrej (Maruna Ondrej, Takáč Ivan), 55:48 Rabatin Rastislav (Jurica Matej),

Zostava HK Havrani: Lenďák Alan – Jurica Matej, Bíly Alex Róbert, Adamčík Samuel, Končír Andrej, Rabatin Rastislav – Ilončiak Timotej, Masár Matej, Klapica Andrej, Maruna Ondrej, Takáč Ivan – Kolárik Dávid, Putera Róbert,

8.ŠHT
Levice-HK HAVRANI 6:1(Hussein)
(1:1,2:0,3:0)

Hráči podali bojovný výkon,ktorý však na súpera nestačil.Chýbalo viacero opôr a to rozhodlo o konečnom výsledku.
Góly:19:36 Ešek Samuel (Gellen Daniel), 27:35 Ešek Samuel (Drapák Samuel), 30:40 Ešek Samuel (Drapák Samuel, Gellen Daniel), 43:10 Gellen Daniel (Drapák Samuel, Ešek Samuel), 47:20 Drapák Samuel (Ešek Samuel, Gellen Daniel), 53:54 Gellen Daniel (Doboš Šimon, Ešek Samuel) – 01:23 Hussein Ali Simon (Vlha Matúš)

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca – Hussein Ali Simon, Kopún Jakub, Vlha Matúš, Gono Max, Sapák Maximilián – Neuner Filip, Klapicová Kristína, Filipčík Kristián, Líška Lukáš, Bacigál Patrik

1.LIGA KADETOV
HK HAVRANI-Levice 6:1(Rychtárik M 2,Mikóczi,Mačica,Ďuriš,Smolka)
(2:1,2:0,2:0)

Domáci kadeti v tomto bojovnom zápase dominovali vo všetkých činnostiach. Boli podporení výborným výkonom brankárky Rišianovej. V zápase sa presadili netradiční strelci.

Góly: 01:07 Mikóczi Alan (Rychtárik Matej, Ďuriš Martin), 03:45 Mačica Tomáš (Šimnová Kristína, Rychtárik Matejň PH1, 36:00 Rychtárik Matej (Gono Max, Šebáň Christofer), 37:54 Ďuriš Martin (Mikóczi Alan), 45:36 Rychtárik Matej (Hussein Ali Simon), 53:30 Smolka Adam (Vašura Adrián) – 15:42 Šebeštín Niko (Kriš Dominik, Štaubert Oskar)

Zostava HK Havrani: Rišianová Andrea – Smolka Adam, Kopún Jakub, Šimnová Kristína, Mačica Tomáš, Vašura Adrián – Rychtárik Matej, Hussein Ali Simon, Šebáň Christofer, Ďuriš Martin, Mikóczi Alan – Rychtárik Adam, Gono Max, Sapák Maximilián

HK Nitra-HK HAVRANI 6:0
(1:0, 4:0, 1:0)

Nitrania vyhrali tento zápas zaslúžene, ale hosťom v počte 12 hráčov patrí za výkon vďaka a nebyť slabších minút v druhej tretine, tak výsledok mohol byť priaznivejší.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/631/liga-kadetov/match/95735/lineup

1.LIGA DORASTU
HOBA Bratislava – HK HAVRANI 7:1(Less)
(1:0, 3:0, 3:1)

Veľmi slabý a odovzdaný výkon na domácich nestačil a tak sa z víťazstva tešili chlapci z HOBY.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/613/k-classic-1-liga-dorastu/match/95849/lineup

HOBA Bratislava- HK HAVRANI 4:3 p.p(Danylenko,Adamčík,Macháč)
(0:0, 2:2, 1:1, 1:0)

Tento zápas sa už niesol zo strany hostí v oveľa bojovnejšom duchu ako sobotný a po vyrovnavajúcom góle v poslednej sekunde zápasu si odvážame cenný bod.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/613/k-classic-1-liga-dorastu/match/95852/lineup

-HK Havrani-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články