Connect with us

Šport

Hokej: Havrani hrali s Partizánskym vyrovnané partie

Published

on

V žiackych zápasoch boli súpermi hokejistov Piešťan počas posledného januárového víkendu rovesníci z Partizánskeho. Havrani odohrali vyrovnané zápasy, kde siedmaci a ôsmaci po tuhom boji tesne prehrali a šiestaci zvíťazili najtesnejším rozdielom. V prvej lige dorastu si pripísali chlapci cenné víťazstvo s Partizánskym v sobotu, avšak v nedeľu s Dubnicou už na to nedokázali nadviazať a vysoko prehrali.


6. ŠHT

HK Havrani Piešťany – HK Iskra Partizánske 7:6 ( Habda 5, Ďuriš, Smetana )

Zápas bol od začiatku vyrovnaný. Chvíľu sme mali navrch my a chvíľu súper. Hráči bojovali za každého stavu a to sa nám vyplatilo.

 

7. ŠHT

HK Iskra Partizánske – HK Havrani Piešťany 4:2 (Kolárik, Rehák)

Z našej strany to bol zatiaľ najlepší zápas. Vďaka obrovskej bojovnosti, nasadeniu obetavosti a výbornému výkonu brankára Petráša sme do 45. minúty viedli 1:0, avšak v závere chlapcom dochádzali sily, čo súper dokonale využil na zvrat v stretnutí a štyrmi gólmi rozhodol o svojom víťazstve.

 

8. ŠHT

HK Iskra Partizánske – HK Havrani Piešťany 3:2 (Klapica, Klapicová)

Stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané. Nám sa, žiaľ, nepodarilo premeniť stopercentné šance, čo súper potrestal dvomi gólmi. Do zápasu nás vrátil kontaktný gól Klapicu v úvode druhej tretiny. V závere sme siahali na víťazstvo. O body nás napokon pripravila nediscilpinovanosť, slabá efektivita i kontroverzné verdikty rozhodcov.

 

1. liga dorastu

HK Havrani Piešťany – HK Iskra Partizánske 5:2 (Hussein 2, Kalnický, Gono, Ďuriš)

Za bojovnosť a nasadenie sme boli odmenení víťazstvom.Chlapci sa zomkli a bojovali jeden za druhého. Bol to tímový výkon.

 

HK Havrani Piešťany – HK Dubnica nad Váhom 0:9

Veľmi slabý odovzdaný výkon nemohol inak skončiť ako debaklom. Jedine brankárka Rišianová podala optimálny výkon.

Ďalšia séria prehier štvrtákov za nami

Prípravka 4

Poslednú januárovú sobotu (26.1.2019) sa tím štvrtáckych Havranov presunul po zasnežených kľukatých cestách na senický zimný štadión, kde si Piešťanci prišli po ďalší výprask.

Turnaj bol za účasti nasledovných 4 tímov: HK Havrani Piešťany, HK 91 Senica, HKL Bratislava, MHKM Skalica. Po faule na skalického hráča sme hneď v prvom zápase prišli o jedného hráča a tak sa pasovali so súperom iba 7 Havrani až do konca turnaja.

Našim chlapcom sa žiaľ nepodarilo zdolať žiadneho súpera a vo všetkých štyroch zápasoch vysoko prehrali. Hoci v prvom zápase začali pekne a niekoľko minút viedli 2:0. Silno potrebujeme popracovať na prihrávkach, obrane i útokoch. Sledovať hru súpera, puk i spoluhráčov.

Detaily turnaja HK 91 CUP 2019 v minihokeji, Senica

Zostava Havranov:
Angelovič Matúš, Buchman Artur, Hlaváč Jakub, Jamrich Tobias, Jedlička Tomáš, Koleno Richard, Zeliska Miroslav, Ručkay Martin v bráne: Hudec Lukáš a Pogran Tadeáš.

Výsledky HAVRANOV:

1. Zápas: Skalica – Havrani (9:2)
Góly: Ručkay (1), Jamrich (1)

2. Zápas: Skalica – Havrani (12:1)
Góly: Jedlička (1)

3. Zápas: Senica – Havrani (9:1)
Góly: Ručkay (1)

4. Zápas: Senica – Havrani (9:0)

Prípravka 3

Poslednú januárovú sobotu cestovali tretiaci na turnaj do Senice, kde si
zmerali svoje sily s MHKM Skalica a HK 91 Senica.

I. zápas Skalica – HK Havrani 2:1 (gól Tobias Papulák)

II. zápas Skalica – HK Havrani 4:1 (gól Alex Vavrík)

III. zápas Senica – HK Havrani 3:3 (góly Lukáš Moravčík, Jakub Košinár,
Lukáš Vlha)

IV. zápas Senica – HK Havrani 8:1 (gól Leo Hájiček)

Hráči sa snažili dodržiavať pokyny svojho trénera Filipa Hudeca, ktoré
im dal pred zápasom – korčuľovať, hrať poctivo v obrane, prihrávať
spoluhráčom. Okrem toho sa všetci snažili pomôcť i svojmu brankárovi
Matejovi Oliankovi, ktorý si vyskúšal post brankára. Neskúsenosť a únava
sa prejavila až v štvrtom zápase, keď zo svojej siete lovil viac pukov.
Za svoju bojovnosť a odhodlanie mu však právom patrí pochvala.

Zostava:

Matej Olianka – Martin Benko, Tomáš Bohuš, Max Seitler, Jakub Košinár,
Leo Hájiček, Tobias Papulák, Alex Vavrík, Lukáš Moravčík, Lukáš Vlha

Radoslav Kolník
šeftréner, HK HAVRANI Piešťany

Ilustr. foto: -pb-
 

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články