Šport

Hokej: Havrani deklasovali Zvolen 6:1, séria je vyrovnaná 2:2

By 27. marca 2013No Comments

Vo štvrtom semifinálovom dueli slovenskej hokejovej extraligy medzi ŠHK 37 Piešťany a HKM Zvolen dominovali domáci hokejisti. V stredu 27. marca vyhrali 6:1 po tretinách 2:0, 1:1 a 3:1. Havrani vyškolili Zvolenčanov z efektivity, keď z 37 striel šesť skončilo v bránke, kým zo zvolenských 36 iba jedna. Veľký podiel na víťazstve má samozrejme aj domáci brankár Tomáš Tomek.
[singlepic id=41264 w=520 h=350 float=center] Domáci hokejisti sa ujali vedenia už v druhej minúte stretnutia. Henrich Ručkay nahodil puk od modrej na brankára hostí, ktorému nešťastne prepadol cez lapačku do siete. Druhý gól pridali domáci v závere tretiny. Minútu pred koncom si dal sólo Samir Saliji a spomedzi kruhov prestrelil Šimka.
Zvolenčanom sa podarilo znížiť v 25. minúte. Počas presilovky sa po schrumáži pred pre domácou bránou dostal puk k Lukášovi Juríkovi, ktorý ho bez problémov zasunul za Tomekov chrbát. Havrani odpovedali o desať minút a opäť odskočili súperom na dva góly. V prečíslení 2:1 zakončoval Marek Mertel a nemýlil sa 3:1. V závere tretiny mali Havrani výhodu presilovky, ktorá pokračovala aj v úvode tretieho dejstva.

REKLAMA

fitness sity cvicenia
V čase 40:59 ju so šťastím využil Vladimír Nemec. Puk sa od jeho korčúľ odrazil do zvolenskej brány, rozhodcovia posúdili, že to bolo bez úmyslu – 4:1. V 52. minúte pridali Piešťanci piaty gól. Zvolenčania si vytvárali tlak, avšak domácim sa podarilo dostať ho von z pásma. Tu sa ho zmocnil Haring, presne prihral pred bránu Václavovi Stupkovi a ten ho len jemne tečoval za chrbát zvolenského brankára. V 59. minúte pridali domáci ešte jeden klinček do zvolenskej rakvy. Tento raz bol jeho autorom Tibor Melichárek 6:1.
Po zaslúženom víťazstve Havrani vyrovnali stav série na 2:2. Ďalší duel je na pláne v sobotu 30. marca vo Zvolene a potom sa séria 1. apríla opäť presunie do Piešťan.

[nggallery id=2209]

Autor: ht  Foto: Tomáš Niščák

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972