Šport

Hokej: Havrani dali Lašákovi v Trenčíne tri góly

By 14. novembra 2013No Comments

Ani reprezentačná prestávka nič nezmenila na tom, že do piešťanských plachiet začal fúkať víťazný vietor. Po nemastnej-neslanej prvej tretine základnej časti extraligy síce Piešťany nefigurovali na posledných priečkach, ale predvádzaná hra a k tomu prislúchajúce výsledky (do 18. kola Havrani nevyhrali ani jeden zápas viac, ako o jeden gól ), nenapĺňali duše fanúšikov pocitom uspokojenia. Ostatné tri kolá však badať radikálnu zmenu. Už tretí zápas v rade vidíme na hre našich podstatne viac ofenzívnej snahy. Obrannému marazmu a ťažkopádnej, často psychicky ubíjajúcej hre sa v dobrom slova zmysle vykrúca krk. 

[singlepic id=47367 w=560 h=385 float=center]

Asi pred stovkou verných, ktorí opäť potvrdili, že sú fanúšikovia s veľkým F ( dôvodom sú neustále pochvaly hlavne od príslušníkov policajného zboru a organizátorov ), piešťanskí Havrani zaknihovali ďalšie víťazstvo rozdielom triedy. Zápas v Trenčíne bol hlavne zápasom dvoch brankárskych osobností. Dlhoročného slovenského reprezentanta Jána Lašáka v bráne domácej Dukly, na druhej strane sa v piešťanskej predstavil širokej hokejovej verejnosti stále viac známy Tomáš Tomek, rodák zo Skalice. S potešením môžme konštatovať, že z tohto stretnutia vyšiel ako jednoznačný víťaz práve piešťanský strážca svätyne. Hlavne v druhej časti hry svoje mužstvo výrazne podržal a bol bez debaty najväčšou osobnosťou tohto duelu.

Piešťany rozhodli o výsledku už v prvých minútach. Po pomalšom začiatku prišla v 6. minúte prihrávka obrancu Brňáka na modrú čiaru, kde si puk prebral Václav Stupka a v prečíslení s M. Holovičom otvoril skóre stretnutia strelou ponad ľavý Lašákov betón. Ani nie o minútu bolo 0 – 2. Piešťanský rodák a odchovanec Ján Románek sa po nahodení puku obrancom od modrej čiary a následnom odraze od  brankára najlepšie zorientoval a puk zasunul do prázdnej brány. V poslednej minúte prvej tretiny vytiahol Tomek pri šanci domáceho útočníka reprezentačný zákrok, keď ukážkovo vychytal Kútneho.

Domáci tím ukázal svoju silu hlavne v druhej tretine, kedy jasne ofenzívne dominoval. Pri Tomekovi neraz stálo šťastie. V 21. minúte nás od zníženia skóre zachránila spojnica a v 27. minúte domáci netrafili opustenú bránu Piešťan ani z pol metra. Poistenie výsledku a pokoj istoty na naše hokejky priniesla 48. minúta, kedy nedôsledne bránený Marek Bartánus po prihrávke od Ručkaya medzinožiakom upravil na konečných 0 – 3.

Môžme skonštatovať, že sme prvú bitku o pána Váhu zvládli na výbornú. Pevne veríme, že výsledky a predvádzaná hra opäť prilákajú do piešťanskej Easton arény väčší počet fanúšikov. V piatok o 18.00 h nás čaká posledná Žilina. Ste srdečne vítaní.

Autor: Rasťo Gavora Ilustračné foto: ht

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972