Connect with us

Novinky

Hokej: Dorastenci vstúpili do sezóny úspešne

Published

on

Žiaci HK Havrani si v šiestom kole zmerali sily s rovesníkmi z Trnavy, kde zaznamenali 2 víťazstvá a 2 prehry. V lige Kadetov mali Havrani za súpera hráčov Topoľčian a dorastenci v 1. lige  prvých dueloch sezóny bojovali  so Senicou.

Starší žiaci

8 ŠHT

Trnavčania predčili Havranov vo všetkých herných činnostiach o čom svedčí aj výsledok. Piešťanci doma prehrali 1:10. S hosťami držali krok v prevej tretine, ktorá skončila 1:1, potom už však nasledoval gólostroj hostí, keď druhú tretinu ovládli 6:0 a tretiu 3:0.

HK Havrani Piešťany – HK Trnava 1:10 (1:1.0:6,0:3)

Gól Piešťan: 18:42 Ščepko Patrik

Zostava HK Havrani: Baracka Dávid od 30:30 Fraňo Nikolas – Kleinová Klaudia, Prištic Marco, Gono Max, Ščepko Patrik,Neuner Filip – Klapicová Kristína, Kopún Jakub, Sapák Maximilián, Bacigál Patrik, Filipčík Kristián

 

7 ŠHT

Po obojstrannom veľmi kvalitnom výkone si siedmaci pripísali svojím výkonom a prístupom k zápasu zaslúžené víťazstvo 2:1 (Masár,Maruna).

HK Havrani Piešťany – HK Trnava 2:1 (0:0,1:0,1:1)

Góly: 29:41 Masár Matej (Rabatin Rastislav) PH1, 54:25 Maruna Ondrej (Takáč Ivan) – 41:32 Barčák Adam,

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca – Ilončiak Timotej, Vlha Matúš, Masár Mate, Klapica Andrej, Takáč Ivan – Bíly Alex Róbert, Moravčík Jakub, Rabbatin Rastislav, Maruna Ondrej, Líška Lukáš – Kolárik Dávid, Putera Róbert

 

Mladší žiaci

6 ŠHT

Šiestakom sa proti súperovi z Trnavy vôbec nedarilo a po veľmi slabom výkone si  pripísali ďalšiu prehru v rade (18:0), okupujú zatiaľ poslednú priečku tabuľky. 

HK Trnava – HK Havrani Piešťany 18:0 (5:0,7:0,6:0)

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel – Garaj Sebastián, Šišovský Jakub, Rehák Tobias, Švančara Šimon, Smolka Damián, Rehák Tobias – Grznárová Sarah, Blaška Dávid, Nesteš Samuel, Skaličan Marek, Holka Dávid -Konček Tobias

 

5 ŠHT

V dramatickom zápase, keď v polovici zápasu ešte Piešťanci prehrávali 3:1, si chlapci začali veriť a premieňať svoje šance a tešia sa z víťazstva 3:5 na pôde súpera (Balek 2, Poláčik, Sučič, Habda).

HK Trnava – HK Havrani Piešťany 3:5 (1:1,2:1,0:3)

Góly: 10:22 Azikiwe Tomáš Adriano (Zaťko Matej), 20:57 Azikiwe Tomáš Adriano, 37:33 Hoško Lukáš (Komrhel Tomáš, Kušnier Ondrej), – 17:51 Balek Tobias (Smetana Adam), 39:36 Habda Leo, 43:00 Sučič Sebastián, 43:22 Balek Tobias (Škrabák Kristián), 51:17 Poláčik Martin,

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ondria Daniel, Ďuriš Branislav,Poláčik Martin, Imriška Samuel, Smetana Adam – Balek Tobias, Škrabák Kristián, Trokan Sebastán, Habda Leo, Niepel Martin – Beňák Simon, Sučič Sebastán, Klein Michal

 

KADETI

Kadeti privítali na svojom ľade v derby súpera z Topoľčian. Po počiatočnom vedení 2:0 súperovi dovolili vyrovnať na 2:2 (Mačica,Mikóczi). Remíza je však zaslúžena pre obe mužstvá.

HK Havrani Piešťany – HC Topoľčany 2:2 (0:0,2:1,0:1)

Góly: 20:25 Mačica Tomáš (Šimnová Kristína), 29:52 Mikóczi Alan – 32:43 Šimune Samuel (Pilip Sebastián), 43:31 Hodál Samuel (Boledovič Roland)

Zostava HK Havrani: Rišianová Andrea – Chmelo Alexander, Kopún Jakub, Ščepko Patrik, Mačica Tomáš, Šimnová Kristína – Prištic Marco, Kleinová Klaudia, Vašura Adrián, Ďuriš Martin, Šebáň Christofer – Rychtárik Adam, Sapák Maximilián, Gono Max, Mikóczi Alan

 

DORAST

V sobotu 7. októbra odohrali Piešťanci svoj úvodný zápas sezóny proti  HK 91 Senica.  V stretnutí sa zrejme preto na nich najskôr prejavovala nervozita, avšak po prvých góloch opadla a bojovným výkonom chlapci zápas doviedli do víťazného konca.

HK 91 Senica – HK Havrani Piešťany 2:6 (0:2,1:2,1:2)

Góly: 23:50 Stanek Roderik (Gergel Juraj, Mešťánek Timotej) PH1, 56:15 Duffek Boris (Otrubčák Tomáš, Prokop Jakub) PH1 – 05:07 Beňačka Andrej (Zámečník Peter, Lörinc Dávod), 16:07 Matečný Matúš (Zámečník Peter, Less Roman), 34:24 Ďuriš Martin (Varačka Adam), 37:35 Kubla Matúš (Beňačka Andrej) OS1, 51:16 Beňačka Andrej (Kubla Matúš) OS1, 58:59 Vrábel Tomáš (Kubla Matúš, Beňačka Andrej)

Zostava HK Havrani: Vacula Dávid – Zámečník Peter, Líška Miroslav, Less Roman, Varačka Adam – Macháč Šimon, Matečný Matúš, Beňačka Andrej, Vrábel Tomáš, Kubla Matúš – Chmelo Alexander, Lörinc Dávid, Juraj Martin, Ďuriš Martin, Konečný Michal

 

V nedeľu 8 . októbra si v 4. kole kole dali hráči repete predošlého dňa, avšak s výrazne iným výsledkom. Po prvom zápase si Havrani urobili na súpera zdravú chuť a zaknihovali zaslúžene víťazstvo 12:1.  Po dvoch výhrach  tak vkročili do súťaže ako sa od nich čakalo.

HK 91 Senica – HK Havrani Piešťany 1:12 (0:4,1:3,0:5)

Góly: 28:01 Demjan Timotej (Duffek Boris) PH1, – 02:56 Juraj Martin (Lörinc Dávid, Danylenko Viktor), 03:44 Less Roman, 13:13 Danylenko Viktor, 19:47 Macháč Šimon (Beňačka Andrej), 21:35 Beňačka Andrej (Kubla Matúš), 22:39 Beňačka Andrej (Macháč Šimon), 39:52 Konečný Michal (Varačka Adam), 43:23 Juraj Martin (Beňačka Andrej), 46:07 Varačka Adam (Beňačka Andrej), 46:49 Beňačka Andrej (Vrábel Tomáš), 53:44 Varačka Adam (Danylenko Viktor), 57:30 Macháč Šimon (Beňačka Andrej)

Súpiska HK Havrani: Vacula Dávid – Macháč Šimon, Zámečník Peter, Líška Miroslav, Lörinc Dávid, Matečný Matúš, Danylenko Viktor, Juraj Martin, Beňačka Andrej, Less Roman, Varačka Adam, Vrábel Tomáš, Konečný Michal, Kubla Matúš

-red- Foto: -pb-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články