Connect with us

Novinky

Havrani si pripísali cenné výhry

Published

on

Topoľčany boli ďalším súperom mladých hokejistov. Zápasy boli veľmi vyrovnané, avšak v rozhodujúcich momentoch mali viac hokejového šťastia Havrani. Šiestaci a ôsmaci si pripísali cenné výhry. Dorastenci v poslednej časti súťaže hostili Nové Zámky a tešili sa z výhry a troch bodov, keď rozhodli až v samom závere.
 
HK Havrani Piešťany

HK Havrani Piešťany

6. ŠHT

 
HK Havrani Piešťany – HC Topoľčany 5:4 ( Sučič 3, Habda, Balek )

V prvej polovici zápasu sme boli slabší mužstvom, ale v druhej sme prebrali zápas do svojej réžie. Výhra potešila, ale nemôžeme hrať len polovicu zápasu. Musíme hrať celý zápas rovnako, aby sme nemuseli doťahovať súperov náskok. Dnes nám to vyšlo, ale v ďalšom zápase sa to nemusí podariť.

 
 
 
 

7. ŠHT

 
HC Topoľčany – HK Havrani Piešťany 10:2 (Adamčík, Kolárik)

Domáci od začiatku diktovali tempo stretnutia. Po dvoch tretinách bolo rozhodnuté o víťazovi. Nám sa podarilo v závere aspoň kozmeticky upraviť skóre dvomi gólmi.

 
 
 
 

8. ŠHT

 
 
HC Topoľčany – HK Havrani Piešťany 3:4 (Končír, Ilončiak 2, Vitko)

Úvod nám vôbec nevyšiel, keď sme inkasovali tri krát po našich individuálnych chybách. Chlapci si však obrovskou bojovnosťou a nasadením v závere stretnutia dokázali vybojovať cenné a zaslúžené víťazstvo.

 
 
 

 

1. liga dorastu

 
HK Havrani Piešťany – HK Nové Zámky 2:1 (Mačica, Juraj)
 
Stretnutie bolo síce kvalitatívne slabšej úrovne, avšak  divákom sa muselo páčiť. Stretli sa rovnocenné tímy, nechýbali šarvátky a infarktový záver po nádhernom zakončení Juraja. Chlapci si z bojovnosť zaslúžia pochvalu, pretože nás bolo len jedenásť hráčov. Na konci zápasu už bola vidieť únava. Tri body zostávaju doma.
 
 
 
 
 

Zväzové turnaje HP 3 a HP 4

 
 
Na domácom štadióne sa po 2 týždňoch opäť predstavili HK HAVRANI v 
kategórii HP3 a HP4 v minihokeji.Štvrtáci po prvom prehratom zápase zabrali a ďalšie sa skončili s 2 
víťazstvami a jednou remízou1. HK Havrani Piešťany- HO Hamikovo 2:5 (Hlaváč, Mišík)

2. HK Havrani Piešťany – HO Hamikovo 6:2 (Ručkay 2, Mišík 2, Hájiček 2)

3. HK Havrani Piešťany – Speeders Bratislava 7:1 (Mišík, Masarovič, 
Hájiček, Jedlička, Ručkay, Schedling 2)

4. HK Havrani Piešťany – Speeders Bratislava 3:3 (Ručkay, Mišík, Masarovič)

Zostava HK Havrani:

Pogran Tadeáš, Hudec Lukáš – Feranec Tadeáš, Schedling Michal, Hlaváč 
Jakub, Jedlička Tomáš, Masarovič Matúš, Kobelár Dávid, Hájiček Leo, 
Ručkay Martin, Mišík Michal

Tretiakom sa nepodarilo udržať si víťazného ducha a dnes ťahali za 
kratší koniec, keď nestačili na rovesníkov z Nitry

1. HK HAVRANI Piešťany – MMHK Nitra „modrí“ 3:4 (Seitler, Košinár, Vavrík)

2. HK HAVRANI Piešťany – MMHK Nitra „modrí“ 4:7 (Mišík, Košinár, Vavrík 2)

3. HK HAVRANI Piešťany – MMHK Nitra „bieli“ 4:9 (Benko, Dolník T., Mišík 2)

4. HK HAVRANI Piešťany – MMHK Nitra „bieli“ 4:4 (Vlha, Blašková, Mišík 2)

Zostava HK Havrani:

Olianka Matej – Benko Martin, Košinár Jakub, Mišík Krištof, Seitler Max, 
Mitošinka Maxim, Vlha Lukáš, Vavrík Alex, Chudá Karolína, Blašková 
Lívia, Dolník Tobias, Dolník Sebastián

 
Radoslav Kolník / HK Havrani Ilustr. foto: -pb-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články