Connect with us

Novinky

Hádzaná: Proti silnej Stupave obstáli naši na výbornú

Published

on

Deviate kolo 1. slovenskej mužskej hádzanárskej ligy prinieslo napínavý zápasmedzi minuloročným víťazom ligy HC Tatran Stupava a hosťujúcim celkom MHK Piešťany. Naši hádzanári mali súperom čo oplácať, nakoľko v druhom kole na domácej palubovke prehrali 22:28. Piešťanci pokračovali aj v tomto napínavom zápase vo víťaznom ťažení a dokázali do bodky naplniť predsavzatie zvíťaziť. V 37. minúte bol síce ešte stavnerozhodný 12:12, ale sériou gólov Vlada Salvatu, Norberta Feješa a Marcela Majerníka naši v 50. minúte vyhrávali už 13:20. Tím Stupavy sa nevzdával a v poslednej 10-minútovke pridal ešte 5 gólov, zatiaľ čo Piešťanci len 1, ani to však nestačilo a naši sa už po šiesty raz po sebe radujú z víťazstva, Stupavu porazili 18 : 21. Najbližšie hostí tím MHK Piešťany tabuľkového lídra z Martina, duel sa bude hrať v nedeľu 26. novembra o 16.00 hodine.

V dôležitom zápase sa prvý presadili Jakubík v 2. minúte 0:1 a až do 11. minúty padali góly len zo sedemmetrových hodov, domáci Stupavčania sa postupne ujali vedenia 5:2. Na oboch stranách sa dobre bránilo, šancí na streľbu bolo málo. Domáci viedli v 15. minúte 6:3. Hostia po góloch Salvatu a Majerníka v oslabení v 17. minúte znížili na 6:5. V 20. minúte práve Salvata vyrovnával na 7:7. V 26. minúte opäť viedla Stupava 10:7. Fejes následne v oslabení znížil a v záverečných sekundách Majerník upravil na polčasových 10:9 pre Stupavu. V prvom polčase sa strelecky presadil Majerník s tromi presnými zásahmi, Fejes a Salvata skórovali dvakrát, Jakubík a Halo strelili po jednom góle.

V druhom polčase začali aktívnejšie Piešťany Halo, vyrovnal a Sedláček poslal Piešťany v 33. minúte do vedenia 10:11. Domácim sa podarilo ešte v 37. minúte vyrovnať na 12:12. Od tohto stavu boli Piešťany lepším družstvom na ihrisku. Nielen, že dobre bránili, ale presadzovali sa aj strelecky a sériou gólov Salvatu, Fejesa a Majerníka viedli v 47. minúte 13:20. V záverečnej desaťminútovke sa podarilo domácim znížiť pri vylúčení Sedláčka a Majerníka, v 56. minúte na 15:21. V závere zápasu ešte kozmeticky upravili výsledok na 18:21, ale dôležité body idú do Piešťan. V druhom polčase sa strelecky presadili Majerník a Fejes, ktorí strelili po tri góly, Salvata, Sedláček a Halo pridali po dva presné zásahy.

„V prvom kole sme prehrali doma so Stupavou 22:28. V zápase proti najlepšej obrane v súťaži sme sa ťažko presadzovali najmä v prvom polčase. Počas celého zápasu nám fungovala obrana dirigovaná Jaššom. Chalani nielen dobre bránili, ale viacero striel zblokovali a čo prešlo to pochytal Meluš. V prvom polčase domáci ešte hádzali päť sedmičiek, ale v druhom sa obrana ešte zlepšila a nepúšťali sme domácich do streleckých šancí. V útoku nebolo jednoduché sa presadiť, tak sme hrali trpezlivo až do čistých šancí. Obe družstvá sa dobre strážili nedovolili hrať rýchle protiútoky. Aj napriek tomu že sa strelecky nepresadili na ihrisku si svoje odviedli Kotula, Jaššo, Bolješik a Stano. V závere zápasu sme niekoľko krát zbytočne uponáhľali streľbu. Vyhrali sme najmä vďaka bojovnosti celého družstva. Som rád že po kolektívnom bojovnom výkone si vezieme dôležité dva body v boji o prvú štvorku, hlavne z burlivého diváckeho prostredia, kde nás boli povzbudiť aj naši fanúšikovia. V ďalšom kole hostíme prvý Martin, príďte nás povzbudiť,“ zhodnotil zápas Martin Nedorost.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák Meluš – Fejes 5, Sedláček 2, Podhraský , Salvata 4, Bolješik, Halo 3, Jakubík 1, Macek ,Kotula, Jaššo Stano , Majerník 6,

-red/MHK Piešťany/Foto: HC Tatran Stupava and Fans-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články