Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťany zdolali v poslednom zápase Malacky, fanúšikov pozývajú na exhibičný zápas

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany odohrali v piatok 6. mája posledný zápas barážovej skupiny na pôde Malaciek, kde svojich súperov dokázali poraziť 27:30. Piešťanci si už predčasne zabezpečili budúco-sezónnu miestenku v extralige, ktorú si zahrajú po dlhých 18-tich rokoch. Všetkých fanúšikov hádzanej pozýva vedenie nášho klubu v sobotu 14. mája na exhibičný zápas, ktorý odohrajú na palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina od 17:00 proti Cíferu. 

13173132_1057640177659983_7160856533517179008_o

Zápas proti Malackám hraný v netradičnom čase začal z malým oneskorením pre neskorší príchod Piešťan. Hneď v 1. minúte chytil Kapša sedemmetrový hod. Piešťany hrali v útoku disciplinovane a zakončovali po kombináciách, z čoho rezultovalo, že v 4. minúte viedli už 0:3. Domácich zaskočili výbornou zasunutou obranou, za ktorou v prvom polčase spoľahlivo chytali Kapša a Javorček. Malacky v 10. minúte znížili na 4:8 a od tohto momentu sa hra vyrovnala. Strelecky sa presadzoval najmä Strižinec, ktorý v 13. minúte upravoval svojim šiestym gólom na 6:9. V oslabení o dvoch hráčov znížili domáci na 8:9. Piešťany však zabrali a odskočili v 19. minúte na 9:12. Domácim sa ešte podarilo zápas zdramatizovať dvomi gólmi po chybách v rozohrávke na 11:12, ale Piešťany sa po oddychovom čase vrátili k svojej hre a vychádzali z kolektívneho výkonu, výborne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 28. minúte viedli už o šesť gólov 12:18, ale v závere domáci znížili na polčasových 14:18.

IMG_5596_resize

Po prestávke Piešťany pokračovali vo svojej disciplinovanej hre v útoku, kde čakali na svoje strelecké príležitosti a v 39. minúte viedli 18:23. Malacky po svojom oddychovom čase pritvrdili v obrane a Piešťany sa s tým dlho nevedeli vysporiadať, nedokázali sa strelecky presadiť a domáci ich trestali gólmi z protiútokov. Najmä v tejto pasáži nás podržali brankári Javorček, ale napriek jeho výkonu sa v 50. minúte domáci ujali v zápase po prvý krát vedenia 24:23. Piešťanci po oddychovom čase v 51. minúte vyrovnali zo sedemmetrového hodu Jadroňom na 24:24 a domáci naposledy viedli v 54. minúte 26:25. Záver zvládli Piešťany najmä vďaka výbornému brankárovi Šantavému a v záverečnej päťminútovke si vybudovali vedenie 27:30. Dôležité góly v závere strelil Varačka. Posledný gól strelil symbolicky Kotula, ktorý toho nabehal smerom dopredu a dozadu do obrany nesmierne veľa a zachytával protiútoky Malaciek. Piešťany tak mohli oslavovať na palubovke v Malackách nielen víťazstvo, ale aj postup do extraligy po 18 rokoch.

„V dobrej atmosfére na pôde Malaciek sa bojovalo od začiatku zápasu až do konca. V súboji sme si dobre rozložili sily a do stretnutia postupne naskočili všetci hráči, ktorí pre kolektív odviedli maximum. V bráne si zachytali všetci traja brankári a bránili sme prvý krát takzvanú zasunutú obranu, s ktorou sa domáci dlho nevedeli vysporiadať. Tým, že sme prestriedali všetkých hráčov sme ušetrili sily, ktoré v závere rozhodli. Skúsenosti z barážových zápasov, kde sme hrali vyrovnané zápasy až do konca sme zužitkovali práve v tomto zápase. Družstvo sa dokázalo vysporiadať aj z krízou keď sme nedali 12 minút gól a dovolili domácim vrátiť sa do zápasu. Práve vtedy sa ukázala sila kolektívu, ktorý sa v tejto sezóne vytvoril v Piešťanoch, keď hra nejde podľa predstáv totiž zaberú srdiečkom a bojujú všetci ako jeden. Teraz nás už čaká iba domáca exhibícia ako poďakovanie divákom za fantastické prostredie, ktoré nám vytvárali počas celej sezóny. Vybojovaný postup je iba začiatok neľahkej práce pri zabezpečení Extraligovej sezóny, na ktorú bude treba niekoľko násobný vyšší rozpočet klubu. Budeme radi akejkoľvek pomoci či už funkcionárskej alebo finančnej, ktorá nám pomôže vykryť najbližšiu sezónu,“ zhodnotil zápas tréner Martin Nedorost.

Zostava MHK: Kapša, Javorček, Šantavý – Lacuška 1, Salvata 5, Ondrejička, Strižinec 6, Briatka 5, Jadroň 6, Miženko 2, Varačka 3, Grúň , Stano, Kotula 2, Matejovič I.

Konečná tabuľka baráže o extraligu:
1. Piešťany 6 4 1 1 175:136 9 bodov
2. Levoča 6 3 0 3 167:176 6 body
3. Martin 6 2 1 3 161:176 5 bodov
4. Malacky 6 2 0 4 177:165 4 body

Výsledky:
Martin : Piešťany 23:23
Malacky : Levoča 38:26
Levoča : Piešťany 31:28
Malacky : Martin 36:27
Piešťany – Malacky 31:30
Martin – Levoča 34:24
Levoča : Malacky 26:23
Piešťany : Martin 35:27
Piešťany: Levoča 28:25
Martin – Malacky 25:23
Malacky – Piešťany 27:30
Levoča – Martin 35:25

-MHK Piešťany/Foto: lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články