Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťany zdolali v úvode jarnej časti ligy Vajnory

Published

on

Do jarnej časti sezóny vstúpili piešťanskí hádzanári v nedeľu, na domácej palubovke ich čakala predohrávka s Vajnorami. Víťazstvom sa hráči MHK Piešťany chceli pozitívne naladiť na naštartovanie bojov pred záverom základnej časti. Pred prvým majstrovským zápasom sme neabsolvovali žiadny prípravný zápasá a káder tesne pred začiatkom ligy posilnili brankári Michal Kosák a Michal Drlička. K dlhodobo zraneným sa zaradil Filip Matejovč a na prvé kolá bude v tíme chýbať aj Majerník. V základnej časti odohrajú Piešťany ešte tri zápasy, prvý v Dunajskej Strede a ďalšie doma s juniormi ŠKP Akadémia a Martinom.

Hádzaná (22)

„Naším cieľom je vyhrať základnú časť. Momentálne vedieme prvú ligu o tri body. V nadstavbe chceme zabojovať o čo najlepší výsledok. V prípade nespustenia spoločnej česko-slovenskej ligy by pre nás bol v hre opäť boj o miestenku v extralige,“ povedal o cieľoch MHK Piešťany tréner Martin Nedorost.

Zápas protí tímu z bratislavských Vajnor začal lepšie domáci tím MHK Piešťany. V úvode po kombinácii skóre otváral Salvata úvodným gólom. Domáci sa len ťažko presadzovali na dobre postavenú obranu Vajnor a keď zakončovali po kombináciach často nepremieňali svoje šance. Vajnory sa rýchlo ujali vedenia a po rýchlych kontrách bolo skóre 1:3. Piešťany v 10. minúte otočili na 6:5 a v 18. minúte od stavu 10:9 odskočili Piešťany až na 13:9. Do konca polčasu prenechali aktivitu na Vajnorskej strane a tie otočili na 14:15. Piešťanci zahodili štyri 7 metrové hody, naopak Kapša chytil Vajnorom dva. V prvom polčase sa strelecky darilo Miženkovi 4, Kotula, Franta a Feješ strelili po dva góly, Lacuška, Halo a Salvata pridali po jednom presnom zásahu.

V druhom polčase Piešťany nielen zlepšili obranu, ale v útoku začali postupne premieňať šance. V 38. minúte vyrovnali na 17:17 a následné sa ujali vedenia 18:17. Vajnory po chybách otočili a až do 46. minúty boli neustále vo vedení o gól. Po viacerých zákrokoch Kosáka Piešťany otočili do 49. minúty na 24:22 a v 55. minúte už viedli 28:23. Zápas sa im nakoniec podarilo dotiahnuť do víťazného konca.

„Vedeli sme, že Vajnory sú pre nás ťažký súper a všetky posledné zápasy s nimi boli vyrovnané až do konca. Počas zimnej prestávky sme neodohrali žiadny prípravný zápas, čo bolo vidieť najmä na začiatku stretnutia. Vytvorili sme si síce šance, ale nedokázali sme ich premeniť a skórovať sa nám nepodarilo ani zo štyroch sedmičiek. Chlapci aj napriek tomu bojovali o každú loptu a zlepšenie prišlo v druhom polčase. Vychádzali sme z obrany, v ktorej podal výborný výkon najme Lacuška postupne sa pripojili Feješ i Salvata a veľa toho odbehal Kotula. Za bojovný výkon celého družstva sme si zaslúžili vyhrať aj keď po hernej stránke tomu ešte veľa chýbalo. Divákom treba poďakovať za fantastickú atmosféru najmä v druhom polčase. Zápas sa im musel páčiť,“ dodal k zápasu tréner Martin Nedorost.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák – Lacuška 6, Feješ 3, Matejovič I., Halo 5, Franta 4, Strižinec 1, Miženko 6, Grúň, Salvata 2, Molnár, Kotula 2, Macek, Stano.

Tabuľka po predohrávke:
Tabuľka

-MHK Piešťany/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články