Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťany zdolali aj ŠKP Academy, stále držia prvé miesto v lige

Published

on

MHK Piešťany privítali v nedeľu na domácej palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina súperov z tímu ŠKP Academi. V dobrom a obojstranne útočnom zápase, pred výbornou diváckou kulisou, si naši hádzanári pripísali dôležite body, po víťazstve 36:29 udržujú na čele tabuľky stále trojbodový náskok. Najbližšie privítajú doma Martin, zápas sa bude hrať v nedeľu 19. marca o 14.30.

V úvode zápasu domáci neustále doťahovali náskok strelecky aktívnych hráčov ŠKP Academi, ktorým sa darila nielen streľba z väčších vzdialeností, ale aj trestali každú chybu Piešťan v rozohrávke. Piešťanom sa podarilo v vyrovnať na 5:5, hostia však opäť odskočili na 5:7 a tento dvoj-gólový náskok udržiavali až do 18. minúty kedy sa podarilo Jadroňovi znížiť na 11:12, Majerníkovi na 12:13 a Lacuškovi na 13:14. ŠKP opäť trestalo chyby v rozohrávke Piešťan a v 24. minúte vyhrávali hostia už 13:17. V záverečných minútach sa viacerými zákrokmi chytil brankár Kosák, vďaka čomu ešte pred prestávkou v 28. minúte vyrovnal Majerník na 17:17. V záverečnej minúte dvomi gólmi skúseného Lacušku otočili Piešťany skóre vo svoj prospech na polčasových 19:18.

Na začiatku druhého polčasu sa presadzovali najmä Piešťany a vypracovali si až štvor-gólový náskok, v 36. minúte bolo skóre 22:18. Tento náskok si udržiavali až do 48. minúty, kedy hostia znížili na 29:26. Po góloch Hala, Kotulu a dvoch presných zásahoch Bratku zvýšili Piešťany náskok na 33:26. V závere zápasu po pekných kombináciách strelil dva góly Igor Matejovič a upravil na záverečných 36:29.

„ŠKP prišlo z mladými talentovanými hráčmi zo skúsenosťami z extraligy. Bojovali a trestali naše chyby v rozohrávke, za ktoré sme pykali rýchlymi gólmi. V prvom polčase sa hrala rýchla hra na oboch stranách a našou výhodou bola širšia lavička. V prvom polčase sa do hry zapojili desiati hráči, ktorí sa aj strelecky presadili. Zo začiatku nám nevychádzala hra v útoku a proti dobre organizovanej obrane hostí s výborným brankárom sme mali problém sa presadiť. V závere polčasu nám zostalo viac síl a otočili sme vývoj zápasu vo svoj prospech, navyše sa rozchytal brankár Kosák, ktorý vo svojom dobrom výkone pokračoval aj v druhej časti hry. Po prestávke sme zlepšili nielen obranu, ale aj útok, odrhli sme sa a udržiavali mierny náskok, čo viedlo nášmu zaslúženému víťazstvu. Podali sme výborný kolektívny výkon, pričom strelecky sa presadilo jedenásť hráčov,“ povedal po zápase tréner hádzanárov MHK Piešťany Martin Nedorost.

Zostava MHK Piešťany: Kapša, Kosák, Drlička –, Matejovič I. 2, Lacuška 5, Jadroň 4, Halo 5, Franta 6, Strižinec 4, Majerník 3, Grúň 1, Salvata 1, Kotula 2, Briatka 3, Macek, Stano.

Ďalšie výsledky:
Stupava – Martin 30:24
Dunajská Streda – Vajnory 20: 24
Cífer – Levoča 32 :32

Tabuľka

-lt/MHK Piešťan/Foto: archív – ilustračné-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články