Hádzanári MHK Piešťany cestovali v 4. kole nadstavby o 1. – 4. miesto do Levoče, pričom na zápas nastúpili v značne oklieštenej zostave. I keď naši hráči bojovali a polčasový výsledok 14:13 vôbec nevyzeral zle, nakoniec podľahli domácemu tímu 35:27 a opustili čelo tabuľky. Na prvom mieste je o bod HC Tatran Stupava a práve na palubovku Stupavčanov vycestujú hráči Piešťan v nedeľu. Posledný zápas sezóny je na pláne 21. mája o 17.00 hodine, kedy naši privítajú v priestoroch športovej haly Gymnázia Pierra de Coubertina Martin.

V úvode zápasu sa ujali Piešťany vedenia 0:1 po strele Majerníka a Frantu 1:2. Domácim sa darila hra v útoku a postupne otočili na 5:2. V 20. minúte vyhrávala Levoča 11:8, ale Piešťanom sa podarilo sériou štyroch gólov otočiť na 11:12. Pri vylúčení Kotulu však domáci otočili na 14:12. V záverečných sekundách polčasu ešte znižoval Halo na 14:13.

V druhom polčase začali Piešťany v oslabení a aj napriek tomu hrali aktívne v útoku. Až do 44. minúty prehrávali 22:20. V tejto časti hry kopili chyby v obrane čím umožnili Levoči ľahko skórovať a udržiavať tesný náskok. Ako zlomový sa ukázala 45. minúta keď Halo nepremenil rýchly protiútok následne bol za faul vylúčený Majerník. Domáci odskočili na rozdiel 26:22. V 49. minúte bol za faul diskvalifikovaný Majerník. V 53. minúte už domáci viedli 32:22 keď využívali chyby domácich v rozohrávke. V záverečných minútach už len znížil Macek dvomi gólmi na konečných 35:27.

„Do Levoče sme cestovali v oklieštenej zostave. Cítil som sa ako tréner Cíger, veľa hráčov sa z rôznych dôvodov ospravedlnilo a bol problém zložiť družstvo dokopy. Tým hráčom čo boli v Levoči nemôžem nič vyčítať. Bojovali, hrali bez striedania a až do vylúčenia Majerníka sme v útoku nehrali zle. Horšie to bolo v obrane, kde nám za zlou obranou nepomohli ani brankári. Škoda, výsledok je pre nás krutý, určite sme si nezaslúžili takú vysokú prehru. Zamyslieť sa môžu hráči, ktorí s nami na zápas necestovali. Celú sezónu sa snažíme hrať hádzanú a v rozhodujúcich zápasoch musíme improvizovať. Levoča dnes zaslúžene zvíťazila a dnešná prehra nás odsunula na druhé miesto v tabuľke,“ povedal o zápase tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Tabuľka:

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák – Halo 4, Franta 6, Strižinec 4, Majerník 5, Macek 2, Stano, 3 Kotula 3

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972