Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťany doma opäť víťazne, Martin porazili 35:27

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany privítali v nedeľu 24. apríla na domácej palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina tím MHáK Martin. Barážový zápas o extraligu sa hral opäť pred fantastickým publikom, ktoré hnalo domácich k víťazstvu. Naši dôležitý duel nakoniec zvládli a po polčasovom výsledku 19:14 porazili Martin v pomere 35:27. Vynikajúci výkon piešťanských hádzanárov posunul na čelo tabuľky a v baráži ich nadchádzajúcu sobotu 30. apríla o 14:00 čaká posledný domáci duel proti Levoči. Určite ich príďte povzbudiť a pomôcť im tak v naplnení sna o extralige.

V prvých minútach zápasu bol stav nerozhodný a skóre bolo po piatej minúte hry 2:2. Sériou štyroch gólov odskočili Piešťany v 7. minúte už na 6:2. Hostia potrestali chyby v domácej rozohrávke a v 12. minúte znížili na 8:7. V ďalšej časti hry Piešťany skórovali gólmi Miženka, Salvatu, Jadroňa. V 15. minúte viedli Piešťany opäť výraznejším rozdielom a to 12:8 a v druhej polovici prvého polčasu naši hádzanári zvýšili náskok na 13:9. Na konci polčasu bolo veľa vylúčení z oboch strán. Piešťany si udržiavali vedenie a celý prvý polčas sa hrala oku lahodiaca hádzaná vo vysokom tempe, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Polčas skončil 19:14 pre náš tím.

Po prestávke Martin znížil náskok 19:15 a v 31. minúte strelil Jadroň dvadsiaty gól našich. Nasledujúce minúty sa hralo na obidve strany rýchlo a tvrdo, oba celky mali viacero vylúčených hráčov. V priebehu druhého polčasu Piešťany postupne zvyšovali náskok a na palubovke sa prestriedali postupne všetci hráči. V 50. minúte Martin chcel ešte niečo zmeniť na vývoji skóre a začal hrať osobnú obranu po celom ihrisku čo trestal svojimi gólmi najmä Salvata. Záver stretnutia lepšie zvládli MHK Piešťany keď gólom Lacušku zakončili zápas 35:27.

„V dobrej atmosfére sa bojovalo pred vynikajúcou diváckou kulisou, ktorá merala cestu do haly napriek skorému úvodu stretnutia. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, darilo sa nám v útoku avšak po zbytočných chybách sme dostali viacero gólov. Snažili sme sa hrať rýchlo dopredu, aj keď nie vždy nám to vychádzalo. Zápasy v baráži o extraligu sú veľmi vyrovnané. Výborne nám zachytali brankári, ale súper mal rovnako vynikajúcich gólmanov i výborného pivota, ktorí nám strelil 10 gólov. Neraz ho bránili aj dvaja naši hráči a napriek tomu sa dokázal presadiť. Mojim zverencom sa darili rôzne kombinácie, ktoré aj gólovo zakončovali. Rozhodol kolektívny bojovný výkon celého družstva. Treba poďakovať družstvu za výburnú hru a zabralo najmä využitie chýb súpera v náš prospech. Pri rozcvičke sa nám síce zranil Strižinec, ale ostatní hráči zabrali aj za neho,“ zhodnotil zápas tréner Martin Nedorost.

Zostava MHK: Kapša, Javorček, – Lacuška 4, Salvata 7, Jadroň 7, Strižinec, Miženko 3, Varačka 3, Briadka 6, Stano, Kotula 2, Majerník 3, Matejovič I.

Tabuľka baráže o extraligu po 4 kole.
1. Piešťany 4 2 1 1 117:111 5 body
2. Malacky 4 2 0 2 127:110 4 body
3. Levoča 4 2 0 2 107:123 4 body
4. Martin 4 1 1 2 111:118 3 body

Doterajsie výsledky:
Martin : Piešťany 23:23
Malacky : Levoča 38:26
Levoča : Piešťany 31:28
Malacky : Martin 36:27
Piešťany – Malacky 31:30
Martin – Levoča 34:24
Levoča : Malacky 26:23
Piešťany : Martin 35:27

-lt/MHK Piešťany/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články