Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťanci zdolali v nadstavbe aj víťaza základnej časti

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany v  treťom kole nadstavby 1. ligy, kde sa bojuje o 1 – 6 miesto, privítali v nedeľu na domácej palubovke víťaza základnej časti družstvo MHK Martin. Piešťanci nadviazali na predošlé zápasy a potvrdili formu. Martin zdolali 23:21.

Ilustr. foto

V stretnutí sa ako prvý sa presadil strelecky Salvata v 3. min 1:0. Hostia z Martina dvomi rýchlymi gólmi otočili v 4. min na 1:2. Martin neustále viedol o jeden dva góly až do 23. min, keď bol stav 8:9. Pri následnom vylúčení Jašša odskočili hostia v 27. min na 8:12, Piešťany reagovali oddychovým časom a po ňom znížili na 10:12. V závere polčasu skórovali hostia na 10:13. Znížiť mohol ešte Halo zo 7 m hodu, ale neuspel. Celý prvý polčas sa strelecky nevedeli domáci vysporiadať s výbornou obranou hostí a a dobrým výkonom brankára, ktorý v prvom dejstve  chytil sedem čistých šancí domácich. Piešťanom vychádzala aspoň hra v obrane a v bráne ich viac krát podržal Javorček.

V druhom polčase Jaššo znížil na 11:13 v 34. min. Potom Jaššo nepremenil 7 m hod a z rýchleho protiútoku Martin v 34. min odskočil na 11:15. V následnej presilovke sa podarilo Piešťanom v 38. min znížiť na 15:16. V čase medzi 40. min a 43. min sa trikrát strelecky presadil Boljiešik a otočil skóre v prospech Piešťan na 18:17. V 50. min už viedli domáci 21:17 a následne v 52. min 22:18. Vzávere využili hostia presilovku pri vylúčení Sedláčka v 55. min a upravili na na 22:20. V 58. min ešte znížili na 22:21 avšak v záverečných sekundách pečatil víťazstvo domácich najlepší strelec Piešťan Boljiešik na záverečných 23:21.

„V ťažkom zápase pred výborným publikom sme dosiahli víťazstvo a cenné dva body nad víťazom základnej časti. Základom úspechu bola naša hra v obrane a výkon brankára. Dnes nám viazol prechod do protiútoku a z toho prameniace ľahké góly. Na každý jeden gól sme sa museli v útoku nadrieť proti dobre pracujúcej obrane. Keď sme sa dostali aj do čistej šance vychytal nás brankár hostí. Celá hra bola dnes postavená na túžbe po víťazstve a bojovnosti celého tímu. Družstvo ako celok zabralo aj napriek nepriaznivému vývoju skóre a opäť sa presadili viacerí hráči. V družstve je výhoda, keď nejde jednému potiahnu ostatní. Podali sme bojovný výkon proti výbornému družstvu pred skvelými divákmi,“ zhodnotil zápas tréner domácich Martin Nedorost.

Najbližšie sa hráči MHK Piešťany  predstavia v nedeľu 25. marca o  17:00 h v Pezinku.

Zostava : Javorček, Kapša, Fejes 1, Boljiešik 5, Sedláček 2, Salvata 4, Bočkay , Kotula 1, Majerník 4, Macek 1 , Stano, Halo 2 Jaššo 2


red/TS MHK Piešťany Grafika: Hádzaná 1.LIGA – MUŽI Foto: MHK Piešťany

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články