Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťanci zahrali proti Dunajskej Strede vynikajúco a zvíťazili 35:22

Published

on

Hádzanári z MHK Piešťany nastúpili v nedeľu 16. októbra na domácej palubovke proti svojim súperom z klubu DAC Dunajská Streda. Naši hráči mali od začiatku navrch a za dobre fungujúcou zasunutou obranou chytal spoľahlivo brankár Javorček. Piešťanci o polčase vyhrávali už 18:9, pričom zápas dokázali dotiahnuť do víťazstva 35:22. MHK Piešťany patrí momentálne druhá priečka v tabuľke o bod za lídrom zo Stupavy, 23. októbra naši cestujú do Bratislavy, kde o 11:00 nastúpia proti ŠKP Academy.

Hádzaná (15)

Od začiatku zápasu Piešťany vychádzali zo zasunutej obrany. Hráčom z Dunajskej Stredy dovolili strieľať len z väčších vzdialeností s čím si brankár Javorček poradil. Domáci si mohli dovoliť aj viacero technických chýb pri rýchlych rozohrávkach do protiútokov. Hostia vyrovnali síce v 3. minúte na 1:1, ale potom už narastalo skóre v prospech domácich. V 6. minúte znižovali hostia jedinou z piatich premenených sedmičiek na 3:2 a v 13. minúte Kotula zvyšoval už na 10:3. Už počas prvého polčasu sa dostali na ihrisko všetci hráči a strelecky sa presadili až deviati. Piešťany počas celého prvého polčasu hrali v útoku trpezlivo a vychádzali z nacvičených kombinácii. Ak by v prvom polčase ešte premenili viaceré šance chytené brankárom hostí mohol byť náskok ešte vyšší. V 30. minúte zvyšoval Matejovič na 18:9. Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Halo 4, Majerník a Matejovič Filip 3, Strižinec 2, Salvata, Lacuška, Miženko a Kotula po 1 góle.

Hádzaná (21)

V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie a po góloch Strižinca a Nedorosta v 32. minúte vyhrávali 20:9. V druhom polčase bola hra družstiev poznačená viacerými vylúčeniami na oboch stranách. V 34. minúte viedli Piešťany 22:11, ale po chybách  v rozohrávke, pri streľbe a následne pri slabšej koncentrácii v obrane dovolili hosťom v 40. minúte znížiť na 23:14, postupne sa obe družstvá zamerali skôr na útok ako na obranu. V oboch bránkach ukázali svoje kvality brankári aj napriek ich výkonu skóre narastalo na oboch stranách a v 50. minúte bolo už 30:19. Po prestriedaní sa skóre menilo už pomalšie a v závere Mižemko upravoval na konečných 35:22. Strelecky sa presadili Halo 5, Lacuška a Miženko 3, Strižinec 2, Kotula, Majerník, Macek a Nedorost Michal po 1 góle.

Zostava Piešťany: Kapša, Javorček –Herda , Fejes, Matejovič Filip 3, Kotula 2, Salvata 1 , Majerník 4, Macek 1, Stano 2, Halo 9, Strižinec 4, Nedorost Michal 1, Miženko 4, Lacuška 4

„V zápase sme najmä v prvom polčase výborne bránili, ale v druhom polčase to už v obrane nebolo dobré a za druhý polčas sme dostali veľa gólov. V zápase sa prestriedali všetci hráči, škoda toho, že každému z nich nepodarilo skórovať. Dunajská Streda podala v druhom polčase sympatický bojovný výkon v čom ich podporil aj výborne chytajúci brankár. V útoku sme si vyskúšali viaceré kombinácie a spoluprácu viacerých hráčov, ako prípravu na ďalšie zápasy. Všetkých hráčov treba pochváliť za výborný výkon. Strelecky sa po prvý krát presadil Macek, “ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Hádzaná (22)

Tabuľka:
1. Stupava 5 4 1 0 136:105 9 bodov
2. Piešťany 5 4 0 1 140:126 8 bodov
3. Martin 4 3 0 1 139:124 6 bodov
4. Levoča 5 2 0 3 143:147 4 body
5. Dac D, Streda 5 2 0 3 132:159 4 body
6. ŠKP Akadémia 5 1 1 3 146:152 3 body
7. HK Vajnory 4 1 0 3 103:115 2 body
8. Sokol Cífer 5 1 0 4 123:134 2 bodov

Ostatné Výsledky 5 kola:
Cífer – MHK Martin 30:31
Levoča – HK Vajnory 33:2734:20
Stupava – ŠKP Akademia 23:23

-MHK Piešťany/Foto: lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články