Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťanci stále živia nádej na semifinále. Do N. Zámkov pozývajú aj fanúšikov

Published

on

V 8. kole nadstavby o 1. až 6. miesto Slovnaft Handball Extraligy hádzanári MHK Piešťany privítali v sobotu 24. marca na domácej palubovke aktuálneho majstra – Tatran Prešov. Súper nenechal nič na náhodu, keďže ho Piešťany už dva razy v aktuálnej sezóne zdolali a prišiel v najsilnejšej zostave.

Domáci sa zvučných mien súpera nezľakli a od prvej minúty sa do Tatranu zahryzli a boli mu v celom priebehu zápasu viac ako vyrovnaným súperom. Aktivita MHK v úvode vyústila do vedenia 4:2 v 8. minúte. Už o 7 minút však Prešov skóre otočil a viedol 9:6. Po oddychovom čase domáceho trénera Piešťany preradili na vyšší rýchlostný stupeň a sériou štyroch gólov po sebe opäť o gól viedli – 10:9. Až do konca prvého polčasu mala hra úplne vyrovnaný priebeh a do šatní sa družstvá rozišli so skóre 12:13 v prospech Tatrana.

V druhom polčase Šarišania zlepšili obranu a za 10 minút odskočili Piešťanom na rozdiel piatich gólov a tento gólový rozdiel sa ( viac-menej ) udržal až do konca stretnutia. Najvýraznejšie sa na tomto vedení podieľal neomylný Hrstka, ktorý zaťažil konto domácich brankárov desiatimi gólmi. V piešťanskom drese mu veľmi dobre sekundoval Lukáš Rakús – autor siedmich gólov.

Piešťany po záverečnom hvizde rozhodcov prehrali s Tatranom Prešov 22:30, ktorému sa týmto víťazstvom podarilo vyrovnať s MHK vzájomnú tohtosezónnu zápasovú bilanciu na 2:2. Osem gólový rozdiel v skóre však vôbec nevyjadruje rozloženie síl v samotnom zápase a určite tento zápas patril k tým náročnejším, ktoré Prešov musel v tejto sezóne absolvovať.

Piešťanci budú v Nových Zámkoch potrebovať aj podporu fanúšikov

O tom, či MHK Piešťany obsadí 4. miesto v tabuľke sa pravdepodobne rozhodne na ihrisku v Nových Zámkoch 30. marca 2019 o 18:00, kedy  nastúpia hádzanári MHK Piešťany na vzájomný zápas s priamym konkurentom o postup do semifinále. V prípade bodového zisku by sme sa mohli opäť tešiť na vzájomný zápas s Tatranom Prešov – teraz už v semifinále Slovnaft Handball Extraligy.

Aktuálne v nadstavbovej tabuľke majú štvrtý až šiesty tím zhodne po 25 bodov, čo sľubuje ešte dramatické vyvrcholenie nadstavby.

MHK Piešťany organizuje autobusový výjazd do Nových Zámkov, viac info na 0905439172.

TS MHK Piešťany/red Foto: Marek Bučko

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články