Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťanci po výhre v Bratislave na čele tabuľky

Published

on

23. októbra cestovali hádzanári MHK Piešťany v rámci 6. kola do Bratislavy na zápas s ŠKP Akadémia. Výraznejšie dominovať začali v druhom polčase. Napriek niekoľkým chybám sa im podarilo v hlavnom meste zvíťaziť a obsadiť prvé miesto v tabuľke.

Od začiatku zápasu Piešťany dobre bránili. V bráne chytal Králik. V 3. minúte po dvoch góloch Matejoviča viedli Piešťany 1:3. Domácim po chybách v rozohrávke dovolili vyrovnať v 5. minúte na 3:3. Piešťany dobre bránili, z čoho ťažili hrajúce krídla Strižinec a Halo pri zakončovaní rýchlych protiútokov. V 10. minúte bolo skóre 4:8. V bráne domácich sa rozchytal Gálik. V 16. minúte domáci vyrovnali na 10:10. V 19. minúte sa im podaril obrat a viedli 13:11. V 26. minúte stále viedli so skóre 16:14. Záver zápasu zvládli lepšie Piešťany a po góloch Kotulu a Fejesa išli do vedenia (17:18). Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Halo (5 gólov), Strižinec a Kotula (3), Matejovič Filip, Fejes a Michalka (2) a Lacuška (1).

V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie a po góloch Lacušku a Hala v 33. minúte vyhrávali 17:20. V 40. minúte z protiútoku zvýšil Strižinec na 19:23. ŠKP v 43. minúte znížilo rozdiel na 21:23. Šnúrou štyroch gólov v 47. minúte Piešťany zvýšili náskok na 21:26. V 56. minúte v oslabení zvýšil po peknej kombinácii celého družstva Strižinec na 24:31. Domáci už len upravili výsledok na 28:32. Strelecky sa presadili Halo a Strižinec (4 góly), Michalko (3), Lacuška, Stano, Matejovič Filip (1).

Finálny výsledok:
ŠKP Akadémia – MHK Piešťany 28:32 (17:18)

Zostava MHK Piešťany:
Kapša, Králik, Fejes (2), Matejovič Filip (3), Kotula (3), Macek, Stano (1), Halo (9), Strižinec (7), Michalko (5), Lacuška (2)

Hodnotenie trénera:
V celom zápase sme sa presadzovali najmä z rýchlych protiútokov. Hra na postavenú obranu nám nevychádzala podľa predstáv, šance sme si vypracovali, no brankár domácich podal výborný výkon a zakladal rýchle protiútoky, s ktorými sme sa v prvom polčase nevedeli vysporiadať. V druhom polčase sme sa začali vracať a podali sme koncentrovanejší výkon. Aj napriek tomu, že sa nám v druhej časti prvého polčasu nedarila hra,  ako celé družstvo sme zabojovali. V druhom polčase podal v našej bráne výborný výkon Králik, v obrane mu pomohli aj hráči. Dostali sme veľa gólov, väčšinou po našich chybách v útoku. Chýbalo nám viacero hráčov. Dokázali sme behať s domácimi hráčmi a v druhom polčase sme boli jasne lepším družstvom. Poďakovať treba všetkým hráčom za výkon.

Najbližšie cestujeme 30.10. o 15:00 do Martina.

Poradie:
1. Piešťany 6 5 0 1 – 172:154 – 10 bodov
2. Stupava 6 4 1 1 – 169:151 – 9 bodov
3. Martin 5 4 0 1 – 185:157 – 8 bodov
4. Levoča 6 3 0 3 – 185:173 – 6 bodov
5. Dac D, Streda 6 3 0 3 – 158:185 – 6 bodov
6. ŠKP Akadémia 6 1 1 4 – 174:184 – 3 body
7. HK Vajnory 5 1 0 4 – 125:141 – 2 body
8. Sokol Cífer 6 1 0 5 – 149:172 – 2 body

Ostatné výsledky 6. kola:
Vajnory – DAC Dunajská Streda (22:26)
Levoča – Cífer (42:26)
MHK Martin – Stupava (46:33)

-text: MHK Piešťany, foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články