Connect with us

Novinky

Hádzaná: Piešťanci na tradičnom Matyšákcupe prví

Published

on

Mestský hádzanársky klub Piešťany sa minulý víkend zúčastnil tradičného zimného Matyšákcupu v Pezinku. Hneď v úvode sa stretli naši s domácim  extraligovým družstvom Pezinka, v druhom zápase nastúpili proti Malackám a tretím súperom im bola Ostrava-Polanka. So všetkými súpermi si Piešťanci aj po zimnej prestávke poradili a hoci s Pezinkom remizovali, nakoniec skončili na prvej priečke o skóre pred domácimi, po nich nasledovali Malacky a poslední boli Ostraváci.

hadzanari

Horný rad zľava: tréner Nedorost, Kapša, Strižinec, Vlado, Majerník, Miženko, Paul, Varačka, Spodný rad: Salvata, Stano, Matejovič I. Kotula.

Už v prvom zápase s extraligovým družstvom Pezinka sa Pieštanci ukazovali v prvom polčase ako lepší tím, keďže neustále viedli o dva góly. Strelecky sa presadzoval najme Salvata a Strižinec. Domácim sa nakoniec podarilo znížiť na polčasových 11:12 v prospech Piešťan. V druhom polčase otočili skóre Pezinčania na svoju stranu a počas neho zasa viedli domáci. Za hostí sa presadzoval Majerník a z protiútokov Vlado, ktorý aj vyrovnával tri sekundy pred koncom na konečných 22:22.

V druhom zápase nastúpili proti Malackám. Piešťanci zaspali úvod zápasu, dvakrát trafili konštrukciu bránky a trikrát stratili loptu. V 6. minúte prehrávali 5:0. Zlepšenou hrou v útoku a najmä výbornou obranou, za ktorou spoľahlivo chytal Paul a zakladal rýchle protiútoky, do polčasu Piešťany vyrovnali skóre na 9:9. V druhom polčaseuž Piešťanci ovládli hru a vybudovali si šesťgólové vedenie. Malacky už len upravovali na 20:16 pre Piešťany. Najlepším strelcom bol Vlado s deviatimi gólmi na konte.

V treťom zápase sa stretli z Ostravou-Polankou. Piešťanci viedli celý prvý polčas o dva góly, v závere dovolili Ostrave vyrovnať na 12:12. V druhom polčase naši zlepšili obranu a postupne zvýšili až na 25:18. V závere zápasu poľavili a dovolili súperovi znížiť na 27:23. Strelecky sa presadili najmä Salvata, Varačka a Vlado po 5 gólov a jeden gól pridal aj brankár Paul strelou cez celé ihrisko.

Piešťany nakoniec obsadili prvé miesto o skóre pred Pezinkom, Malackami a Ostravou-Polankou. Najlepším strelcom turnaja bol Piešťanec Denis Vlado.

Zhodnotenie trénera: Do Pezinka sme išli po zimnej prestávke vyskúšať herné kombinácie a schuti po dlhšej prestávke si zahrať. Vo všetkých zápasoch si zahrali všetci hráči. Milo prekvapila súhra v obrane a prechod do rýchleho protiútoku, ťažil z nej nielen Vlado ale aj obe krídla – Strižinec a Varačka. Po zranení hral Kotula, na spojke sme skúšali Miženka. Hru dirigoval Salvata. Na spojkách sa presadzovali Stano a Majerník. V doležitom zápase s Malackami sa presadil Matejovič. V bráne spoľahlivo zachytali Kapša a Paul. Všetci hráči odviedli maximum pre úspech kolektívu. Takáto hádzaná sa mi páči, všetci hráči družstva sú nebezpeční pre súpera . Turnaj ukázal aj určité nedostatky, na ktorých musíme ešte popracovať. Najbližšie by sme sa mali ešte predstaviť na turnaji v Stupave a v lige privítame 28. februára Cífer.

M. Nedorost/red

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články