Connect with us

Novinky

Hádzaná: Muži zakončili rok víťazstvom

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany cestovali v poslednom tohtoročnom zápase na palubovku bratislavských Vajnor. V náročnom a vyrovnanom zápase 12. kola prvej ligy nakoniec rozhodol výkon piešťanskej obrany a brankárov, ktorí tím podržali v ťažkých chvíľach, ako aj naši štyria päťgólový strelci. Piešťanci dokázali vďaka kolektívnemu výkonu zvíťaziť v pomere 21:28 a prezimujú na vynikajúcej tretej priečke. Najbližší zápas odohrajú doma 18. februára 2018, hostiť budú družstvo Bratislava Handball Academy.

Od začiatku zápasu sa obe družstvá pozorne strážili, skóre narastalo pomaly a v 5. minúte svietilo na ukazovateli skóre 2:2. Domáci Vajnorčania zabrali a v 10. minúte vyhrávali už 5:2. Piešťany po oddychovom čase zlepšili obranu a otočili hru, v 19. minúte mali dvojgólový náskok 6:8. Piešťany boli herne lepším družstvom, ale strelecky sa nedokázali naplno presadzovať. V 15. minúte sa zranil Majerník a Piešťany museli zmeniť zostavu. Hra najmä v útoku sa im nedarila a skóre narastalo pomaly. V 29. minúte Sedláček zvyšoval na 8:12, na záver ešte domáci znížili na 9:12. V prvom polčase sa strelecky presadili Sedláček, ktorý skóroval 5-krát, Bolješik pridal tri presné zásahy, Salvata, Kotula, Jaššo a Fejes dali po jednom góle.

V druhom polčase sa domácim podarilo v 40. minúte znížiť na 15:16. Hosťujúci Piešťanci sa v tejto časti zápasu dosť trápili so streľbou a nevychádzali im rýchle protiútoky. Upokojenie priniesol sériou troch gólov Salvata. V závere zápasu sa strelecky presadil na pravej spojke hrajúci Halo a štvorgolový Jaššo. Piešťany nakoniec vybojovali víťazstvo 21:28 a prezimujú na tretej priečke. V druhom polčase sa strelecky presadili Halo, ktorý vsietil päť gólov, Salvata a Jaššo pridali po štyri presné zásahy Feješ skóroval dvakrát a Jakubík dal jeden gól

„Vo Vajnoroch nebývajú ľahké zápasy, domáci majú viacerých výborných hráčov a aj dobrých brankárov. Na začiatku sme sa strelecky trápili, nehrali sme podľa našich predstáv. Po zranení Majerníka sme museli imrovizovať, skúšali sme hrať na dvoch pivotov. Nešla nám streľba na postavenú obranu. Počas celého zápasu sme však dobre bránili a obaja brankári nás podržali. V prvom polčase zakončovali z protiútokov najme Boljiešik a Sedláček. V druhom polčase sa rozostrieľal Salvata, Halo a Jaššo.

Podali sme jeden z najlepších kolektívnych výkonov, ktorým sme potešili fanúšikov cestujúcich s nami pravidelne na zápasy. Body z Vajnor sú ďalším veľkým povzbudením, rovnako ako naša hra v obrane. Mrzí ma najmä zranenie Majerníka a Salvatu. Práve preto nám zimná prestávka na doliečenie zranení padne vhod. Chalani sa potrebujú dať dokopy. Prajem im skoré uzdravenie, na jar nás čakajú ešte dva zápasy a následne boj o baráž do extraligy,“ povedal k zápasu Martin Nedorost.

Vajnory – MHK Piešťany 21:28 /9: 12/
Zostava Piešťany: Kapša, Kosák Meluš – Fejes 3, Sedláček 5, Salvata 5, Bolješik 3, Halo 5, Jakubík 1, Macek, Kotula 1, Jaššo 5, Stano, Majerník -red/Text: MHK Piešťany/Tabuľka: Slovenský zväz hádzanej/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články