Connect with us

Novinky

Hádzaná: Muži naďalej víťazne, v regionálnom derby zdolali Cífer

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany odohrali v sobotu 4. novembra regionálne derby s celkom TJ Sokol Cífer, ktoré bolo zároveň priamym súbojom o popredné miesta v tabuľke. Piešťanci po neistom začiatku sezóny pokračovali vo víťaznej šnúre z predchádzajúcich zápasov. Hosťujúci celok od úvodu prekonávali najmä dobrou obrannou hrou i presnosťou v zakončení a prvý polčas vyhrali presvedčivo v pomere 20:8. Ani v druhom dejstve neponechali nič na náhodu a po výhre 35:21 sa posunuli už na tretie miesto v tabuľke 1. ligy. Najbližší domáci zápas je na pláne už 12. novembra o 16.00 hodine, keď sa na palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina predstaví Pezinok.

Do zápasu nastúpili lepšie Piešťany, ktoré výborne bránili a po góle Fejesa sa ujali vedenia 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 2. minúte, ale v 6. minúte zvyšoval Miženko na 3:1. Domáci naďalej udržiavali náskok a v 10. minúte Halo zo 7 metrového hodu na zvyšoval na 6:3. Piešťanci začali hrať koncentrovanejšie, ešte o čosi zlepšili obranu a v 20. minúte po góle Salvatu bolo už 14:6. V záverečnej 10. minútovke pokračovali vo výbornom výkone nielen v obrane, ale aj útoku. V 28. minúte uzatváral polčas svojim piatym gólom Fejes na priepastných 20:8. V prvom polčase sa strelecky presadili: Halo 6 x, Fejes 5 x, Sedláček a Miženko po 3 x, Salvata 2 x, Jaššo pridal jeden presný zásah.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí sériou troch gólov 34. minúte znížili na 20:11. Piešťany znovu začali hrať svoju hru založenú na dobrej obrane, v 40. minúte Sedláček zvyšoval na 25:11. Postupne sa dostali na ihrisko všetci hráči a domáce družstvo MHK Piešťany udržiavalo náskok a do streleckej listiny sa postupne zapisovali ďalší hádznaári. V 50. minúte upravoval Bolješik na 29:17, pričom záverečnú bodku gólom na 35:21 za stretnutím dal v 60. minúte Macek. V druhom polčase sa strelecky presadili Bolješik 4 x, Sedláček, Jaššo a Majerník 2 x, Stano, Macek, Jakubík, Salvata a Fejes 1 x. Počas celého zápasu sa hrala rýchla hádzaná z čoho padalo veľa gólov.

„Súper z Cífera prišiel v najsilnejšom zložení. Som rád, že naša hra sa zlepšuje od zápasu k zápasu. V tomto stretnutí nám vyšiel začiatok zápasu. Výborne sme bránili a čo prešlo to pochytali naši brankári. V prvom polčase sme si vybudovali náskok a v druhej časti hry sa na ihrisko dostali všetci hráči. Počas celého zápasu sa hráči bavili hádzanou a zabávali aj divákov, ktorí vytvorili skvelú kulisu. V hľadisku bolo aj veľa malých hádzanárov, ktorí odohrali svoje zápasy pred našim duelom. Už sa tešíme na najbližšieho súpera. Treba pochváliť celé družstvo za bojovný výkon a herný prejav. Chalani sa skrátka bavili hádzanou,“ vyjadril sa tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák Meluš – Fejes 6, Sedláček 5, Halo 6, Podhraský , Salvata 3,Matejovič F., Bolješik 4, Jakubík 1, Macek 1, Stano 1,Jaššo 3, Majerník 2, Miženko 3

-red/MHK Piešťany/Foto: archív – MHK Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články