Connect with us

Novinky

Hádzaná: MHK zdolal Dunajskú Stredu, v nedeľu zabojuje o čelo tabuľky

Published

on

V dvanástom kole cestovali  Piešťany do Dunajskej Stredy v oklieštenej zostave, ale s cieľom zabezpečiť si dve kolá pred koncom postup do baráže o extraligu. Súpera nakoniec aj vďaka obrane a bojovnému výkonu mužstva zdolali a zápas skončil 19:32 v prospech Piešťancov. V nedeľu 13. marca bude bojovať  Mestský hádzanársky klub s Martinom o prvé miesto v tabuľke.

V prvom polčase sa ujali domáci hráči vedenia 1:0 za tohto stavu ešte Kapsa chytil domácim  sedemmetrový hod. Následne dvomi gólmi otočili Piešťany na 1:2 . Domácim sa podarilo vyrovnať na 2:2. V 9. min ešte domáci znížili 3:4 ale od tejto chvíle Piešťany zlepšili obranu a dobre chytajúcimi brankármi zvyšovali náskok na 4:14. V závere domáci znížili na 7: 16, no v poslednej minúte Salvata a Varačka zvyšovali na 7:18. V prvom polčase  sa Piešťanci presadzovali nielen rýchlymi  protiútokmi (Varačka 3 a Miženko 4 góly) ale aj kombinačnou hrou (Salvata 4 a Grúň 3 góly).

Po prestávke nastúpili domáci v pozmenenej zostave a strelili prvé dva góly. Znížili tak na 9:18. V druhom polčase sa snažili hrať rýchlu hádzanú aj po obdržanom góle. Piešťanci pokračovali vo svojom prvopolčasovom výkone a v 45. min  viedli 11:26. Séria vylúčení dovolila domácim znížiť postupne rozdiel skóre a pribrzdiť rozbehnuté Piešťany. V závere sa naši prispôsobili hre domácich  v 58. minúte uzatváral skóre Salvata  na 19:32 .

Výsledok: Dunajská Streda -MHK Piešťany   19:32 (7:18)

Hodnotenie trénera: „V  zápase  sme potrebovali vyhrať a tomu sme podriadili celú prípravu. Vedeli sme že Dunajská streda má mladé snaživé behavé družstvo, bojujúce za každého stavu. Celý týždeň sme mali problém so zostavou.  Majerník síce s nami na zápase bol, ale po zranení do zápasu ešte nezasiahol. Som rád, že si chalani schuti zahrali. Strelecky sa presadili všetci hráči až na Stana, ktorý sa navyše v 40. min zranil . Som rád, že nám od začiatku vychádzala obrana, za ktorou výborne zachytali obidvaja brankári. Mali cez 50-percentnú úspešnosť, z toho sme zakladali protiútoky a strieľali góly. V hre na postavenú obranu dobre organizoval hru Salvata. Z väčších vzdialeností sa presadzoval  Grúň. Svoju prácu v útoku aj obrane na bránkovisku výborne odvádzal Lacuška. Skrátka, všetci podali dobrý bojovný výkon. Poslednými dobrými výkonmi Vás chceme pozvať v nedeľu o 17:00 hod do telocvične Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch na priamy súboj o 1. miesto v prvej lige s Martinom. Príďte nás povzbudiť“.

Zostava MHK: Kapša, Javorček  – Lacuška 6, Salvata 6, Strižinec 6, Miženko 5, Varačka 5, Stano, Grúň 4, Matejovič Igor 1, Majerník.

Najbližší domáci zápas v nedeľu 13.3.o 17,00 h Piešťany – Martin.

O umiestnení na prvých troch miestach rozhoduje skóre:

Piešťany   304: 233 + 71

Malacky   291:236 + 55

Martin   290: 251 + 39

Tabuľka po 12-tom kole

1 MHK Piešťany 10z 16b
2 Strojár Malacky 10z 16b
3 MHáK Martin 10z 16b
4 Tatran Stupava 10z 11b
5 HK Vajnory 10z 7b
6 TJ Sokol Cífer 11z 4b
7 DAC Dunajská Streda 11z 2b

 

Martin Nedorost, foto: MHK Py

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články