Connect with us

Novinky

Hádzaná: MHK Piešťany vyhrali už piaty zápas za sebou, naposledy zdolali Hlohovec

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany ťahajú v extralige sériu piatich víťazných zápasov za sebou. V piatok 30. novembera zdolali po Modre, Malackách, Prešove, Nových Zámkoch, v susedskom derby Hlohovec. Na jeho palubovke zvíťazili 27:24 a upevnili si 5. pozíciu v tabuľke.

Prvý gól zápasu strelil Laho, ale lepšie začali domáci, ktorí v 8 min viedli 6:3. Hostia zlepšili obranu, Meluš chytili sedmičku a niekoľko preskokov domácim a o desať minút bolo 8:10 pre Piešťany. Domáci po oddychovom čase tromi gólmi otočili v 23 min na 11:10. Potom nasledovala štvorgólová séria HMK na 11:14. V posledných sekundách polčasu Halo zvyšoval náskok hostí na polčasových 14:17.

V 35. min zvyšoval Polakovič na 16:20, Hlohovčania začali hrať bez brankára zo siedmimi hráčmi v poli sa dotiahli v 40. min na 19:20, no hráči nováčika kontrovali štvorgólovou šnúrou na 19:24. Piešťanci postupne zvyšovali vedenie v 55. min viedli už 27:21 a v záverečnej päťminútovke Sporta už len skorigovala prehru. Hlohovcu patrí v aktuálnom poradí 8. miesto. Piešťany nakoniec zápas v závere zvládli a v tomto zápase z priamym konkurentom o prvú šestku pripísali dôležite dva body.

Zhodnotenie trénera: V tomto zápase obe družstvá bojovali o dva dôležite body, čo bolo vidieť aj na palubovke. My sme urobili menej chýb a strelili viac gólov ako domáci a preto sme dnes zvíťazili. Na oboch stranách zachytali výborne brankári. Nás podržal najme v prvom polčase Miško Meluš, keď nám hra nešla chytil viaceré čisté preskoky Hlohovčanom. V útoku sme hrali trpezlivo až do vypracovania šanci. Domáci sa snažili hrať rýchlo a tým aj dosť chybovali. Škoda našich chvíľkových herných výpadkov, keď sme dovolili domácim sa vrátiť do zápasu. Podali sme  kolektívny výkon najme v obrane. Chcem poďakovať divákom a  fanklubu za neustále povzbudzovanie počas celého zápasu.

HC Sporta Hlohovec – MHK Piešťany 24:27 (13:16)

Zostava MHK Piešťany : Meluš, Kapša, Drahovský, – Fejes ,Minarovský 4, Salvata , Bočkay 3, Laho 8/3, Szapu 5, Polakovič 4, Kotula , Stano, Halo 3, Jaššo Chudý
Najviac gólov HC Sporta Hlohovec . L. Péchy 5, Kývala, Holdoš a Bogár po 4
Rozhodovali: , Gabriš a Veselka vylúčení: pok. hody: 2/1 – 4/3, vylúčení: 5 – 4, 300 divákov

V stredu 5. decembra o 19.00 h privítajú hádzanári MHK Piešťany na domácej palubovke MŠK Považská Bystrica. V nedeľu 9.12. o 19:30 h potom ŠKP Bratislava.

# NÁZOV KLUBU ZÁP. BODY +/- + – V R P
1 HKM ŠAĽA 13 21 73 387 314 10 1 2
2 MŠK POV BYSTRICA 12 20 72 403 331 10 0 2
3 TATRAN PREŠOV 12 18 78 388 310 9 0 3
4 HK AGRO TOPOĽČANY 13 16 26 366 340 8 0 5
5 MHK PIEŠŤANY 13 16 20 358 338 7 2 4
6 MHC NOVÉ ZÁMKY 13 13 -3 364 367 6 1 6
7 ŠKP BRATISLAVA 13 10 -14 319 333 4 2 7
8 HC SPORTA HLOHOVEC 13 9 -33 362 395 3 3 8
9 SLOVAN MODRA 13 3 -117 267 384 1 1 11
10 STROJÁR MALACKY 13 2 -102 313 415 1 0 12


-red- Foto: Marej Bučko

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články