Connect with us

Novinky

Futsalisti si do Piešťan pozvali Španielov

Published

on

Slovenskí futsalisti do 19 rokov sa chystajú na kvalifikáciu majstrovstiev Európy. V rámci prípravy si do Piešťan pozvali veľmi silného súpera, svojich rovesníkov zo reprezentantov Španielska. Tešiť sa môžu aj diváci, keď reprezentácie odohrajú v Diplomat Aréne dva zápasy už počas nadchádzajúceho týždňa.

Prvý duel je naplánovaný na utorok 6. marca so začiatkom o 16.00 h. Odveta bude v stredu 7. marca so začiatkom o 17.00 h v Športovej hale Diplomat Arena v Piešťanoch.

Mládežnícka reprezentácia do 19 rokov absolvuje v pondelok o 11:00 a 15:00 dve tréningové jednotky a v utorok doobeda o 10:00 predzápasovú tréningovú jednotku. Diváci sú vítaní nielen na zápasoch, ale i na tréningoch, kedy si môžu vychutnať atmosféru prípravy slovenských reprezentantov na blížiace sa dôležité kvalifikačné zápasy.

Nominácia reprezentácie Slovenska do 19 rokov na sústredenie a prípravný dvojzápas proti Španielsku U-19 v dňoch 5.-7. marca 2018 v Piešťanoch:

brankári:
Marek Kušnír (Wild Boys´02 Bratislava),
Ivan Hanakovič (MFsK Nitra),
hráči:
Simon Pisko (FK Ekoprim Prešov),
Jakub Filip (FK Ekoprim Prešov),
Pavol Telúch (MIBA Banská Bystrica),
Oto Malík (MIBA Banská Bystrica),
Jakub Kofčák (GRIZZLY Slovakia Košice),
Adam Fedor (GRIZZLY Slovakia Košice),
Matúš Šlehofer (GRIZZLY Slovakia Košice),
Jozef Koricina (FC Bíli Andeli-futsal Trnava),
Michal Babják (FC Bíli Andeli-futsal Trnava),
Mário Lörinci (Canaria Malacky),
Patrik Kulich (Mimel Lučenec),
Matúš Ševčík (MŠK Žilina futsal),
náhradníci:
Juraj Janošec (MŠK Žilina futsal),
Andrej Zátura (ŠK Makroteam Žilina),
Kristián Medoň (FK Ekoprim Prešov),
Filip Marton (FK Ekoprim Prešov),
Dominik Gumbír (FC Bíli Andeli-futsal Trnava),
Bruno Klembala (GRIZZLY Slovakia Košice),
Dominik Dobiaš (Mimel Lučenec),
Rastislav Moravec (MŠK Žilina futsal),
Jakub Tomáš (MŠK Žilina futsal),
Ján Král (MIBA Banská Bystrica),
Sebastián Bačo (GRIZZLY Slovakia Košice),
Marek Kuruc (GRIZZLY Slovakia Košice)

-red- Zdroj: www.futsalslovakia.sk

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články