Connect with us

Šport

Futbalistov PFK Piešťany delia od prvenstva v šiestej lige dva vyhrané zápasy

Published

on

Zápas v Cíferi od začiatku zobrali do svojich rúk výborne hrajúci hráči Piešťan. Na gól Juraja Braniša z 18. minúty  ešte dokázal odovedať domáci Patrik Ondra, no tlak hostí priniesol dva góly Martina Gulu, jeden Denisa Štefanku a hetrik Juraja Braniša. Dorastenci si vo svojich zápasoch s Dubnicou nad Váhom pripísali body za remízy zhodne 1:1. Rovnakým výsledkom skončil aj zápas starších žiakov proti Štúrovu. Darilo sa však mladším žiakom, ktorí zvíťazili 3:0. Zápas zvládol aj ich B-tím, keď porazili Borovce 7:1.

Muži 24. kolo

Cífer – Piešťany 2:6 (1:3)

Góly: 22., 79. Patrik Ondra – 18., 40., 90. Juraj Braniša, 44., 53. Martin Gula, 88. Denis Štefanka

Zostava 24. kola: Budka – Szabo (Prelovský 68), Polačik (Rusnák 62), Hutár, Modrovič, J.Štefanka (Korec 56), D.Štefanka, Kusý, Glos, Braniša, Gula

Martin Krajčovič, tréner:  Od úvodu zápasu bola aktivita a herná kvalita na našej strane. Našim hráčom futbal chutil, boli aktívni, vytvárali si dostatočné množstvo gólových príležitostí, ale robilo nám problém prekonať domáceho brankára. Hráči boli naďalej trpezliví a za našu aktivitu odmenení dvomi presnými zásahmi Juraja Branišu a záver prvého polčasu uzavrel Maťo Gula. V druhom dejstve sa priebeh stretnutia nezmenil väčšina zápasu sa odohrávala na polovici súpera, keď sa do streleckej listiny zapísali ešte Maťo Gula, Denis Štefanka a svoj hetrik zavŕšil Juraj Braniša.

Starší dorast

7. kolo nadstavba

Dubnica nad Váhom – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 70. Michal Matúš – 80. Juraj Štefanka

Zostava 7. kola skupiny o titul:   Červenka – Sedláček, Polačik, Rusnák, Stanek – Horil (Ozimák), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec – Lenovský (Salviany)

Martin Javorka – tréner:  Do Dubnice sme cestovali s tým, že sme chceli byť výsledkovo úspešní aj na súperovej pôde a to napriek tomu, že hráči Dubnice jednoznačne patria k špičke 2. dorasteneckej ligy. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď už v 5. minúte mohlo byť 0:2, ale Celo Stanek a ani Filip Korec svoje šance nevyužili. Prvý polčas bol úplne vyrovnaný, odohrával sa väčšinou v strede ihriska bez nejakých vyložených gólových príležitostí. Domáci boli prakticky nebezpeční iba po rohových kopoch, na čo sme boli pripravení a zodpovednou defenzívnou hrou sme udržiavali vyrovnaný stav. Na chlapcoch bola vidieť snaha a ochota uhrať dobrý výsledok, čo preniesli aj do druhého polčasu. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil, bojovným výkonom podporeným dobre chytajúcim Matúšom Červenkom a spoľahlivou organizáciou obrannej činnosti Paťom Polačikom a Chyrom Rusnákom sme hráčov Dubnice nepúšťali do herných kombinácií. V 70. minúte sme však na sekundu zaspali vo vlastnom pokutovom území a domáci sa po rohovom kope ujali vedenia 1:0. Ani napriek strelenému gólu sme nepoľavili, chlapci sa burcovali v snahe streliť vyrovnávajúci gól. Ten prišiel v 80. minúte, keď Jurko Štefanka strelou do „šibenice“ z 30 metrov vyrovnal na konečných 1:1. Domáci nás posledných 10 minút mierne zatlačili pred naše pokutové územie, ale výborná hra všetkých našich chlapcov už nepripustila zmenu skóre, a tak sme si priviezli z Dubnice jednoznačne zaslúžený bod. Za predvedenú hru nás pochválil aj realizačný tím Dubnice, čo vždy poteší a dodáva nám silu do ďalších zápasov, v ktorých chceme ešte získať nejaký bodový zisk.

Mladší dorast

7. kolo nadstavba

Dubnica nad Váhom – Piešťany 1:1 (1:0)

Góly: 32. Jakub Pecuš – 52. Juraj Hlbocký

Starší žiaci

27. kolo

Piešťany – Štúrovo 1:1 (0:0)

Góly: 70. Jaroslav Sándor – 57. Noel Čák

Cyril Stachura, tréner: Po dvoch víťazných zápasoch sme chceli pridať ďalšie a posunúť sa v tabuľke na tretie miesto. Zo začiatku zápasu sa nám herne celkom darilo, dobre sme kombinovali, ale nedokázali sme streliť gól. Hostia prišli s pozornou obranou, snažili sa kúskovať hru a dopredu neboli nebezpeční. Do druhého polčasu som nabádal hráčov, aby pokračovali v aktivite a verili sme, že vytúžený gól príde. Aj keď ihneď na začiatku sme spálili tutovku a nastrelili žrď, opak sa stal pravdou. Hostia z jedinej strely na bránku, desať minút pred koncom nám strelili gól. Až tento moment nás nakopol, ale dokázali sme v poslednej minúte už iba vyrovnať. Hoci po obrovskej šanci, keď sa traja naši háči ponúkali, mohli sme aj vyhrať.

Mladší žiaci

27. kolo

Piešťany – Štúrovo 3:0 (2:0)

Góly: 10. Filip Gregorovič, 19., 50. Samuel Hesko

Zostava 27. kola: Marek, Pernisch, Košinár, Šadibol, Suchý, Badáň, Gvozdenovič, Fodrán, Gregorovič, Glos, Hesko, Gábor, Gešvandtner, Bajzík, Šesták, Rolinec, Martinkovič, Radovič

Ján Stachura, tréner: Odohrali sme vynikajúci zápas, v ktorom nás potiahli naši ofenzívni hráči na čele s kapitánom Heskom, ktorý bol najlepším hráčom na ihrisku a svojou aktivitou strhol celé družstvo k veľmi dobrému výkonu. Zápas mal kvalitnú úroveň, súper bol technicky veľmi zdatný, my sme mu však našim zlepšeným výkonom nedali v zápase šancu. Víťazstvo je zaslúžené, zápas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, keby sme premenili ďalšie šance, ktoré sme mali. Jediná vec, ktorá ma trochu mrzí je nepremenený pokutový kop, ktorý bol už štvrtý v sezóne. Prevláda však jednoznačne spokojnosť s predvedenou hrou a nasadením hráčov.

Mladší žiaci B

16. kolo

Piešťany – Borovce 7:1 (7:1)

Góly: 6., 24. Andrej Machovič, 1.Filip Fodrán, 15., 23. Adam Pernisch, 21., 25. Adam Seko – 24. Richard Kičin

MB/TK PFK

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články