Connect with us

Novinky

Futbal: Zmeny v piešťanskom futbale, novým predsedom PFK Erik Hlavatý

Published

on

Aktualizované: Piešťanský futbal zažil v uplynulých dňoch zmeny, keď sa novým predsedom výkonného výboru stal Erik Hlavatý. Vo funkcii nahradil doteraz pôsobiaceho Róberta Studeného, ktorý viedol PFK Piešťany od roku 2013. Nové vedenie plánuje obnovenie A-mužstva, kde majú pomôcť aj hráči pôsobiaci v  klube v minulosti. Mužov povedie ako hlavný tréner Michal Krajčovič, úlohu športového manažéra prevezme Cyril Stachura a v kádri by mali pôsobiť napríklad Peter Uváčik či Peter Vallo. Informácie priniesol portál trnavskýhlas.sk.

IMG_2811_resize

Róbert Studený sa ujal vedenia PFK Piešťany, krátko potom, čo klub v lete roku 2013 prišiel o hlavného sponzora. Piešťanské A – mužstvo nenastúpilo v roku 2015 do jarnej časti tretej futbalovej ligy, kvôli finančným problémom. Rok a pol pôsobenia v III. lige stál klub približne 40 000 eur a ekonomickej situácii PFK nepomáhala nízka priemerná návštevnosť platiacich divákov, ktorá sa pohybovala okolo 50 ľudí.

Vo funkcii predsedu klubu skončil Róbert Studený 13. júna kedy odstúpil a následne bolo zvolené nové vedenie. Podľa jeho vyjadrenia prebral PFK Piešťany v dosť zlom stave, prakticky bez materiálneho a technologického vybavenia, pričom musel riešiť také základné veci ako bránky, dresy či kosačky. I keď ho to stálo dosť veľa peňazí novému vedeniu necháva funkčný klub.

„Po skončení vo funkcii sa chcem venovať viac rodine, firme a aj svojej veľkej záľube – muškáreniu, v ktorej som v minulosti bol aj reprezentantom Slovenska a tento rok som na to nemal vôbec čas. Futbal v klube momentálne hrávajú aj dvaja moji synovia a takže na PFK Piešťany určite nezanevriem a ak bude niečo treba ochotne s čímkoľvek pomôžem. Budem samozrejme rád, keď klub bude prosperovať a je dôležité, aby dostali čo najviac priestoru mladé talenty, ktoré potrebujú rozvíjať a možno sa tu podarí vychovať ďalšieho Filipa Hološka. Verím tiež, že novému vedeniu sa podarí získať sponzorov a tiež vyjednať väčšiu podporu zo strany mesta,“ informoval náš portál Róbert Studený.

Aktuálne majú Piešťany úspešné družstvá dorastencov, keď sa vynikajúcou hrou prezentovali hlavne mladší dorastenci, ktorí vyhrali III. ligu západ do 17 rokov s výrazným náskokom. Na piešťanskom futbalovom štadióne sa tento rok a vlani konal tiež mládežnícky Junior Cup organizovaný Radom Mlynárom, určený chlapcom a dievčatám do 13 rokov, ktorý prilákal napríklad aj slávny AS Rím.

_MG_9438w

Podľa Erika Hlavatého má nové vedenie dva základne ciele z dlhodobého hľadiska. Prioritou číslo jeden je denne plné ihrisko detí, ktoré budú športovať a druhý cieľ sa týka A mužstva. E. Hlavatý v rozhovore pre Trnavský hlas hovorí, že nikde nie je napísané, že Piešťany musia hrať druhú ligu, chcú stavať na svojich odchovancoch, pričom by radi obnovili akúsi hrdosť a vzťah hráčov, ktorí budú hrať za tento klub. Nové vedenie už prihlásilo A – mužstvo do najnižšej oblastnej súťaže, teda ôsmej ligy.

Nový predseda výkonného výboru prešiel v minulosti mládežníckymi kategóriami PFK Piešťany a v klube pôsobil do svojich 19-tych rokov, po úraze kolena pokračoval v Bukovej a Dolnom Lopašove.

-lt/Zdroj: Trnavský hlas/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články