Connect with us

Šport

Futbal: Žiaci vyškolili Nové Mesto nad Váhom, muži s voľným víkendom

Published

on

Počas uplynulého víkendu odohrali futbalisti PFK Piešťany ďalšie kolo svojich ligových súťaží. Muži mali tento týždeň voľno, dorast do striedavými úspechmi v Skalici a žiaci školili Nové Mesto nad Váhom. 

Starší dorast

9. kolo

Piešťany – Skalica 3:4 (0:2)

Góly: 58. Samuel Sloboda, 60. Juraj Hlbocký, 69. Oliver Bušík – 8. Filip Zelníček, 23., 51. Lukáš Zelníček, 68. Boris Chanečka

Zostava 9. kola: Gavač – Valo(Kováčik), Stanek, Sedláček, Majtényi – Glos, Ďurák(Bušík)- Štetka(Hlbocký),Tomaga M.,Sloboda,

Cyril Stachura, tréner U19: V zápase dvoch susedov v tabuľke sa hral gólovo zaujímavý futbal. Vedeli sme, že mužstvo Skalice je dobre organizované s rýchlym prechodom do útoku, hlavne po zisku lopty. A práve tieto momenty rozhodli zápas. Mali sme problém hlavne pri výstavbe nášho útoku, kde sme robili naivné chyby. Prvý gól sme dostali, keď sme kopali ,,päťku“, druhý keď sme na vlastnej polovici zahrávali priamy kop. Naši hráči sa v prvom polčase nevedeli vôbec presadiť, tak sme boli radi, že prišla prestávka. Cez polčas sme si povedali, čo musíme zlepšiť, urobil sa korektúry v zostave a zrazu bol obraz úplne opačný. Lenže po hrubej chybe Ďuráka v obrane sme dostali tretí gól… Paradoxne ten nás akoby nakopol a v rozpätí dvoch minút sa nám podarili znížiť na rozdiel jedného gólu. Veľká škoda, že po ďalšej ľahkej strate lopty sme inkasovali štvrtý gól. Búšikovým gólom sme sa opäť dostali do hry, trochu nás pribrzdilo vylúčenie Kováčika po druhej žltej karte. Napriek tomu sme siahali po bode, ale náš najlepší hráč Jurko Štefanka svojú gólovú hlavičku z piatich metrov nepremenil. Veľká škoda tohto zápasu, lebo o našej prehre rozhodli hrubé chyby a ani veľké zlepšenie v druhom polčase nestačilo ani na bod.

Mladší dorast

9. kolo

Piešťany – Skalica 2:1 (2:0)

Góly: 14. Erik Hlavatý, 15. Adam Tomaga – 43. Daniel Gaňa

Zostava 9. kola: Maliga, Noskovič, Barančík, Hlavatý, Krajčo, Taraba, Chochula, Holec (Petényi), Vyhlídal, Daňhel (Masaryk), Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  Začiatok zápasu nám vyšiel podľa nášho taktického zámeru, chceli sme na súpera vytvoriť tlak vysokým napádaním a dobrým pohybom ho donútiť ku chybám. To sa nám darilo a v priebehu 14. a 15. min. sme dvakrát skórovali (Hlavatý, Tomaga). Do konca prvého polčasu sme hru kontrolovali, dokázali sme podržať loptu a súpera sme nepúšťali do vážnejších šancí. V druhom polčase sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany, hrať trpezlivo a pokúšať sa o rýchly protiútok. V 43. min. však hostia znížili po štandardnej situácii na 2:1. Aj keď sme boli do konca zápasu pod miernym tlakom, súpera sme držali v dostatočnej vzdialenosti od našej brány a zaslúžene sme vyhrali.

Starší žiaci

10. kolo

Nové Mesto nad Váhom – Piešťany 0:11 (0:6)

Góly: 8., 19. Sebastian Bartošek, 12.,22., 58. Janko Labat, 16., 47. Samuel Hesko, 24., 60. Adam Šadibol, 52. Jozef Rolinec, 65. Filip Gregorovič

Zostava 10. kola: Sandor, Pomajbová, Urban, Šadibol, Rolinec, Gregorovič, Labat, Badáň, Táborský, Hesko, Bartošek (Jánoš)

Szilárd Petényi, tréner U15:  Jednoznačné víťazstvo s dvojciferným výsledkom len potvrdzuje výrazný kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami, prakticky sa hralo len na jednu bránu a hráči si zápas užívali. Zápas vnímam skôr ako hru v zľahčených podmienkach,   a ako povinnú jazdu, ktorá nás nepreverila . Dôležité je sústrediť sa na zostávajúce zápasy s väčšou kvalitou, ktoré preveria náš potenciál a predovšetkým prípadné  víťazstvá budú  hodnotovo diametrálne odlišné.

Mladší žiaci

10. kolo

Nové Mesto nad Váhom – Piešťany 0:5 (0:2)

Góly: 21., 26. Juraj Bindics, 40. Vratko Šálek, 42. Matúš Glos, 55. Maximilián Martinkovič

Zostava 10. kola: Marek, Janech, Jurík, Macek, Noška, Čavojský, Bajzík, Glos, Pernisch, Fodrán, Šálek, Hochel, Martinkovič, Michálek, Bindics, Gábriš, Gešvandtner

Ján Stachura, tréner: So zápasom som spokojný, zaznamenali sme vysoké víťazstvo a všetci si schuti zahrali. Mali sme trochu slabší vstup do zápasu, kedy vôbec nebol vidieť tabuľkový rozdiel medzi nami a súperom vo výkonnosti na ihrisku. Postupom času sme však získavali prevahu a dostávali sme sa do šancí. Góly sme zaznamenali až po hromadnom prestriedaní, kedy chlapci z lavičky vniesli do zápasu bojovnosť, a čo ma veľmi teší, aj kvalitu. Vďaka tomu bol polčasový výsledok 2:0 v náš prospech. Po zmene strán sme už v zápase dominovali, predviedli niekoľko pekných akcií a zápas doviedli do úspešného konca. Chlapci urobili oproti začiatku sezóny pomerne značný progres, čo myslím dokazujú v posledných zápasoch. Okrem toho sme sa po tomto kole stali družstvom s priebežne najmenším počtom inkasovaných gólov. Z mojej strany trénera vládne zatiaľ spokojnosť, akým smerom sa uberáme. Samozrejme máme identifikovaných množstvo nedostatkov, na ktorých sa neustále snažíme pracovať. Najväčším úspechom v sezóne pre mňa bude, ak čo najviac z nich vylepšíme a chlapci budú mať stále radosť z futbalu. Verím však, že budú na tom pracovať minimálne tak úspešne ako doteraz.

Starší žiaci B

10. kolo

Piešťany – Hlohovec 2:1 (1:1)

Góly: 12. Lukas Kratochvíl, 43. Janko Labat – 11. Peter Gálik

Mladší žiaci B

10. kolo

Piešťany – Hlohovec 0:2 (0:1) 

Góly: 8. Tadeáš Albert, 47. Patrik Zbyvatel

Mladší žiaci C

7. kolo

Piešťany – Borovce 8:0 (3:0)

Góly: 13. Ondrej Zeman, 15. Michal Adamčík, 23., 51. Matej Jánoška, 39. Andrej Machovič, 49. Adam Ferech, 57. Adam Hrubý, 58. Mário Makový

TS PFK 

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články