Connect with us

Novinky

Futbal: Víťazný víkend PFK Piešťany, prehrali iba starší žiaci

Published

on

Dvadsiatym piatym kolom pokračovali druhý májový víkend súboje siedmej ligy, keď Piešťanci tentokrát vycestovali do neďalekého Ostrova. Súboj s množstvom nepresností otvoril ako inak so 44 gólmi najlepší strelec súťaže a jeden z nominovaných „Športovcov Piešťan“ Jozef Glos. V 26. minúte skorigoval domáci Andrej Toplanský a zdalo sa, že súboj o tri body bude pokračovať v druhom polčase. V 42. minúte strelil prvý zo svojich dvoch gólov Martin Javorka, ktorý skóre uzavrel v 90. minúte a poistil tak plnú bodovú zásielku pre hráčov PFK Piešťany.

Jozef Glos

25. kolo Ostrov – Piešťany 1:3 (1:2)

Góly: 26. Andrej Toplanský – 13. Jozef Glos, 42., 90. Martin Javorka
Zostava 25. kola: Budka – Szabo, Varga, Krajčovič, Dadík, Doktor, Stachura, Javorka, Kusý, Glos (C), Gula

Martin Krajčovič, tréner:  V dnešnom zápase sme nenadviazali na posledné výkony nášho mužstva, v našej hre bolo príliš veľa nepresností a postupne začala gradovať aj nervozita. Škoda nepremenených gólových príležitostí hlavne v prvom polčase, keď sme mohli o našom víťazstve rozhodnúť oveľa skôr. Musíme sa učiť vyhrávať aj takéto zápasy a to nás bude posúvať dopredu. Chcem poďakovať našim verným fanúšikom, že nás chodia podporovať aj na ihriská súperov a zároveň pozvať na nedeľný domáci zápas proti Šípkovemu. Ja verím, že tentokrát súper pricestuje.

Starší dorast 25. kolo
Piešťany – Čermánsky Nitra 3:0 (3:0)

Góly: 10., 21. Martin Strelec, 27. Filip Korec
Zostava 25. kola:   Gavač – Sedláček, Rusnák, Polačik (Janotík), Stanek – Ozimák (Lenovský), Strelec, Unger (Cervenka), J. Štefanka, Korec (Valovič) – Krajčovič (Stefanka D.)

Martin Javorka, tréner: Zápas s tabuľkovým susedom bol futbalovo kvalitný, ale zároveň aj náročný, nakoľko hostia disponovali fyzickou silou v osobných súbojoch, najmä pri štandardných situáciách, a pôsobili kolektívnym dojmom. Hráči Nitry boli pred našou bránou pohybliví a veľmi dôrazní. V 9. minúte si vypracovali gólovú príležitosť, keď hlavička útočníka hostí skončila na spojnici domácej brány a z rýchleho protiútoku v zmysle zásady „nedáš-dostaneš“, po krásnej rýchlej akcii po krídle Filipa Koreca a jeho nezištnej prihrávke s prehľadom strelou k žrdi otvoril skóre Maťo Strelec. Po tomto góle akoby opadla nervozita z našich chlapcov a postupne prichádzali ďalšie príležitosti na strelenie gólu, ktoré sme aj využili a Maťo Strelec a Filip Korec zabezpečili naše polčasové vedenie na 3:0. V druhom polčase tempo našej hry opadlo, kontrolovali sme síce priebeh hry, vypracovali sme si aj niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme však už nedokázali premeniť na zvýraznenie nášho náskoku. Naopak, v niektorých individuálnych herných činnostiach našim nedôrazom a podcenením situácie sme dovolili hráčom Nitry to, že si vypracovali 2-3 gólové príležitosti, ktoré však našťastie pre nás nedokázali premeniť. Toto sú presne situácie a skratové momenty v našich zápasoch na ihriskách súperov, ktoré spôsobia, že v každom polčase úplne v hlavách podceníme 2-3 osobné súboje a naši súperi nás za našu lajdáckosť trestajú. Keďže futbalisti ČFK nás netrestali, výsledok z prvého polčasu sa už nemenil.

Mladší dorast 25. kolo
Piešťany – Čermánsky Nitra 2:1 (1:0)

Góly: 38. Jakub Halanda, 72. Oliver Bušík – 53. Adrián Pagáč
Zostava 25. kola: Freivald, Ondrejka (Ondris), Ďurák, Valo, Glos, Bušík, Ruľák ( Piešťanský), Sloboda (Bartovic), Minárik (Miklovič), Halanda ( Kováčik) Štetka

Peter Vrábel, tréner: Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme kontrolovali hru, relatívne dobre sme kombinovali, hralo sa zväčša na súperovej polovici. Už tradične, ako vo viacerých predchádzajúcich zápasoch sme mali problém v zakončení. Počas prvých 40 minút sme si vypracovali tri vyložené šance a ďalšie dobré príležitosti, z ktorých sme dokázali využiť len jednu. Cez polčas nebolo potrebné meniť spôsob hry, keďže naša hra nebola zlá a pri lepšej efektivite mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté. V druhom polčase však hráči začali hrať nekoncentrovane a bez pohybu. To využili bojovní hostia a v 53. min. vyrovnali na 1:1. Viacnásobným striedaním a preskupením hráčov sme chceli do našej hry priniesť viac bojovnosti, pohybu a vytvoriť na súpera tlak. To sa nám podarilo iba čiastočne a aj keď sme si vytvorili mierny tlak, vyloženú šancu sme si nedokázali vypracovať. Až v 72 min. sa nám podarilo dať víťazný gól Bušíkom. Naše víťazstvo bolo však zaslúžené.

Starší žiaci 29. kolo
Čermánsky Nitra – Piešťany 3:0 (1:0)

Góly: 19., 50., 60. Samuel Sitár
Zostava 29. kola:  Maliga, Modrovič, Holec, Hlavatý, Rusnák, Šobáň, Maco, Babečka, Vyhlídal, Labat, Kluka, Grešák, Čimo

Szilárd Petényi, tréner:  Nedarí sa nám na ihriskách súperov, čo potvrdil aj tento zápas. Domácim stačilo vyčkať na výraznejšiu chybu, ktorú sme ponúkli a predovšetkým sme nedokázali eliminovať výraznú individualitu, o ktorej sme vedeli a sám nás ,,vybavil,,troma gólmi a bolo po zápase. Chyby, ktoré sme vyprodukovali ma až toľko nemrzia ako skutočnosť, že sme počas celého  zápasu nevytvorili takmer žiadnu nebezpečnejšiu situáciu s možnosťou ohroziť bránu. Hrať so zámerom, že neinkasujeme a spoliehať sa, že niečo ,,padne,, bez väčšej aktivity nevedie k úspešnému výsledku. Pripomínam, že hráme o záchranu a súperov si nevyberáme, do zápasu sa musíme viacej vložiť a ukázať svoje maximálne možnosti a svoje stropy individuálnej výkonnosti.

Mladší žiaci 29. kolo
Čermánsky Nitra – Piešťany 1:5 (1:2)

Góly: 18. Igor Petrík (pen.) – 3. Samuel Hesko, 26., 59. Filip Gregorovič, 35. Timotej Vatrt. 53. Šimon Petenyi

Zostava 29. kola:    Gulán, Sandor – Vatrt, Pomajbová, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Petényi , Muller, Urban, Pánsky, Jánoš, Gvozdenovič Marko, Šesták

Cyril Stachura, tréner: Počas celého zápasu sme mali neustálu prevahu, aj keď domáci dokázali s pok. kopu vyrovnať, bolo to iba chvíľkové naše zaváhanie. Okrem 5 gólov sme nepremenili ešte päť samostatných nájazdov na brankára, takže naše víťazstvo mohlo byť oveľa vyššie.

Starší žiaci B 19. kolo
Chtelnica – Piešťany 7:1 (3:0)

Góly: 4., 7., 29. Simon Bocian, 37. Bianka Suchá, 53. Matúš Tomaškovič,  69., 70. Jozef Toráč – 40. Jozef Rolinec
Zostava 19. kola:   Šándor –  Chobot, Fox, Gregorička, Žažo, Jánoš, Ferkodič, Čimo, Nedorostová (K), Svorad, Košinár, Pomajbová, Rolinec

Jozef Glos, tréner:   Stretnutie v Chtelnici pre nás nezačalo vôbec dobre, keď už v 7. minúte sme prehrávali 2:0 po strelách z diaľky, na ktoré náš brankár nemal šancu. Opäť sme mali viac hry, boli sme lepší na lopte, len sme sa nevedeli presadiť pred bránkou súpera. Tento výsledok ma mrzí, lebo za predvedenú hru a výkon si to nezaslúžili, čo uznali aj domáci.

Mladší žiaci B 14. kolo
Piešťany – Vrbové 10:2 (3:1)

Góly: 2., 40., 43., 44. Adam Riegel, 8., 28., 38. Filip Fodrán, 25. Maximilián Martinkovič, 43. Samuel Suchý, 48. Lucas Gešvandtner – 13. Jakub Sedlák, 27. Samuel Šimurka

15. kolo
Dubovany – Piešťany 1:3 (0:1)

Góly: 49. Nikolas Hochel – 8., 37., 44. Denis Seko
Zostava 14. a 15. kola: Jakub Marek, Peter Macek, Samuel Suchý, Filip Fodrán (C), Adam Krajčovič, Ondrej Zeman, Adam Pernisch, Adam Riegel, Lukas Bežák, Maximilián Martinkovič, Luka Gvozdenovič, Adam Čimo, Alex Klein, Denis Seko

Ján Stachura, tréner: V zápase s kvalitným súperom sme boli jednoznačne lepším tímom. Som veľmi spokojný s predvedenou hrou, jednoznačne sme kontrolovali tempo zápasu, mali sme vysoké držanie lopty s rýchlym prechodom do útoku. Strelili sme tri pekné vypracované góly a mnoho šancí sme ešte spálili vďaka výbornému súperovmu brankárovi a mnohokrát aj kvôli našej nedôslednosti v koncovke. V zápase sme dominovali od začiatku do konca, zníženie stavu súperom prišlo až za stavu 3:0 po našej ojedinelej chybe v obrane. Musím však vyzdvihnúť tentoraz zvlášť aj súpera, ktorý nebol vôbec odovzdaný a prezentoval sa sympatickým výkonom a značnou mierou prispel ku kvalite zápasu. Celkovo musím vyjadriť veľkú spokojnosť s predvádzanou hrou v poslednej dobe. Za tento týždeň sme odohrali až 3 súťažné zápasy, v ktorých chlapci jednoznačne zvíťazili, ale hlavne potešili svojím výkonom a svojou hrou. Dokázali preniesť mnoho vecí z tréningu do zápasu, čo sa potom odzrkadlilo na hre. Ako tréner mám konečne pocit, že je tu už vcelku veľká skupina hráčov, ktorá tzv. „rozumie futbalu“ a je na veľmi dobrej ceste. Verím, že sa podobným spôsobom sa k nim budú pridávať aj ďalší chlapci. Potenciál majú.

MB / TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články