Connect with us

Novinky

Futbal: Víťazný víkend PFK – päť zápasov, 5 výhier

Published

on

Tri body si pripísali futbalisti PFK Piešťany, ktorí prvýkrát nastúpili v jarnej časti na domácej pôde. V zápase s predposlednými Dechticami však bojovali až do poslednej minúty, keď v 89. strelil gól Martin Gula. Piešťany tak zvíťazili 1:0 a o skóre sa delia o prvé miesto v tabuľke so Zavarom.

Muži – 15. kolo

Piešťany – Dechtice 1:0 (0:0)

Góly: 89. Martin Gula

Zostava 15. kola: Budka – Szabo, Modrovič, Hutár, Žák (75. Lipka), Miškech (46. Šuliman), Štefanka, Kusý, Korec, Gula, Braniša

Martin Krajčovič, tréner: Dnes sme predviedli najhorší výkon pod mojím vedením! Jediné, čo môže tešiť, sú tri body. V zápase ani nie je čo hodnotiť, musíme sa z tohoto zápasu poučiť, aby sa takýto výkon už neopakoval. Ja chalanom stále verím, musíme dať hlavy hore, aby sme naplnili ciele nášho klubu P.F.K. Piešťany a postúpili o súťaž vyššie.

Starší dorast – 16. kolo

Považská Bystrica – Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 16. Martin Strelec

 

Mladší dorast – 16. kolo

Považská Bystrica – Piešťany 1:5 (1:3)

Góly: 20. Jakub Bambúch – 3. Samuel Sloboda, 21., 66. Juraj Hlbocký, 24. Matúš Štetka, 77. Daniel Miklovič

Zostava 16. kola: Durdík, Chochula, Ondrejka, Barančík (Miklovič), Valo, Glos, Sloboda, Pavlovič, Bušík, Hlbocký (Siget), Štetka

Peter Vrábel, tréner: Do zápasu sme vstupovali s cieľom pokúsiť sa od úvodných minút vysokým napadaním a presingom donútiť domácich hráčov ku chybám. To sa nám aj darilo a hneď z prvej šance v 3. minúte sme dali náš prvý gól (S. Sloboda). V 20. minúte domáci z ojedinelého útoku vyrovnali, no v priebehu troch minút sme opäť viedli po góloch J. Hlbockého a M. Štetku. Počas celého zápasu sme kontrolovali priebeh hry, len v úvode druhého polčasu za stavu 1:3 sme poľavili v koncentrácii, boli nedôslední v defenzívnych činnostiach a domáci hráči prebrali iniciatívu v snahe streliť kontaktný gól. Naši hráči však dobre zareagovali, začali hrať rýchlejšie a presnejšie. Po našom góle na 1:4 (Hlbocký) sme opäť na ihrisku dominovali a vytvárali si ďalšie šance. Na konečných 1:5 upravil striedajúci Miklovič. Najlepším hráčom bol S. Glos a naše víťazstvo je zaslúžené.

Starší žiaci – 18. kolo

Šaľa – Piešťany 1:2 (1:0)

Góly: 35. Viktor Csizmadia – 51. Oliver Kardoš, 56. Martin Modrovič

Zostava 18. kola: Maliga – Fox(Šesták) , Hlavatý, Urban, Ocelka(Pomajbová) – Vatrt, Petényi (Petroman), Kardoš – Babečka , Vyhlídal, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: Od začiatku zápasu sme mali réžiu pevne v rukách. Dobre sme kombinovali, dostavali sa do gólových príležitosti, ale naše zakončenie bolo slabé. Domáci sa zmohli na ojedinelé protiútoky, z ktorých im jeden v poslednej minúte prvého polčasu aj vyšiel a ujali sa nečakane vedenia. Druhý polčas sa podobal prvému, len s tým, že sme sa viacej tlačili pred bránku súpera (Modrovič, Vyhlídal, Kardoš). Strelili sme dva góly, po pekných akciách a ešte ďalšie čisté gólové príležitosti ostali nevyužité. Dnes môžem hráčov PFK pochváliť, že počas celého zápasu aj za nepriaznivého stavu boli pokojní, aktívni a aj preto zaslúžene zvíťazili.

Mladší žiaci – 18. kolo

Šaľa – Piešťany 2:4 (1:3)

Góly: 13., 42. Lukáš Kuman – 2. Šimon Petényi, 3. Samuel Hesko, 14. Samuel Franko, 45. Filip Gregorovič

Zostava 18. kola: Marek, Gregorička, Šadibol, Košinár, Suchý, Gregorovič, Gvozdenovič, Martinkovič, Pernisch, Petényi, Hesko, Gábor, Bajzík, Gešvandtner, Rolinec, Franko, Macek, Hlbocký, Ranostaj

Ján Stachura, tréner: Zaznamenali sme víťazstvo vonku, čo je veľmi cenné, avšak naša hra sa ani zďaleka nepribližovala tej z minulého zápasu s Komárnom. Súper bol lepší, pohyblivejší a častejšie na lopte. Zápas sme vyhrali vďaka individualitám, ktoré sa dokázali presadiť. Mnoho hráčov hralo pod svoje možnosti, chýbala nám rýchlosť, boli sme neskoro v súbojoch, z čoho potom pramenil obraz hry. Navyše po 20 minútach si zlomil ruku náš dovtedy najlepší hráč Luka Gvozdenovič. V celkovom kontexte všetkých udalostí som spokojný, je na čom pracovať, ale chlapci sa pasujú s každou situáciou. Trochu ma mrzí dlhodobá absencia tvorcov hry, kedy nám dlhodobo chýbajú až štyria strední záložníci, čo sa prejavuje práve v takýchto zápasoch na kvalite našej hry. Na druhej strane je obdivuhodné, ako sa družstvo dokáže s ich absenciu vysporiadať, a aj napriek tomu hrať na tejto úrovni.

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články