Connect with us

Novinky

Futbal: Víkend v znamení vysokého víťazstva mladšieho dorastu a svadby Jána Stachuru

Published

on

Futbalisti PFK Piešťany mali počas uplynulého víkendu na pláne viacero zápasov, najvyššie víťazstvo zaknihovali mladší dorastenci, ktorí Bánovce nad Bebravou porazili v pomere 0:7. Veľká životná udalosť čakala na Jána Stachuru, ktorý sa v sobotu v kostole svätého Štefana oženil a jeho spoluhráči mohli po víťazstve 0:2 na pôde Žlkoviec, pokračovať v započatých svadobných oslavách. Oslavovať mohli aj starší žiaci, ktorí zdolali rovesníkov z Trebatíc 0:3.

Muži:
24. kolo
Žlkovce – Piešťany 0:2 (0:1)
Góly: 9., 65. Martin Javorka ml.
Zostava: Daniel Kunic – Martin Krajčovič, Jozef Glos, Patrik Szabo, Michal Dadík, Martin Javorka ml., Martin Javorka st., Filip Horňanský, Adam Kusý, Filip Chmelina (Igor Octa), Tomáš Černák

Michal Krajčovič, tréner: Od úvodu stretnutia sme domácich zatlačili pred ich bránu a snažili sa o časté zakončovanie. Hlavne naša pravá strana bola aktívna, keď sa Javorka aj Szabo často dostávali za chrbát domácich obrancov – a bol to práve prvý menovaný Javorka ktorý v 9. minúte obišiel všetko čo mu stálo v ceste, vrátane brankára, a ľavačkou otvoril skóre 0:1. Potom to skúšali strelami zo strednej vzdialenosti Glos, Kusý aj Horňanský no chýbala presnosť alebo dôraz. Domáci pohrozili raz, keď strela ich útočníka skončila na Kunicovom brvne, no s odrazenou loptou si náš brankár poradil.

Druhý polčas sme hru pevne kontrolovali, lopta bola výhradne na našich kopačkách a druhý gól padol v 65. minúte, keď po Glosovej prihrávke sa opäť presadil Javorka 0:2. Zdramatizovanie zápasu sme bojovne hrajúcim domácim hráčom nedovolili a držali sme ich na dištanc od našej brány a Kunic bol prakticky bez práce. Naše ďalšie šance zostali nevyužité, a tak sa skóre už nezmenilo a naďalej kráčame súťažou bez straty bodu. Po zápase sa mohlo pokračovať v svadobnom oslavovaní, keď náš hráč Janko Stachura vstúpil v sobotu do klubu „ženáčov“ k čomu mu ešte raz srdečne gratulujem a prajem šťastné spolunažívanie s manželkou Katkou.

Starší dorast U19:
22. kolo
Bánovce n/B – Piešťany 4:1 (3:1)
Góly: Ľubomír Kmeťo, 9. Anton Zelenák, 38. Martin Bilčík, 60. Martin Mášik – 35. Martin Gula
Zostava: Olejník – Blahuta, Hlatký, Rusnák, Chmelina – Kunic (Mydla), J. Štefanka, Miškech, Kusý, Valovič (Horil) – Gula

Martin Javorka, tréner: Hráči PFK zavítali na pôdu lídra súťaže do Bánoviec s cieľom pokračovať v dobrých výkonoch z posledných zápasov. Odhodlanie však zostalo v Piešťanoch, pretože napriek úvodnej šanci Kondrca, ktorý netrafil hlavičkou bránu Bánoviec z 5 metrov, domáci futbalisti školili našich hráčov z efektivity. Do 9. minúty strelili hráči Spartaka 2 góly po hrubých individuálnych defenzívnych chybách, a tak domáci pomerne ľahko kontrolovali priebeh zápasu. Zápas sa odohrával väčšinou v strede ihriska bez nejakých výrazných vyložených príležitostí na oboch stranách. Hráči PFK v 35. minúte znížili kontaktným gólom Martina Gulu, ktorý premenil peknú prihrávku Dávida Kondrca. Keď sa zdalo, že hráči PFK by mohli prinútiť vedúce mužstvo tabuľky k väčšej ostražitosti, prišla 38. minúta a v nej opäť hrubá individuálna chyba v obranných radoch, ktorú domáci bezpečne potrestali a do kabín sa odchádzalo za dvojgólového vedenia hráčov Spartaka Bánovce. Domáci si za celý prvý polčas nevypracovali vlastnou iniciatívou, či kombináciou vyloženú príležitosť, všetky inkasované góly v sieti PFK padli po nedôraze, nekoncentrácií a individuálnych chybách hosťujúcich hráčov.

Do druhého polčasu boli piešťanskí futbalisti trénerom vyzvaní, aby sa koncentrovali na hru a ukázali aj futbalové umenie, piešťanské srdiečko a nasadenie, aké je potrebné vynaložiť v zápasoch s poprednými mužstvami tejto súťaže. Napriek tomu sa futbal v druhom dejstve už iba dohrával v prázdninovom nasadení, hráči PFK v obrane pokračovali v hrubých chybách, keď z troch hrubiek domáci futbalisti využili našťastie len jednu a z nariadeného pokutového kopu domáci zvýšili na 4:1. Treba povedať, že pre domácich futbalistov sme neboli nijako nebezpeční, nakoľko v našej hre chýbalo nasadenie a bojovnosť, ktoré nás zdobili z posledných zápasov. A keď sme k tomu pridali individuálne chyby, boli sme pre lídra 3. ligy ľahko stráviteľným sústom. Zo strany hráčov PFK za 90. minút ani nie je čo hodnotiť, hráči v podstate absolvovali sobotňajší turistický výlet do Bánoviec a späť. V hre hráčov PFK sú obrovské kontrasty, hráči podávajú nevyrovnané výkony, tréningové nasadenie nedokážu „predať“ v majstrovských zápasoch, a preto napriek tvrdeniu, že sme schopní poraziť akéhokoľvek súpera, aj z vyššej súťaže, treba dodať, že pri takýchto výkonoch, aký sme predviedli v Bánovciach, sme schopní aj s kýmkoľvek prehrať – aj s mužstvami z nižšej súťaže.

Mladší dorast U17
22. kolo
Bánovce n/B – Piešťany 0:7 (0:3)
Góly: 18., 65. Lukáš Stanek, 36. Jakub Lenovský, 38., 80 Filip Korec, 53. Christopher Salviany, 70. Jozef Janotík
Zostava: Gavač, Lenovský, Sedláček, Benko, Stanek, Strelec, Salviany( Kovalčík), Janotík, Chudý (Foltýn), Ozimák (Koška), Korec

Peter Vrábel, tréner: V úvodných minútach zápasu bolo v hre oboch mužstiev pomerne veľa nepresností, hralo sa medzi 16- kami bez vážnejších streleckých príležitostí. Až keď Stanek v 18. min. dal prvý gól zápasu, hráči sa upokojili a začali na ihrisku dominovať po všetkých stránkach. Postupne sme sa začali presadzovať aj v koncovke a po viacerých ukážkových akciách sme do polčasu zvýšili naše vedenie na 0:3 po góloch Lenovského a Koreca. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone, vypracovali sme si veľa šancí, z ktorých sme premenili ešte štyri (Salviany, Stanek, Janotík, Korec). Celý zápas sme mali pod kontrolou, domáci pôsobili odovzdaným dojmom. S výkonom mužstva a individuálnymi výkonmi väčšiny hráčov som spokojný.

Starší žiaci U15
28. kolo
Trebatice – Piešťany 0:3 (0:1)
Góly: 34. Samuel Sloboda, 51. Dominik Ruľák, 65. Oliver Bušík
Zostava: Frievald, Ruľák, Valo, Ďurák, Ondrejka, Sloboda, Bušík, Glos, Šimek (´Minárik), Kovačík, Štetka

Szilárd Petényi, tréner: Po predošlých nepresvedčivých výkonoch sme ukázali úplne inú tvár a proti favorizovanému domácemu celku, kde málokto predpokladal možnosť uspieť na jeho vlastnom ihrisku, sme zaslúžene zvíťazili po veľmi disciplinovanom výkone a postarali sa o prekvapenie kola. Základom úspechu bola pozorná defenzíva a efektivita v zakončení po rýchlych protiútokoch. Domáci mali väčšiu kontrolu nad loptou, avšak bránu priamo neohrozili okrem jednej situácie, ktorú zmaril brankár včasným vybehnutím. Práve v osobných súbojoch sme prevyšovali domácich a konštruktívnym odoberaním lopty sme vytvárali nebezpečné situácie následnými prienikmi v krídelných priestoroch. Ujali sme sa vedenia gólom Slobodu po scenári prienik -center -dorážka, proti pohybu brankára. Druhý gól padol po štandardnej situácii Minárika, kde domáci brankár neudržal loptu, čo využil Ruľák pri dorážke. Poistku zavŕšil Bušík krásnou strelou. Okrem spomenutých gólových situácií sme zahodili samostatný nájazd Štetku, ktorého strela skončila na brvne. Pochvala pre všetkých hráčov za predvedený výkon.

Mladší žiaci U13
28. kolo
Trebatice – Piešťany 4:1 (1:0)
Góly: 44. Šimon Sedlák, 49. Samuel Brezina, 58. Kristián Dadík – 27. Samuel Fajnor (vlastný), 45. Samuel Fajnor
28. kolo: Zostava: Maliga, Daňhel, Fajnor, Muller, Labat, Vatrt, Fox, Vereš, Gulán, Ocelka, Hrdina, Pánsky, Čimo

Cyril Stachura, tréner: (po synovej svadbe sa k zápasu doteraz nevyjadril :)

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články