Connect with us

Novinky

Futbal: Víkend v znamení víťazstiev Piešťancov, Glos zaknihoval hetrik

Published

on

Futbalisti PFK Piešťany odohrali počas uplynulého víkendu tri zápasy, zvíťaziť sa podarilo mužom, ale aj starším a mladším žiakom. Seniori privítali v 15. kole VIII. ligy MEVASOX na domácom trávniku Žlkovce, ktoré aj vďaka hetriku najlepšieho strelca súťaže Jozefa Glosa porazili 5:1. Darilo sa aj obom žiackym kategóriám, na výjazde v Šali porazili svojich rovesníkov v oboch zápasoch zhodne 3:4. Muži budú hrať najbližšie vonku proti Pastuchovu, doma sa predstavia 1. apríla o 15.30, kedy privítajú tím TJ Družstevník Nižná.

Muži
15. kolo
Piešťany – Žlkovce 5:1 (3:1)
Góly: 22., 33., 49. Jozef Glos, 28. Peter Valla, 46. Marek Staško – 45. Patrik Kollár
Zostava: Olejník – Szabo, Stachura J., Javorka st., Krajčovič – Javorka ml. (61’Šiška), Stachura C, Nagaj (73’Prištic), Valla – Glos, Staško

„Prvý majstrovský zápas sme zvládli ako výsledkovo, tak aj herne. Súpera, ktorý mal svoju kvalitu, sme od začiatku zatlačili pred vlastnú 16-ku a vytvárali sme si strelecké príležitosti. Hostia pohrozili rýchlym protiútokom, keď zaváhanie brankára Olejníka musel za cenu žltej karty riešiť Martin Javorka. To na chvíľu pribrzdilo našu aktivitu, no v 22. minúte sa presadil náš najlepší strelec Glos a bolo 1:0. O 6 minút už bolo 2:0, keď po rýchlej kombinácii na pravej strane ušiel Szabo a po jeho centri s prehľadom skóroval Valla. V 33. minúte pridal svoj druhý gól Glos a zdalo sa že je o všetkom rozhodnuté, lenže tesne pred prestávkou chyboval mladý brankár Olejník a hosťujúci Kollár znížil strelou do prázdnej brány na 3:1.

Cez polčas bolo treba hráčov trochu upokojiť, čo sa aj podarilo a behom 5 minút bolo 5:1, keď sa najskôr podarilo skórovať Staškovi a svoj hetrik dokonal Glos. Potom sa už len dohrávalo v dosť nervóznom duchu, keď okrem agresívnej hry hostí sa do hry príliš aktívne zapájal aj asistent rozhodcu p. Likavec, ktorý najskôr zrušil nariadený pokutový kop hlavným rozhodcom Špernogom v prospech domácich a onedlho Staškovi neuznal gól, keď nesprávne posúdil offside. Na to doplatil v 81. minúte náš kapitán Javorka, keď za protesty videl druhú žltú kartu a bol vylúčený. Napriek vylúčeniu sa na hre nič nezmenilo a domáci hráči boli neustále na lopte, no ďalšie príležitosti už nevyužili,“ približuje zápas Michal Krajčovič, tréner mužov PFK Piešťany.

Starší žiaci U15
19. kolo
Šaľa – Piešťany 3:4 (1:2)
Góly: 11. , 54. Oláh, 56. Erik Štóder – 17. Oliver Rusnák, 26., 66. Oliver Bušík, 51. Filip Herman
Zostava: Tinka, Rusnák, Ďurák, Valo, Ondrejka, Štetka, Bušík, Šimek (Sloboda), Glos, Minárik (Herman), Kovačík (´Hlbocký)

„Koncept zápasu nám narušilo zranenie, ktoré znemožnilo nastúpenie našej brankárskej jednotky a bolo nutné celý herný plán a koncepciu prispôsobiť novej skutočnosti. Do zápasu sme nastupovali s defenzívnym ladením, so zámerom eliminovať čo v najväčšej miere zakončenie súpera a vyrážať do brejkov. Úvod zápasu vôbec nenaznačil, že budeme čeliť nátlakovej hre, ale hralo sa vyrovnane. Inkasovali sme už v úvode po štandardnej situácii, z veľkej vzdialenosti, na čo sme dokázali rýchlo odpovedať dvoma gólmi po krásnych kombináciách Glosom a Bušíkom ešte do konca polčasu.

Vstup do 2. polčasu nám vyšiel so striedajúcim Hermanom, ktorý sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a preloboval brankára domácich. Zostávajúce minúty nám však skomplikovali ďalšie dva rýchle góly domácich, po strelách, ktoré mali skôr charakter centrovaných lôpt pod brvno, z čoho bežne neinkasujeme. Vyrovnanie chlapcov vôbec nezlomilo, ale naopak, dokázali sa zomknúť a ukázali veľkú mentálnu silu. Od tohto okamihu nič nepripustili a súper si ani ,,nekopol,,. V samotnom závere po rohovom kope kapitán Bušík nádhernou hlavičkou strhol víťazstvo na našu stranu. Pre mňa úžasný pocit sledovať radosť a emócie chlapcov po zápase, v ktorom podali výborný kolektívny výkon bez ohľadu na výsledok,“ informuje tréner Szilárd Petényi.

Mladší žiaci U13
19. kolo
Šaľa – Piešťany 3:4 (1:2)
Góly: 25. Matúš Suchoň, 47. Sebastián Lacek, 56. Krisztián Balog – 7., 17., 43. Jozef Rolinec, 37. Filip Čimo

Zostava: Maliga, Gulán – Fajnor, Hlavatý, Muller, Ocelka, Hudec, Labat, Hrdina, Vereš, Daňhel, Rolinec,Čimo

„V nepriaznivom počasí sa hral veľmi dobrý zápas. Hráči PFK zaskočili domácich hneď od začiatku, keď prvých desať minút bolo úplne v našej réžii a ujali sme sa vedenia po góle Rolinca. Potom sa hra čiastočne vyrovnala, ale pridali sme ďalší gól, dnes strelecky disponovaným Rolincom. Čiastočné poľavenie dokázali domáci využiť na zníženie po strele z väčšej vzdialenosti. Druhý polčas bol vyrovnanejší, akcie sa striedali na jednej aj druhej strane. Hráči PFK boli priamočiarejší, a preto sa dostávali do viacerých gólových príležitosti, z ktorých dve využili a pridali ďalšie góly. Domáci sa nevzdávali a dvoma šťastnými gólmi znížili, ale viac sme im nedovolili. Za tento zápas musím chlapcov pochváliť. Určite úseky hry v tomto zápase boli na takej úrovni, ako si predstavujeme,“ povedal o zápase tréner Cyril Stachura.

-MB/TK PFK/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články