Connect with us

Novinky

Futbal: Starší dorast stúpa na vrchol, výborne zahrali aj mladší hráči

Published

on

Mládežnícke kategórie futbalového klubu PFK Piešťany odohrali počas uplynulého víkendu tri víťazné zápasy. Vyhrať sa podarilo Staršiemu dorastu s celkom zo Šurian, ktorý na domácej pôde porazili 2:0. Mladší dorastenci hostili rovnako Šurancov, nad ktorými dokázali zvíťaziť 5:3. Mladší žiaci cestovali do obce Veľké Kostoľany, kde svojich súperov zdolali v pomere 0:5. 

Starší dorast
12. kolo
Piešťany – Šurany 2:0 (1:0)

Góly: 45. Ivan Krajčovič, 76. Juraj Štefanka

Zostava 12. kola: Červenka – Horil (Benko), Lenovský, Rusnák, Stanek – Valovič (Sedláček), Strelec, Unger, J. Štefanka (Ozimák), Korec (Kondrc) – Krajčovič

Martin Javorka, tréner: V 12. kole nás na domácej pôde čakal ďalší náročný zápas so Šuranmi, ktoré ešte po 9. kole boli v tabuľke na 3. mieste iba so 7 inkasovanými gólmi. Naši chlapci sa od začiatku koncentrovali na zápas, od prvej minúty sme ovládli hru, mali sme dobré držanie lopty, avšak problémom bola dobre organizovaná defenzíva hostí, ktorí častokrát bránili s 9 hráčmi, a to zo začiatku vysoko od svojej brány. Aj preto sa hráči PFK v prvom polčase nedostávali do vyložených príležitostí, výsledkom našej prevahy boli iba strely spoza šestnástky, s ktorými si brankár Šurian poradil. Keďže sme sa nepresadili ani našimi silnými štandardnými situáciami, všetko nasvedčovalo tomu, že do kabín sa pôjde za bezgólového stavu. Avšak prišla 45. minúta, rýchla priamočiara akcia stredom ihriska s dobrým nábehom Ivana Krajčoviča do voľného priestoru a po jeho strele sme viedli 1:0.

Cez prestávku sme si povedali, že treba zrýchliť hru rýchlym odovzdávaním lopty, tiež bolo evidentné, že s pribúdajúcimi minútami pri takej náročnej hlbokej defenzíve, budú hráčom Šurian dochádzať sily, čo bolo treba využiť na strelenie druhého gólu, ktorý by priniesol pokoj na naše kopačky v útočnej fáze. Aj v druhom polčase sme mali hru pod kontrolou, hostí sme prakticky do ničoho nepustili, chlapci mali chuť opäť zvíťaziť, no v zhustenom priestore pred šestnástkou hostí sme sa veľmi ťažko presadzovali. Po niekoľkých šanciach prišlo naše útočné vykúpenie v 76. minúte, keď po krásnej individuálnej akcii a ešte krajšom zakončení upravil skóre na konečných 2:0 Jurko Štefanka. Do konca zápasu sa skóre už nemenilo a na konto sme si pripísali 6 víťazstvo v sérii, čo nás už posunulo na 3. miesto v tabuľke. Bol to ďalší kvalitný zápas z našej strany, celá naša defenzíva fungovala na jednotku, v obranných činnostiach sme za celý zápas neurobili žiadnu chybu. Smerom na súperovu bránu to bolo sťažené dvojradovou obrannou líniou v počte 9 hráčov, ktorá nás napádala zo začiatku vysoko, vo veľkej vzdialenosti od svojej brány, no po rýchlejšom odovzdávaní lopty a v dobre nastavenej zápasovej kondícii sa obranná línia Šurian stiahla pred vlastnú šestnástku, a preto sme zvládli tento náročný zápas.

Po zápase som bol spokojný s nasadením, koncentráciou, zápas spĺňal všetky parametre vyššej dorasteneckej súťaže, ak sa chlapci sústredia na hru, dokážeme zvládnuť každý zápas v tejto súťaži. Páči sa mi na chlapcoch, že sme sa všetci navzájom v kabíne presvedčili o tom, že chceme vyhrávať všetky zápasy a pri kvalite tohto mužstva sa dostavili aj úspešné výsledky. Ak budú chlapci naďalej počúvať, čo im chcem preniesť a naučiť ich, hlavne aby pochopili, o čom je futbal na poloprofesionálnej, či profesionálnej úrovni, o čom sú vyššie mužské súťaže, kam za chvíľku všetci smerujú, o budúcnosť mužského futbalu PFK Piešťany nemám pochybnosti, pretože títo chlapci sú nasmerovaní hrať minimálne 3. ligu v kategórii dospelých.

Mladší dorast
12. kolo
Piešťany – Šurany 5:3 (3:0)

Góly: 7., 35. Martin Janovský, 30. Oliver Bušík, 42. Daniel Miklovič, 71. Samuel Sloboda – 54. Samuel Helma, 55. Denis Turan, 60. Maroš Slovák

Zostava 12. kola: Freivald, Herman, Valo, Valko (Bartovic), Ruľák, Bušik (Minárik), Glos, Halanda (Sloboda), Koška (Ondris), Kováčik (Miklovič), Janovský (Štetka)

Peter Vrábel, tréner: Po nie príliš dobrom výkone v minulom zápase sme sa chceli prezentovať lepšou hrou a ziskom troch „povinných“ bodov do tabuľky. Od začiatku sme chceli hrať útočne s vysokým napádaním, nedovoliť súperovi rozvinúť svoje akcie a donútiť ho ku chybám. To sa nám darilo najmä prvý polčas. Z prvých dvoch striel do priestoru brány sme dali dva góly a aj napriek množstvu nepresností sme si vypracovali ďalšie sľubné príležitosti. V druhom polčase sa na našej hre negatívne prejavilo striedanie šiestich hráčov. Zlá bola najmä organizácia hry v defenzívnych činnostiach, čoho výsledkom bolo, že za stavu 4:0 sme si ľahkovážnym a nekoncentrovaným výkonom nechali v priebehu 6 minút streliť 3 góly. Našťastie sa nám v 71 min. podarilo pridať piaty gól a doviesť zápas do víťazného konca. Pozitívne je, že sme si v zápase vypracovali pomerne veľa dobrých streleckých príležitostí, negatívom zlý prechod do defenzívy a dezorganizácia hry najmä v druhom polčase.

Mladší žiaci B
9. kolo
Veľké Kostoľany – Piešťany B 0:5 (0:2)

Góly: 11. Filip Fodrán, 19., 28. Denis Seko, 32. Jakub Duong, 50. Maximilián Martinkovič

MB/TK PFK

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články