Connect with us

Novinky

Futbal: Počas víkendu vyhrali iba U13, muži v nervóznom zápase prehrali 1:3

Published

on

Počas víkendových zápasov hráči PFK Piešťany zaznamenali až 6 prehier. Jediné víťazstvo zaznamenali doma hráči U13, ktorí porazili favorizované Komárno 5:0 a bez straty bodu a streleného gólu vedú tabuľku druhej ligy. Menej sa darilo ostatným tímom, muži v nervóznom zápase s Holíčom prehrali 3:1, aj keď po polčase vyhrávali. Prehrou sa skončili aj zápasy dorastu, keď nezvládli zápasy s bratislavskou Karlovou Vsou. Starší žiaci prehrali prehrali s Komárnom vysoko 1:9 a žiacke B tímy podľahli v oboch zápasoch Seredi.

Muži 3. koloPiešťany – Holíč 1:3 (1:0)

Góly: 17. Jozef Glos – 47. Jaroslav Martinusík, 56. Martin Uher, 63. Matúš Vyskoč

Zostava 3. kola: Zostava : Budka – Gula, Modrovič (Horil), Hutár, Glos – Strelec, Štefanka D., Kusý – Korec, Braniša, Klasovitý (Némethy)

Cyril Stachura, tréner mužov: V ďalšom domácom zápase sme chceli pokračovať v kvalitných výkonoch, ktoré naše mužstvo predvádzalo v minulých kolách. Proti nám stal kvalitný súper, ale aj tak nič nenasvedčovalo tomu, že na konci sa budú tešiť hostia. My sme začali aktívne a už v 3. minúte bol faulovaný v pok. území Klasovitý, ale 11 m kop sa kopal až po druhom zákroku na Korca. Glos pokutový kop bezpečne premenil. Mali sme aj ďalšie dobré útočné akcie, ale chýbala presnejšia finálna prihrávka, alebo strely leteli tesne nad. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré mali veľmi nebezpečné. Aj keď mali naši hráči v prvom polčase prevahu, oproti minulým zápasom nám chýbala ľahkosť v hre. Pripravovali sme sa na ťažký druhý polčas, čo sa aj potvrdilo. Obrat v zápase sme veľkou mierou zapríčinili my sami. Už v 3. minúte sme po autovom vhadzovaní súpera urobili v obrane reťazec chýb, za čo nás hostia potrestali gólom. Tento okamih naštartoval hostí. U nás viazla naša najsilnejšia zbraň, a to kombinácia. Naši kľúčoví hráči, aj pričinením dôrazného súpera, sa nevedeli presadiť. V priebehu 15. minút sme inkasovali ešte dva góly a navyše sa Hutár nechal nezmyselne vylúčiť. Hostia hrali ďalej zo zabezpečenej a dobre organizovanej obrany a podnikali nebezpečné protiútoky. Na naše kopačky sa dostala nervozita a tak sme neboli schopní proti presile súpera nič vymyslieť. Rýchlo sa musíme poučiť z tohto zápasu a uvedomiť si, že proti nám bude hrať každý súper hrať tak, ako sa má – s  maximálnym nasadením.

Starší dorast 4. koloKarlova Ves – Piešťany 5:1 (3:0)

Góly: 30., 41., 86. Filip Hraška, 44. Timotej Šrámek – 51. Patrik Magula vl., 76. Jakub Taraba

Zostava 4. kola: Magula – Noskovič, Hlavatý, Krajčo , Valo (Barančík) –  Glos, Bušík (Chochula), Sloboda (Taraba), Hlbocký (Štetka), Tomaga M. (Tomaga A.), Majtényi

Cyril Stachura, tréner U19: Ďalší zo série zápasov, kde po celkom dobrom začiatku inkasujeme po individuálnych chybách lacné góly a je po zápase…Prvá pol hodina bola vcelku vyrovnaná, domáci mali miernu prevahu, ale bez väčšej gólovej príležitosti. My sme hrali po 16-ku, ale do gólovej príležitosti sme sa takisto nedostali. Zápas sa začal lámať v 30. minúte, keď sa domáci ujali vedenia z nášho naivného pokutového kopu. Naopak o pár minút Matúš Tomaga zoči-voči brankárovi trafil tyčku. Pred koncom polčasu domáci nám streli ešte dva góly, keď my sme boli v defenzíve v značnej prevahe – a aj tak sme inkasovali. Do druhého polčasu sme sa chceli pokúsiť o zvrat, ale už po piatich minútach si dal náš brankár vlastný gól… Aj napriek tomu sme to nezabalili a usadili sa na súperovej polovici . Vypracovali sme si čisté gólové príležitosti, ale využili sme iba jednu. Kalich horkosti sme vypili do dna, keď po našej zbabranej štandardnej akcií sa domáci po rýchlom brejku dostali aj k druhému pokutovému kopu, ktorý premenili. Naše družstvo si musí byť vedomé, že takýmto naivným futbalom veľa vody nenamútime. Hráči vedia hrať futbal, ale potrebujeme väčší dôraz a zodpovednosť.

Mladší dorast4. kolo Karlova Ves – Piešťany 2:1 (2:1)

Góly:13. Sebastián Kot, 40. Marek Sadloň – 12. Alex Táborský

Zostava 4. kola: Maliga, Jánoš (Fox), Kardoš, Urban, Masaryk (Michálek), Petényi (Kuna), Modrovič, Daňhel, Vyhlídal, Táborský (Poturnay), Labát

Peter Vrábel, tréner U17:  V úvode zápasu sme boli aktívni, predviedli sme niekoľko rýchlych útokov v krídelnom priestore (Modrovič, Vyhlídal) a v 12 minúte sme sa dostali do vedenia, keď po prieniku a prihrávke Vyhlídala skóroval Táborský. Zdalo sa, že môžeme byť pre domácich nebezpeční a kontrolovať priebeh zápasu, ale opak bol pravdou. V nasledujúcich minútach prvého polčasu sme produkovali veľké množstvo individuálnych chýb, rýchlo sme strácali loptu, hráči navzájom nekomunikovali. Domáci zlepšili hru a aj s prispením našich chýb do konca polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Na začiatku druhého polčasu sme našu hru zlepšili a snažili sa minimálne o vyrovnanie. Boli sme lepší v držaní lopty, ale naše útočné snahy väčšinou končili už v prípravnej fáze a do zakončenia sme sa dostávali len sporadicky. Aj keď snahu hráčom nemožno uprieť, v našej hre bolo až príliš veľa individuálnych chýb, viacerí hráči neboli v hernej pohode a v útočnej fáze hry sme sa nedokázali výraznejšie presadiť.

Starší žiaci 3. koloPiešťany – Komárno 1:9 (0:7)

Góly: 50. Samuel Hesko – 7. Nikolas Beluc, 12., 35. Ákos Nagy, 14., 33. Peter Hrala, 17., 21., 42., 60. Dávid Tóth

Zostava 3. kola:  Janech, Dzuro (´Franko), Hrčka, Bartošek (´Gešvandtner), Suchý, Šálek, Petráš, Fodrán, Hesko, Hochel (Gregorička), BalážSzilárd Petényi, tréner U15:  Výsledky, ktoré sme dosiahli v úvodných kolách, vrátane posledného, vnímam skôr  informatívne, pričom situáciu nechcem zľahčovať, ale skôr reálne a objektívne posúdiť a hľadať príčiny, ktoré viedli k už spomínaným výsledkom. Som si vedomý, že skladbu mužstva tvoria prevažne mladší hráči a aj absencia zranených hráčov prispela k zníženej miere konkurovať kvalitným družstvám, akým bolo aj Komárno. Dôležité je trpezlivo pracovať ďalej a zamerať sa na zápasy s družstvami s podobnou skladbou a uspieť v nich. Aj napriek debaklu oceňujem výkony niektorých jednotlivcov, ktorí sa snažili čeliť ťažkej situácii a vývoju zápasu až do konca (Petráš Hesko,Baláž,Hrčka)…

Mladší žiaci 3. kolo Piešťany – Komárno 5:0 (2:0)

Góly: 23. Denis Seko, 27. Denis Ružička, 37. Andrej Machovič, 52. Adam Pernisch, 54. Adam Hrubý

Zostava 3. kola:   Mihalik, Ferech, Noška, Hlavena, Adamčík, Žlnay, Michálek, Seko, Pernisch, Vančo, Briška, Kalnický, Ružička, Machovič, Čúzy, Petényi, Hudcovič, Hrubý, Zeman

Ján Stachura, tréner: Stopercentná spokojnosť. Veľmi ťažkého a dobrého súpera sme prakticky do ničoho nepustili a jednoznačne sme ovládli zápas. Videli sme množstvo dobrých výkonov z našej strany, veľmi dobrú kombinačnú hru a maximálne sústredenie od prvej do poslednej minúty. Dôležitú úlohu zohrala stopérska dvojica, ktorá súperovho kapitána, najlepšieho strelca súťaže, nepustila prakticky do ničoho a ešte sami diktovali tempo hry.  Som veľmi rád, že sme do zápasu dokázali preniesť presne to, čo sme si povedali a trénovali počas týždňa v tréningovom procese. Na hráčoch bolo vidieť už od prvého tréningu v týždni, že sú na zápas namotivovaní a natešení. Víkend sme strávili na teambuildingu na chate, z ktorej sme si na tento zápas odskočili a bolo vidieť, že táto partia ťahá za jeden povraz, čomu som veľmi rád.

Starší žiaci B. kolo 3. koloSereď – Piešťany 4:0 (1:0)

Góly: 15. Erik Kartík, 47., 56. Markus Belovič, 57. Tomáš Krajčovič 

Patrik Szabo, tréner U15 B:  sa k zápasu nevyjadril.

Mladší žiaci B 3. kolo Sereď – Piešťany 4:2 (0:2)

Góly: 34., 59. Christian Boška, 57. Daniel Szöcs, 59. Maximo Boška – 10. Richard Michálek, 23. Sebastián Fodrán

Zostava 3. kola: Adamovič, Gloss, Briška, Grznár, Krajčo, Tomaga, Hudcovič, Fodrán, Svitana, Noška, Machovič, Ocelka, Hrubý, Žlnay, Markech, Michálek T., Michálek R., Bukový

Jozef Glos, tréner U13B: V Seredi sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sa hra vyvíjala v náš prospech, strelili sme dva góly, hrali útočný futbal, vypracovali si niekoľko sľubných gólových príležitostí, ktoré sme nepremenili, čo nás nakoniec mrzelo. Do druhého polčasu sme ako keby nenastúpili. Chlapci len odkopávali lopty, zrazu si prestali dôverovať a prestali hrať. Nakoniec sme inkasovali lacné štyri góly a prehrali. Treba sa poučiť a ideme ďalej do ďalších zápasov.

TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články