Connect with us

Šport

Futbal: Piešťany porazili Holíč, jesenná časť je pravdepodobne ukončená

Published

on

Pre pandemickú situáciu ohľadom Covid-19 sa pravdepodobne ukončili všetky jesenné súťaže. Posledný hrací víkend však futbalisti PFK Piešťany po domácej prehre s Holíčom „vrátili požičané“ a zvíťazili 0:2. Na prvé miesto tabuľky stráca PFK Piešťany jeden bod.

Muži 10. kolo Holíč – Piešťany 0:2 (0:1)

Góly: 40. Juraj Braniša, 90. Milan Klasovitý

Zostava 10. kola: Budka – Sedláček, Modrovič , Hutár, Glos (Stanek) – Grík, Štefanka D. (Doktor), Kusý – Korec(Klasovitý), Braniša, Gula
Cyril Stachua, tréner mužov: Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali a chceli sme súperovi odplatiť domácu prehru. Nakoľko sa družstva už dobre poznajú, bol to od začiatku taktický boj. Hra sa odohrávala väčšinou v strede ihriska, kde domáci predvádzali svoju fyzickú silu a boli dôrazní v osobných súbojoch. Dôležité bolo, že naši hráči boli v týchto súbojoch odolní. Šance sa rodili len ťažko, nakoľko obrany fungovali zodpovedne. Nám sa v 41. minúte podarila pekná akcia a po centrovanej lopte od Kusého, dal Braniša hlavou vedúci gól. Do polčasu sme mali ešte jednu šancu, ale pekný prienik Gulu ostal nevyužitý. Domáci sa spoliehali hlavne na štandardné situácie, ktoré sme si postrážili. Druhý polčas sa podobal prvému, domáci sa snažili hrať na nakopávané lopty, ktoré až na jednu, keď nás podržal brankár Budka, zvládli. Bol to kľúčový moment, lebo domáci si už ďalšie šance nevypracovali. Našim hráčom sa ešte na konci zápasu podaril rýchly brejk, keď po nezištnej prihrávke od Kusého dal Klasovitý gól do prázdnej brány. Konečne sme podali ako celok zodpovedný výkon. Aj keď to nebolo bez chýb, bolo to zaslúžené víťazstvo.

Starší žiaci U15 10. kolo Partizánske – Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 17. Samuel Hesko

Zostava 10. kola: Marek, Dzuro, Baláž (´Gregorovič), Gešvantdner, Bartošek, Šalek, Badáň, Fodrán, Petráš, Hesko, Chalás (´Soblahovský)

Szilard Petényi, tréner U15: Hralo sa prevažne medzi 16-tkami bez väčšieho vzruchu pred bránkou oboch družstiev. Produkovali sme množstvo nepresností a aj napriek tomu to stačilo na víťazstvo, o ktoré sa pričinili Hesko so Šalekom, keď predviedli ukážkový rýchly protiútok s gólovým zakončením. Jednogólove vedenie sme si postrážili až do konca stretnutia a odolali sme aj záverečnému tlaku s množstvom ,,divných štandardiek“. Pochváliť môžem bojovnosť a obetavosť pri obranných činnostiach, ktorá výrazne prevyšovala kvalitu súčinnosti s loptou.

Mladší žiaci U13 10. kolo Partizánske – Piešťany 1:1 (1:0)

Góly: 25. Jakub Gašparovič – 57. Adam Pernisch

Zostava 10. kola: Mihalik, Ferech, Noška, Hlavena, Žlnay, Seko, Pernisch, Zeman, Lacko, Briška, Kalnický, Hrubý, Vančo, Krajčovič, Hudcovič

Ján Stachura, tréner U13: Zaznamenali sme prvú stratu bodov v sezóne. Vzhľadom na priebeh zápasu a počínanie rozhodcov, som však za remízu rád a chlapcov musím pochváliť, že sa aj napriek mnohým nepriaznivým okolnostiam nevzdali a v závere zápasu po tlaku dokázali vyrovnať. Nám v zápase chýbali až 4 hráči základnej zostavy, čo bolo proti kvalitnému súperovi na ihrisku trochu poznať a musíme uznať, že remíza je spravodlivá. Viac ma trápi súčasná situácia, v ktorej nevieme, kedy si vôbec budeme môcť zatrénovať, nieto ešte zahrať zápas. Bude to pre chlapcov veľká skúška charakteru a vytrvalosti a verím, že ich to len posilní nielen v oblasti športu, ale aj do ich ďalšieho života.

Starší žiaci U15B 10. kolo Piešťany – Hlohovec 1:4 (0:2)

Góly: 70. Timur Soblahovský – 29. Timur Lužák, 35. Marek Kucharik, 37., 62. Samuel Kočí

Mladší žiaci U13 B 10. kolo Piešťany – Hlohovec 0:1 (0:0)

Góly: 42. Jakub Vnenčák

Mladší žiaci U12C 7. kolo Drahovce – Piešťany 2:1 (1:1)

Góly: 15. David Šandor, 49. Michal Rapavý – 5. Alex Svetlík

Prípravka U11 9. kolo Borovce – Piešťany 0:3

Góly: 16. Jakub Bukový, 29., 58. Matej Salka

Prípravka U10 9. kolo Borovce – Piešťany 1:2 (0:1)

Góly: 40. Tobias Uváček – 17. Julian Svitana, 35. Filip Chalupka

Zostava 9. kola: Urban, Uhrík, Seman, Svitana, Grosmann, Krištof, Chalupka, Bačík, Samuhel, Miklušák, Kovár, Mičura, Haberern

Andrej Krištof, tréner U10: Zápas o čelo tabuľky sme zvládli. Začali sme hrať našu hru, z čoho pramenil aj gól. Postupom času sme sa prispôsobili súperovi a bol z toho bojovný zápas. Prestali sme si nahrávať, kombinovať a viac sme odkopávali loptu a hrali na protiútoky. Potrebovali by sme viac takýchto zápasov. Súper mal 4 individuality ktoré tvoria hru. Chválim chlapcov za bojovnosť, aj keď si myslím, že keby sme sa neprispôsobili ľahšie vyhráme.

Prípravka U9 9. kolo Borovce – Piešťany 3:5 (1:3)

Góly: 3., 40., 45. Oliver Brezina – 10. 16. Tadeáš Studený, 18. Samuel Berlanský, 33. Patrik Mikuš, 41. Dominik Doktor

Zostava 9. kola: Summer, Doktor,Berlanský, Komár, Uhrík, Beseda, Mikuš, Borovský, Schulte, Honza, Studený, Krištof, Vranka, Kysela,Ertl.

Adam Doktor, tréner U9: V sobotnom zápase sme si zmerali sily s druhým mužstvom tabuľky. Opäť ako aj minulý týždeň náš začiatok zápasu nebol dobrý z našej strany, čo vyústilo až do inkasovaného gólu. Po góle sa chalani nakopli a otočili priebeh zápasu na 4:1. Cez polčas sme chalanov nabádali k väčšiemu pohybu a komunikácii na ihrisku. Druhý polčas bol tiež ako aj prvý rozpačitý, ale zvládli sme tento náročný zápas a dotiahli sme ho do víťazného konca. Neviem si však vysvetliť výkony niektorých hráčov, keď počas celého týždňa na tréningu makajú, neboja sa idú do súbojov a v zápase pôsobia bojazlivo, i tak chlapcom ďakujem za predvedenú hru, výkon a chcel by som pochváliť Tobiho Borovského, ktorý výborne držal celú našu obranu.

TK PFK

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články