Connect with us

Novinky

Futbal: Piešťany cez Veľkú noc víťazili – starší dorast späť v boji o postup

Published

on

Prinášame vám prehľad zápasov PFK Piešťany počas veľkonočných sviatkov. Muži po nepresvedčivých výkonoch z posledných zápasov konečne zvíťazili v  domácom zápase proti Prašníku, keď skóre otvoril najlepší strelec súťaže Jozef Glos a dva góly pridal útočník PFK Piešťany M. Gula. Hostia v 64. minúte strelili gól z pokutového kopu a znížili tak na rozdiel dvoch gólov. Bodku za stretnutím dal v 90. minúte Varga.

Muži – 19. kolo
Piešťany – Prašník 4:1 (2:0)
Góly: 19. Glos, 26., 50. Gula, 90. Varga – 64. Spál
Zostava 19. kola: Budka (46 J.Gula) – Doktor (75. Szabo), Korec, Varga, Valla (89 Kollár), Javorka (46 Nagaj), Stachura (75 Petráš), Dadík, Kusý, Glos(C), M. Gula
Martin Krajčovič, tréner: Naďalej pokračujeme v nepresvedčivých výkonoch, chýba v našej hre viac hernej pohody, ľahkosti, hráme príliš ustráchane. Chlapci chcú, to sa im nedá uprieť, ale toľko nepresností, na to sme neboli zvyknutí, musíme to zlomiť aj takýmito víťazstvami ako dnes.

Starší dorast – 19. kolo
Piešťany – Levice 5:0 (3:0)
Góly: 37., 48. Jakub Lenovský, 41. Patrik Polačik, 43. Kristián Rusnák, 55. Juraj Štefanka
Zostava 19. kola:   Červenka – Rusnák, Miškech (Valovič), Lenovský, Sedláček – Korec (Ozimák), Strelec, Unger (D. Štefanka), Polačik, Stanek – J. Štefanka
Martin Javorka, tréner: V prvom domácom jarnom vystúpení sme privítali tabuľkového suseda – Levice, ktoré boli na 3. mieste a do jarnej časti vstúpili dvomi víťazstvami. Po strate 2 bodov v Hlohovci sme sa celý týždeň pripravovali na ťažký zápas, čo bolo premietnuté aj mnohými zmenami na jednotlivých postoch v zostave. Chlapci však od prvej minúty vstúpili do zápasu veľmi koncentrovane a zodpovedne, hneď od úvodu zatlačili súpera na ich vlastnú polovicu a s pribúdajúcimi minútami prichádzali aj naše gólové príležitosti, ktoré zostali nepremenené. O obrovskej túžbe zvíťaziť svedčí aj fakt, že súpera z Levíc sme prakticky za celý prvý polčas k ničomu nepustili, keď sa hostia zmohli iba na jeden rohový kop. A tak bolo iba otázkou času, kedy domáci strelia úvodný gól zápasu. Ten prišiel až v 37. minúte po dlhom obliehaní brány Levíc, keď sa v šestnástke hostí presadil po centri Jakub Lenovský. Od tohto okamihu sa hralo až do prestávky iba pred bránou hostí, čoho výsledkom bol obrovský tlak a strelenie ďalších dvoch gólov po veľkom dôraze a tlaku na obranu hostí, keď sa strelecky presadili Paťo Polačik a „Chyro“ Rusnák. Aj vstup do druhého polčasu bol execelentný, keď prakticky za 10. minút druhého polčasu „vybavili“ Levičanov ďalšími gólmi opäť Jakub Lenovský a Jurko Štefanka. Od tohto momentu tempo hry trošku upadlo, ale prakticky to bola už len exibícia hráčov PFK Piešťany no bez gólového efektu. Hostia si vypracovali len jedinú príležitosť v zápase, keď samostatný nájazd útočníka Levíc s prehľadom zlikvidoval Matúš Červenka. Dnes to bola absolútna dominancia našich chlapcov, ich výkon bol obdivuhodný, preto na otázku jedného z fanúšikov, ktorý v týždni povedal, že sa určite príde pozrieť na zápas, či hráme dobre alebo zle a prečo to tak je, je úplne jednoduchá odpoveď: „my hráme podľa toho, či sa nám chce hrať alebo sa nám nechce hrať, pretože výkon, aký predviedli chlapci s Levicami presne odzrkadľuje ich kvalitu“. Ďalším úžasným momentom v zápase bola 79. minúta, keď sa do zápasového kolotoča vrátil po dlhom a ťažkom zranení Denis Štefanka. Denis absolvoval s mužstvom celú zimnú prípravu, fyzicky je veľmi dobre pripravený a preto aj po dohode s rodičmi bude vstupovať do zápasov, od zápasu k zápasu aj s väčšou minutážou, pretože je veľmi dôležitý hráč, či už pre kabínu, ale hlavne aj pre dianie na ihrisku, čo napokon predviedol aj proti Leviciam, keď svoj „comeback“ mohol vyšperkovať gólom, no jeho strelecký pokus s námahou vyrazil na roh brankár hostí. Denisko – tak veľa šťastia v ďalších zápasoch. Teraz sa musíme pripraviť na ťažký dvojtýždeň, keď najskôr v sobotu cestujeme do Novej Dubnice a ďalší víkend privítame lídra zo Šamorína.

Mladší dorast – 19. kolo
Piešťany – Levice 0:0 (0:0)
Zostava 19. kola: Freivald, Hlbocký, Valo, Ďurák, Piešťanský, Bušik, Minárik (Miklovič), Glos, Koška (Ondris), Kováčik, Štetka
Peter Vrábel, tréner:  Podľa tabuľkového postavenia a zápasovej skúsenosti z jesennej časti súťaže sme predpokladali, že nás čaká kvalitný súper a náročný zápas. Od úvodu sme chceli súpera dostávať pod tlak vysokým napadaním, včasným dostupovaním, nedávať mu čas a priestor na rozvíjanie útokov. To sa nám relatívne dobre darilo a aj napriek tomu, že hostia boli v prvom polčase podporovaní silným vetrom, k vážnejšiemu ohrozeniu našej brány sme ich nepustili. Naopak, ku gólu sme mali bližšie my, ale Ďurák vo vyloženej šanci hlavou zakončoval vedľa. V druhom polčase sme udávali tempo hry, viac sme držali loptu a dobre kombinovali. Pokúšali sme sa aj o streľbu zo strednej vzdialenosti, no v zakončení sme boli málo dôrazní a nepresní. Hostia pohrozili len v závere zápasu po protiútokoch do otvorenej obrany, keď sme sa zúfalo snažili dať víťazný gól a útočili sme s väčším počtom hráčov. Aj napriek domácej strate dvoch bodov som po zápase nebol sklamaný, pretože hráči aj napriek viacerým nedostatkom podali bojovný výkon a predviedli niekoľko veľmi pekných, futbalových akcií.

Starší žiaci – 21. kolo
Hlohovec – Piešťany 0 :2 (0:1)
Góly: 20. Adrián Grešák, 57. Samuel Daňhel
Zostava 20. kola:  Maliga, Babečka, Rusnák, Hlavatý, Chochula, Kluka, Holec, Modrovič (Petroman), Grešák (Maco), Vyhlídal (Petényi), Daňhel
Szilárd Petényi, tréner: Zápas s posledným z pravidla nebýva jednoduchý. V našom prípade sa to nepotvrdlo a hra sa prevažne odvíjala na polovici súpera s ojedinelými protiútokmi, kde k priamemu ohrozeniu našej brány nedošlo. Húževnatá defenzíva hostí nám komplikovala samotné zakončenie, a aj sami sme si vytvárali príliš zložitou  kombináciou herné situácie, v snahe získať čo najlepšiu streleckú pozíciu pre zakončenie v tesnej blízkosti brány, kde v prehustenom priestore k zakončeniu nedochádzalo a ťažko sme  sa presadzovali. Gólovo sme sa presadili práve po jednoduchých, pramočiarych kombináciách s dlhou prihrávkou, a dobrým nábehom za obranu hostí, kde sa presadili Grešák a v 2. polčase Daňhel. Treba pochváliť dobre zahraté rohové kopy, kde sme ,,spálili,, gólové zakončenia hlavou, ktoré mohli prispieť k výraznejšiemu výsledku.

Mladší žiaci – 21. kolo
Hlohovec – Piešťany 0:1 (0:0)
Góly: 35. Janko Labat
Zostava 21. kola:   Sandor – Varačka, Pomajbová, Pánsky, Gregorička, Gvozdenovič Marko, Vatrt, Hesko, Gvozdenovič Luka, Labat, Fodrán, Petényi, Ocelka, Ranostaj, Šestak
Cyril Stachura, tréner: Po vydarených domácich zápasoch sme cestovali k súperovi zo spodnej časti tabuľky. V tomto zápase sa opäť ukázalo, že proti takým mužstvám sa nevieme vyhecovať a prispôsobíme sa súperovi. Aj napriek tomu sme mali drvivú prevahu počas celého zápasu a okrem gólu naši hráči ešte nastrelili 3x konštrukciu bránky. Po celý čas sa hralo prakticky na jednú bránu, ale v útočnej fáze sme okrem  Filipa Fodrána nevedeli vymyslieť prekvapujúce riešenie. Tento zápas bola povinná trojbodová jazda, ale v iných zápasoch treba pridať viac.

Starší žiaci B – 13. kolo
Piešťany – Dvorníky 1:0 (0:0)
Góly: 59. Janko Labat

MB TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články