Connect with us

Novinky

Futbal: Piešťanským futbalistom sa podarilo vyhrať oba zápasy proti Vrbovému

Published

on

Štadión PFK Piešťany zažil v stredu 1. júna dva posledné domáce zápasy v aktuálnej sezóne 2015/2015, v derby k nám zavítali futbalisti z MFK Vrbové. Dorastencom sa nakoniec podarilo vyhrať oba súboje, starší hráči porazili Vrbovčanov 4:2, mladší zvíťazili 5:2, i keď v zápase dvakrát prehrávali. Naše futbalové talenty za sebou majú mimoriadne úspešnú sezónu pričom mladšiemu dorastu sa podarilo III. ligu západ do 17 rokov, vyhrať už niekoľko kôl pred koncom a s výrazným náskokom. 

IMG_2765_resize

„S dnešným výkonom nie som veľmi spokojný, najmä v prvom polčase sme hrali ľahkovážne, chýbal pohyb a mali sme taký profesorský prístup. Chlapcom možno uškodili aj tie ceremónie a predčasné oslavy titulu, mali sme dopoludnia tréning, spoločný obed a tiež odovzdávanie medailí a pamätných listov. Predpokladám, že neboli až tak sústredení na tento zápas. Cez polčas sme si povedali určité veci, a hneď bolo vidieť zmenu, začali sa viacej pohybovať, riešili situácie jednoduchšie a hlavne ako tím. Myslím, že je to celé o hlave, keď sa nám podarilo skórovať, chlapci si začali viac veriť, vyhecovali sa a prejavilo sa to aj na našej hre. Naše góly nás postavili na nohy a v závere zápasu sme dali šancu aj mladším chlapcom, ktorý budú na budúcu sezónu prechádzať zo žiakov, “ povedal po zápase tréner mladších dorastencov Peter Vrábel.

IMG_2855_resize

Starší dorast: PFK Piešťany – MFK Vrbové 4:2

Góly: 2′ PATRIK BARTOŠ 1:0 (PFK Piešťany), 23′ DENIS ŠTEFANKA 2:0 (PFK Piešťany), ONDREJ MACHAČ 34′ PK 2:1 (MFK Vrbové), 43′ ADAM KUSÝ 3:1 (PFK Piešťany), ŠTEFAN MAJGOT 80′ 3:2 (MFK Vrbobé), 90′ DENIS ŠTEFANKA 4:2 (PFK Piešťany)

IMG_2653_resize

Zostava PFK Piešťany Starší dorast: 1 DANIEL KUNIC, 14 TOMÁŠ FERECH, 16 JÁN HORVÁTH, 10 DÁVID LIPKA, 3 KAMIL HLATKÝ, 11 DÁVID MIŠKECH, 7 ADAM KUSÝ, 8 DENIS ŠTEFANKA, 9 MARTIN GULA (C), 6 MATEJ RUĽÁK, 15 PATRIK BARTOŠ, 13 MAREK MYDLA, 12 MATÚŠ BABULÍK, 25 JAROSLAV OLEJNÍK

Tréner: Karol Kantek

Mladší dorast: PFK Piešťany – MFK Vrbové 5:2

Góly: MATEJ PRVÝ 11′ 0:1 (MFK Vrbové), 45′ KRISTIÁN RUSNÁK 1:1 (PFK Piešťany), MATEJ PRVÝ 54′ 1:2 (MFK Piešťany), 57′ JOZEF JANOTÍK PK 2:2 (PFK Piešťany), 64′ JOZEF JANOTÍK 3:2 (PFK Piešťany), 68′ LUKÁŠ PSALMAN 4:2 (PFK Piešťany), 78′ MARTIN STRELEC 5:2 (PFK Piešťany)

IMG_2682_resizeZostava PFK Piešťany – Mladší dorast: 18 JURAJ DOBROVOLNÝ, 12 JAKUB LENOVSKÝ (C), 9 ONDREJ BENKO, 14 ADRIÁN VALOVIČ, 7 JOZEF JANOTÍK, 17 DAVID KONDRC, 5 LUKÁŠ PSALMAN, 8 KRISTIÁN RUSNÁK, 11 TOMÁŠ BLAHUTA, 10 FILIP CHMELINA, 16 JURAJ ŠTEFANKA,  15 DENIS HORIL, 4 LUKÁŠ STANEK, 6 PATRIK SEDLÁČEK, 13 MARTIN STRELEC,  1 MICHAL STUDENÝ

Tréner: Peter Vrábel

-lt/Zdroj: zsfz.sk/Foto: lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články