Connect with us

Novinky

Futbal: Piešťanské celky bez víťazstva – muži s Drahovcami remizovali

Published

on

Siedmym kolom pokračovala šiesta liga, kde na seba narazili druhý a tretí tím tabuľky. Zápas priniesol mnoho šancí, avšak ani jedna strana neskórovala. Piešťany tak na čelo tabuľky strácajú dva body. Jeden bod si do tabuľky pripísal i starší dorast, ktorého môže mrzieť vyrovnávajúci gól Skalice v poslednej minúte zápasu. Prehry si okrem mladšieho dorastu pripísali i žiacke celky v derby zápasoch proti Moravanom nad Váhom. Remízu v Dubovanoch si pripísal B tím U13 a prehru v Drahovciach B tím U15. Potešili prípravkárske celky. Najmladší U9 s Partizánskym ešte prehrali, no dve staršie kategórie porazili rovnakého súpera 1:4 a 1:5.

7. kolo

Piešťany – Drahovce 0:0 (0:0)

Zostava 7. kola:   Budka, Polačík, Krajčovič (´Štefanka J.), Sekara, Lipka, Beblavý, Glos, Štefanka D. (´Javorka), Kusý, Gula, Maraz (´Zelenay)

 Szilárd Petényi, asistent trénera:  O remízovom výsledku rozhodli nepremenené šance na našej strane a taktiež aj hosťujúcej. Malou útechou je, že v pomere šancí a možnosti skórovať  sme hostí prevýšili, avšak efektivita na oboch stranách nulová, čomu veľkou mierou prispeli aj obaja brankári. Mali sme výborný vstup do zápasu a šancu na pohodlné vedenie, no zlyhali sme  v zakončení. Po streleckom nezdare z úvodu zápasu, hostia hru vyrovnali, taktiež ukázali svoju kvalitu a boli nebezpeční, dominovali pri vysokých loptách patričným dôrazom. Chýbala mi trpezlivejšia medzihra v prechodovej fáze, príliš často sme sa pokúšali presadiť dlhou loptou v podčíslení, čo hostia ľahko eliminovali. V druhom polčase sme zlepšili držanie lopty,  čo sa okamžite premietlo najmä v útočnej fáze, z čoho vyústilo niekoľko šancí. V snahe strhnúť víťazstvo na našu stranu sme  podstupovali aj určitú mieru rizika v zadných radoch, kde ofenzívnu fázu podporili viacerí hráči z defenzívy, avšak vytúžený gól to neprinieslo. V tejto otvorenej  fáze sa aj hosťom  naskytla možnosť skórovať, čo zmaril včasným vybehnutím brankár Dano Budka.Uznanie a pochvalu si zaslúžia obe mužstvá  za nasadenie, bojovnosť  a celkovú atraktivitu derby zápasu.

Starší dorast

8. kolo

Skalica – Piešťany 1:1 (0:1)

Góly: 90. Michal Rosa – 21. Filip Korec

Mladší dorast

8. kolo

Skalica – Piešťany 5:1 (2:0)

Góly: 12. Martin Vašíček, 14., 74. Filip Piroha, 51., 62. Matúš Valo – 68. Juraj Hlbocký

Zostava 7. kola: Durdík, Barančík (Ondrejka), Valo, Krajčo, Ruľák, Sloboda (Hlbocký), Glos, Taraba, Bušík, Kováčik (Siget), Majtényi

Peter Vrábel, tréner: Od úvodu zápasu bolo vidieť kvalitatívny rozdiel medzi mužstvami. Domáci nás od prvých minút prevyšovali najmä v rýchlosti a agresivite v osobných súbojoch. Naši hráči sa len veľmi ťažko presadzovali, nedokázali dlhšie podržať loptu a rozvíjať útoky. Rýchlo sme strácali loptu, bránu domácich sme prakticky nehrozili. Síce nám vyšlo niekoľko protiútokov, ale vo finálnej fáze sme boli nepresní. Treba športovo uznať kvalitu domáceho mužstva, ich víťazstvo je zaslúžené.

Starší žiaci

8. kolo

Moravany nad Váhom – Piešťany 2:1 (1:0)

Góly: 18., 65. Manuel Folvarčík – 53. Martin Modrovič

Mladší žiaci

8. kolo

Moravany nad Váhom – Piešťany 1:0 (0:0)

Góly: 39. Tomáš Vatrt

Zostava 8. kola: Marek, Varačka, Košinár, Šadibol, Suchý, Badáň, Gvozdenovič, Gábor, Martinkovič, Bajzík, Hesko, Gešvandtner

Ján Stachura, tréner:  Hádam ešte nikdy sa nestalo, aby sa na jednom zápase stretlo toľko negatívnych vecí hrajúcich proti nášmu družstvu ako pred zápasom s Moravanmi. Na zápase nám chýbalo 6 hráčov základnej zostavy, z ktorých 5 vypadlo bezprostredne pred zápasom a ich neúčasť nebola vopred avizovaná. Zo 17 nominovaných sa zišlo len 12 chlapcov, ktorý po statočnom boji súperovi smolne podľahli 1:0. Výkon sa hodnotí veľmi ťažko, keďže bol poznamenaný toľkými nečakanými absenciami. Okrem jedného hráča nám chýbala kompletná ofenzíva, čo súperovi výrazne uľahčilo zápas. Zápas nám opäť ukázal, že mladší chlapci budú musieť pridať, ak sa budú chcieť v budúcnosti presadzovať. Zo všetkých udalostí víkendu a týždňa ma však najviac mrzí zranenie Filipa Fodrána, ktorý si deň pred zápasom komplikovane zlomil nohu pri mimofutbalových aktivitách. Nášmu spoluhráčovi a kamarátovi prajeme veľa zdravia. Filip skoré uzdravenie!!

Starší žiaci B

5. kolo

Piešťany – Drahovce 1:2 (0:1)

Góly: 52. Jozef Rolinec – 2. Alexander Michálek, 66. Matej Babečka

Mladší žiaci B

5. kolo

Piešťany – Dubovany 2:2 (0:0)

Góly: 36. Peter Macek, 44. Erik Ranostaj – 40. Juraj Bindics, 48. Gregor Hruška

Zostava 5. kola:  Sandor –  Vizina, Pomajbova, Fox,  Rolinec Adam, Košinár, Bajzík, Petromann, Petenyi, Suchy, Rolinec Jozef (Zazo, Franko, Chobot, Macek, Hlbocky, Nguyen, Ranostaj

Jozef Glos, tréner:   Po minulotýždňovej prehre sme chceli nadviazať na predchádzajúce víťazstva a predvedenú hru. Začiatok nám však nevyšiel, keď sme v úvode zápasu inkasovali po odkopnutej lopte a rýchlom brejku. Od tohto momentu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Chlapci sa nezlomili, bojovali, kombinovali, vytvorili si dostatočný počet streleckých pokusov a gólových príležitostí, no gól nám nebolo súdene dať. V druhom polčase sa nám podarilo vyrovnať. Bolo vidieť snahu o otočenie výsledku, podriadili sme tomu všetko. Vytvorili sme si opt niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme nepremenili. V zavere zápasu prišiel trest, keď z ojedinelého brejku nás super potrestal. Na otočenie výsledku už nezostal čas, aj keď sme bojovali do konca. Aj keď sme prehrali, tak sa chlapci nemajú za čo hanbiť.  

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články