Connect with us

Novinky

Futbal: Piešťancom sa cez víkend darilo

Published

on

Najtesnejšou výhrou sa skončil zápas mužov s Dolnou Krupou, keď rozhodol gól Gulu zo začiatku zápasu. Rovnakým výsledkom skončil pondelňajší domáci zápas starších žiakov proti Topoľčanom, keď o výsledku zápasu rozhodol Samuel Daňhel.

Ilustr. foto

Tesne 2:1 vyhrali aj mladší žiaci. Väčšie gólové hody sa udiali v B tíme mladších žiakov, ktorí porazili súpera z Trebatíc 2:7. O päť gólov porazili v domácom zápase proti Považskej Bystrici aj mladší dorastenci a ďalšie druholigové víťažstvo si pripísal aj tím staršieho dorastu, ktorý so súperom vyhral rozdielom triedy 3:0 hetrikom Ozimáka za 8 minút a držia sa na druhom mieste. Muži sa kvôli horšiemu skóre nachádzajú na druhom mieste za Zavarom, ktorý však v prvom domácom zápase sezóny porazili.

6. kolo

Dolná Krupá – Piešťany 1:0 (1:0)

Góly: 8. Martin Gula

Zostava 6. kola:   Budka, Lipka (´Štefanka J.), Sekera, Krajčovič, Miškech (´Szabo), Kusý, Beblavý, Štefanka D. (80´. Zelenay.), Glos, Gula, Maraz (´Javorka)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  Zápas sme zvládli výsledkovo, avšak dobrý pocit z víťazstva je neúplný. O výsledku rozhodol jediný gól Maťa Gulu hneď v úvode, ktorý nekompromisne krížnou strelou nedal šancu domácemu brankárovi Ďalší priebeh zápasu ovplyvnil festival nepremenených šancí, najmä na našej strane, čo vývoj zápasu mohol dostať do úplne inej polohy, a tak sme museli čeliť dramatičnosti až do samotného záveru, čo otestovalo najmä našu  mentálnu odolnosť. Mrzí ma, že domácim sme ponúkli v niektorých herných situáciach v defenzívnej fáze možnosť skórovať a aj výsledkovo pri lepšej efektivite uspieť. Dôležitý je výsledok a predovšetkým skutočnosť, že niektoré nedostatky sme dokázali prekryť  výbornými ofenzívnymi kombináciami s rýchlym prechodom a  prečíslením až do zakončenia, ktoré boli atraktívne pre diváka.

Starší dorast

7. kolo

Piešťany – Považská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 40., 44., 48. Sebastián Ozimák

Zostava 7. kola:  Červenka (Gavač) – Horil (Chudý), Rusnák, Lenovský, Stanek – Ozimák (Valovič), Prelovský, Polačik, Strelec, Korec (Sedláček) – J. Štefanka

Martin Javorka – trénerChlapci zvládli zápas excelentne, dodržali všetko, na čom sme sa pred zápasom dohodli, podali zodpovedný, bojovný a disciplinovaný výkon. Škoda nepremenených ďalších vyložených šancí, výsledok je pre hráčov Považskej Bystrice veľmi priaznivý. Zápas rozhodol strelecky disponovaný Sebo Ozimák, ktorý strelil klasický „hetrik“ v priebehu 8. minút, po dvoch krásnych individuálnych akciách Jurka Štefanku a jednej akcii Jurka Štefanku s Denisom Horilom. 

Mladší dorast

7. kolo

Piešťany – Považská Bystrica 6:1 (3:1)

Góly: 1., 30 Zdenko Majtényi, 12. Igor Kováčik, 44., 53. Oliver Bušík, 63. Martin Chochuľa – 22. Tobias Gaňa

Zostava 7. kola: Freivald, Krajčo, Valo, Ruľák (Chochula), Ondrejka (Barančík), Glos, Bušík (Holec), Taraba (Siget) Kováčik, Majtényi , Štetka (Sloboda)

 

Peter Vrábel, tréner: V tomto zápase sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany, po získaní lopty hrať priamočiaro a viesť naše útoky najmä v krídelných priestoroch. To sa nám počas celého zápasu darilo. Už v 1.min. sme z našej prvej útočnej akcie dali gól (Majtényi). Aj v nasledujúcich minútach sme boli nebezpeční. V 12.min. sme pridali druhý gól (Kováčik) a ďalšie výborné šance zostali nepremenené. Hostia dokázali v 22.min. znížiť zo štandardnej situácie, ale v ďalšom priebehu zápasu našu bránu prakticky neohrozili. Do konca 1. polčasu sa druhýkrát gólovo presadil Majtényi a upravil na polčasových 3:1. Aj v 2.polčase sme pokračovali v dobre hre, z množstva šancí sme premenili ešte tri ( Bušík 2, Chochula) a po dobrom kolektívnom výkone sme zaslúžene vyhrali.

Starší žiaci

7. kolo

Piešťany – Topoľčany 1:0 (0:0)

Góly: 48. Samuel Daňhel

Zostava 7. kola:  Maliga – Rolinec(Petényi)  Hlavatý, Urban, Babečka-Vatrt, Kardoš, Labat-Vyhlídal, Daňhel, Modrovič 

Cyril Stachura, tréner: Do dnešného zápasu sme vstúpili tak, ako v predchádzajúcich domácich zápasov a už v 30.sekunde išiel Vyhlídal sám na brankára, ale nedokázal skórovať. To akoby predznamenalo, že k zápasu a k šanciam pristúpime ľahkovážne. My sme mali počas celého zápasu prevahu, vypracovali si veľa gólových príležitosti, ale zakončenie bolo slabučké. Hostia sa iba bránili a čakali na nejaký brejk. Celkovo s dnešným zápasom nemôžem vyjadriť spokojnosť. My si potrebujeme urobiť vlastné tempo zápasu a nie sa prispôsobiť tempu súpera.

Mladší žiaci

7. kolo

Piešťany – Topoľčany 2:1 (1:1)

Góly: 16. Samuel Hesko, 36. Filip Gregorovič – 14. Jakub Gregorík

Starší žiaci B

4. kolo

Prašník – Piešťany 3:2 (1:1)

Góly: 21., 67. Marko Priebracha, 62. Patrik Priebracha – 16. Marek Chobot, 42. Maximilián Martinkovič

Mladší žiaci B

4. kolo

Trebatice – Piešťany 2:7 (1:3)

Góly: 3. Tomáš Zurek, 33. Jozef Uváček – 4., 25. Denis Seko, 24. Adam Riegel, 32. Alexander Bajzík, 38. Samuel Suchý, 45. Denis Ružička, 49. Michal Adamčík

MB / TK PFK

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články