Connect with us

Novinky

Futbal: PFK Piešťany podľahli Dunajskej Strede 0:7

Published

on

Druhé kolo Slovnaft Cupu pripravilo pre Piešťany toho najťažšieho možného súpera. Líder Fortuna ligy z Dunajskej Stredy momentálne vedie najvyššiu slovenskú súťaž o osem bodov pred druhým Slovanom Bratislava. Domáci celok však pred 650 divákmi nechcel pôsobiť odovzdaným dojmom.

Výkop zápasu patril hosťujúcim hráčom, ktorí nastúpili v čierno-šedých dresoch. Hneď v úvode mali však možnosť zahrávať štandardku, no lopta skončila vysoko nad bránou. Hra sa postupne presunula na polovicu domácich, keď v tretej minúte Budka ešte zachytil nájazd Niculaescu, no po individuálnej akcii Sebastiána Nebylu prvýkrát vyťahoval loptu zo siete. Tlak hostí pokračoval aj naďalej a v 20. minúte nechytateľne z dvadsiatich metrov trafil Andrej Fábry. Budka si postupne pripísal úspešné zákroky pri Šanciach Nebylu a Nicolaescua či Andzouana, V 37. však hostia strelili tretí gól, keď do odkrytej časti bránky trafil Yhoan Andzouana. V 40 minúte po faule na korca mali Piešťany nebezpečnú štandardnú situáciu, ale Glos trafil iba do stredu brány, kde na ňu čakal Száraz.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, keď Kusého pekný strelecký pokus skončil na brvne, odkiaľ sa lopta odrazila späť do hry. Z voleja ju Braniša poslal do siete, no radosť fanúšikom pokazila zdvihnutá zástavka čiarového rozhodcu, ktorý odmával ofsajd. Piešťany začali útočiť aktívnejšie, už o dve minúty strieľal Korec, ale nepresne. Postupne sa hra vyrovnala a presunula na polovicu Piešťan. V 57. minúte Budka nádherne vyrazil loptu na bránkovej čiare, no o minútu neskôr si Ion Nicolaescu narazil loptu s Friedem a zakončil do siete. Budka po štvrtom strelenom góle prepustil miesto svojmu náhradníkovi Červenkovi, ktorý už o tri minúty vyťahoval loptu zo siete, keď sa presadil Sainey Njie. Hra už stratila na obátkach, obe mužstvá prestriedali a vyzeralo, že sa bude iba dohrávať. Akcia dvoch striedajúcich hráčov však mala efekt, keď Sommer prehoodil loptu na Šveca, ten sa s ňou dostal do pokutového územia a naservíroval ju Dominikovi Veselovskému, ktorý po zemi zakončil a strelil šiesty gól Dunajskej Stredy. Skóre uzavrel Jorge Mendez, ktorý kľučkou pomýlil Modroviča a loptu z uhla z ľavej stany napálil pod brvno. Záver zápasu patril domácim i hosťujúcim fanúšikom, ktorí spoločne vytlieskali oba tímy.

PFK Piešťany – FC DAC Dunajská Streda 0:7 (0:3)

Góly: 13. Nebyla, 20. Fábry, 37. Andzouana, 59. Nicolaescu, 62. Nije, 75. Veselovský, 83. Mendez

Cyril Stachura, tréner Piešťan: Veľká škoda, že zápas sa nehral v auguste, keď bol oveľa väčší záujem divákov – my sme boli oveľa viac kompletní, keďže dnes nám chýbali traja hráči zo základnej zostavy a ďalší dvaja nastúpili po dlhšej pauze, čo bolo vidieť. Súperovi sme zápas chceli oveľa viac znepríjemniť a sťažiť. Prejavil sa však rozdiel v kvalite. Hráči, ktorí za Dunajskú stredu nastúpili boli veľmi vyspelí a chceli sa ukázať. My sme naopak strácali veľa lôpt. Podržal nás brankár Budka. Škoda, že sa nám nepodarilo na začiatku polčasu streliť gól, ktorý by bol pre chlapcov povzbudením. Výsledné skóre je tak pre nás trošku kruté. Sme radi, že sa nik nezranil a verím, že si chlapci s chuťou zahrali proti takému kvalitnému súperovi – viacerí po prvý krát – a mali pekný zážitok. Mohli sme vidieť, na akej úrovni sa hrá TOP futbal na Slovensku.

Zdroj: pfkpiestany.sk

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články